ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.07.2011
DIN: deva, hunedoara
ÎNSCRIS: 04.07.11
JUN-2011

Tarife si pareri despre cluburile din Paralia Katerini

Pai intr-o saptamana petrecuta in Paralia Kat am reusit sa merg in toate cluburile. daca nu stiati exista chiar si un club de rasuciti :)) dupa cum zic cei din Robootzi. (nu am fost la rasuciti). Cluburile vizitate de mine si cele recomandate sunt (locatiile la sfarsitul articolului):

1. GOLD the CLUB (in interior)

2. VILLA WHITE (aer liber)

3. OMILOS (aer liber)

4. COCOS (semi)

5. HOOLA HOP (ceva de genu) (aer liber si piscina)

Sa incepem:

1. Gold, cel mai tare club din statiune detine 5 stele costa 10 euro intrarea pentru barbati (se da un bilet cu care mergi la bar si poti sa iti iei o bere sau alte bauturi restu contracost) Lady's night every night, trist pentru noi baietii la fete este asemanator, ele primesc bilet, nu trebuie sa il cumpere, dar au aceleasi facilitati :),imbracaminte-predomina camasile albe cu maneca lunga, sacoul nelipsit, si pantalonii de blugi negrii., la fete ca in toate cluburile, cat mai scurt si cat mai decoltat ********

La Bar: - Bere: Amstel (foarte buna) 5 eur.;

- Shut Tequila 2,50 eur. ;

- Cockteil Tequila sunrise 6 euro;

- Jack D. cu CocaCola 7 eur.

- Multe altele.

Muzica: predomina cea greceasca si sarbeasca (foarte tari pesele) mai si romaneasca si restu care se aud si la noi.

2. Villa White am fost doar in trecere pe acolo, modern, intrare 5 eur, fetele gratis again

3. Omilos. foarte frumos si aici, clubul este in aer liber, intrarea este 5 euro, fetele gratis doar dupa 12, multi romani, predoomina muzica romaneasca si altele care se mai aasculta si pe la noi (ex: like a G6 si de genu)

La Bar: Bere 5 Eur.

Tequila shut 2.50 eur.

etc.

Aici vin cam toti copilasii :)) de toate varstele, nu exagerez, am vazut copii si de 10 ani, recomand goldu: D

4. Cocos, hmmmm, foarte departe de biserica (o luam ca punct de reper deoarece, toate hotelurile si vilele se invart prin zona) la iesire din statiune, care ati mai fost prin statiune si nu ati avut ocazia sa il vizitati ii ala cu ul laser verde de se vede pe cer si pare ca vine de la mama naibii din departare, clubul este ok, predomina serile retro, nu am stat nici 5 min in el, nu stiu preturile de la bar, dar bag, mana in foc ca sunt identice sau mai mici, mai mari nu au cum... daca iubiti muzica retro, il recomand, intrarea idem 5 euro si gratis la fetite.

5. Hoola hop, nu am retinut denumirea exacta, deci nu va luati dupa asta... seamana :)) dragutz, muzica buna, preturile asemanatoare, intrarea tot asa, 5 euro baieti, pt. fete gratis, are piscina, si daca nu ma insel in fiecare joi ii seara tricourilor ude, asa ca domnisoarelor ******

Ca o concluzie a celor spuse, recomand Goldu pt cei cu buzunare fara fund si pt cei care se pot abtine fara sa bea decat berea de pe bilet :)) (da mai greu), omilos accesibil tuturor, cocosu daca preferi serile retro, si restu tot dupa preferinte.

Cum gasiti cluburile:

1. Gold, gasiti Lidl-u si cum stati cu fata catre intrarea magazinuluimergeti pe langa el prin partea stanga poza nr. 1.

2. Villa White... daca gasiti goldu gasiti si V. White, ii peste drum;

3. Omilos, il gasiti langa port, scrie mare pe el DISCO;

4. Cocos, ajungeti in fata bisericii (cum stati cu fata la intrare) o luati prin stanga si mergeti pana nu mai puteti, si o sa il gasiti pe partea dreapta;

5. H. Hop, il gasiti peste drum de karting (5 eur. - 5 ture dimineata reducere la jumate de pret pana in ora 10) kartingu si clubul il gasiti dupa parcul de distractii... ii undeva pe dreapta... cum mergi catre Olimpic beach, si imediat dupa parc se face o straduta la dreapta si mai mergi 100 m si kartingu ii pe stanga si clubu pe dreapta (mai mergi 30 m);

Daca doriti informatii contactati-ma pe privat.

Trimis de r@du in 04.07.11 16:46:59
Validat / Publicat: 04.07.11 17:54:06
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: skiatos, kasandra

VIZUALIZĂRI: 12466 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (r@du); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 pe unde indica sageata rosie se ajunge la gold si villa white....villa pe dreapta si gold pe stanga.. Succes!!!!

[04.07.11 17:29:32]

Mutat la rubrica "Descopera Paralia Katerini" (deja existenta pe site); sters rubrica dublura introdusa de autor. De asemenea te rugam atentie la limbaj si la ortografie, nu acceptam mircisme si alte prescurtari din categoria respectiva. Textul a fost putin editat.

[04.07.11 17:34:49]

@r@adu, am editat in text cateva cuvinte, care nu-si au locul aici, la fel am procedat si cu adresa de mail, pe care nu e bine sa o lasi pe internet.

Daca cineva vrea sa te contacteze, o va face prin ecouri sau prin mesaj privat.

Fiind un articol despre statiune, nu se acorda note pentru servicii, masa si cazare, asa ca aceste note au fost retrase.

[12.07.11 12:19:27]

Cum sunt preturile la alimente. Merg si eu pe data de 27 iulie la vila golden sand fara masa. Multumesc

r@duAUTOR REVIEW
[14.07.11 21:37:16]

poi sunt destul de acceptabile... depinde de situatia fiecaruia... trebuie sa cauti... sunt vreo 3 alimentare... acceptabile ca pret... dar in general sunt acceptabile preturile

[19.07.11 13:54:56]

va rog daca se poate cand va intoarceti de la vila golden sand sa postati impresiile dvs. referitoare la aceasta vila.

Vom pleca si noi tot la aceasta vila in august si am tot cautat pe net opinii dar nu am gasit nimic.

Va multumesc si vacanta placuta!

[19.07.11 20:55:48]

Am sa postez impresii. Singurul lucru de care imi e groaza e drumul cu autocarul

[20.07.11 16:42:37]

multumesc.

si noi avem aceeasi temere mai ales ca avem si un copil dupa noi.

speram ca totul sa fie ok.

sniga
[20.07.11 17:43:56]

Curaj, @robertooo, Grecia merita drumul, dupa ce m-am intors din Corfu am stat trei zile cu picioarele umflate, dar nu regret. La anul vom merge in Kefalonia tot cu autocarul, iar drumul va fi destul de lung, dar gandul la frumusetea marii, leandrii, maslinii, tavernele si lamaile, excursiile, toate astea fac sa merite oboseala, caci ne umplem ,,desaga'' cu amintiri minunate. Poate iubesc prea mult Grecia, sper sa va impartasesc din entuziasmul meu. Vacanta minunata iti doresc!

Pentru @alexutu30, am fost anul trecut in Thassos cu nasii nostri care au un baietel de 9 ani, (anul trecut 8) si-a dormit toata noaptea, iar dimineata intreba ,,mami, am dormit mult?''. Era mai odihnit decat noi a doua zi. Vacanta frumoasa!

[09.08.11 12:57:22]

v-ati intors din paralia? cum a fost drumul, cum sunt preturile in statiune?

asteptam cu nerabdare impresiile dvs. mai ales cele legate de vila golden sand. please )

[10.08.11 12:49:29]

Acum 2 zile ne-am intors din paralia katerini si vreau sa va spun ca a meritat toti banii.

Preturile din statiune sunt exact ca acum 2 ani (de ex. 6 st apa plata 1,10 euro kebab 2euro)

despre hotel (golden sand) este curat terasa mare, in schimb baia mica resou cu un singur ochi tv fara pr.rom. hotelul e la 200 m de plaja, foarte cald intre 12 si 16 aveti grija sa av. asig. de sanatate.

Drumul este ok. la dus 14 ore la intoarcere 12 ore soferi super buni din Sanicolau MARE.

VACANTA PLACUTA.

FACETI PLAJA LA IFIGENIA SEZLONG SI UMBRELA 3 EURO SI PRIMITI UN FRAPEE