ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.06.2011
DIN: Ploieşti
ÎNSCRIS: 28.06.11
JUN-2011
4 AD. + 1& 3 ani COPII

La anul o sa incerc altceva

Inainte sa cumpar biletul pentru hotel Sulina am citit recomandarile de pe site si am decis ca raportul calitate pret este favorabil.

Deci, am achitat in luna februarie, prin inscrieri timpurii, pretul total de 2230 ron pentru 2 camere duble cu mic dejun inclus si bonuri valorice de 900 ron. Un pret bun sa zicem.

Imi iau copilul, rudele, am fost in total 4 adulti si 1 copil de 3 ani, plecam, ajungem in jur de ora 14.30 la hotel. La receptie, surpriza, mi se spune ca hotelul este ocupat si nu mi se poate da decat 2 camere duble, la parter, pe spate, fara balcon. Nu mi s-a parut OK asa ca am comentat faptul ca eu din prezentarea agentiei de turism de la care am cumparat biletul era precizat cu claritate ca hotelul are balcon de aceea am si cumparat biletul. Directorul hotelului ne-a oferit temporar pentru 2 zile un apartament iar ulterior sa ne schimbe camerele ca se schimbau seriile. Pentru ca apartamentul avea 2 bai dar doar un dus si noi eram 4 persoane cu 1 copil am refuzat apartamentul si am luat 2 camere la parter cu promisiunea ca dupa 2 zile ni se va da camere cu balcon. Pana am acceptat camerele de la parter am purtat discutii cu agentia de turism de unde cumparasem biletele si in final a trebuit sa acceptam camerele de la parter pentru 2 zile. Dupa 2 zile, ma duc la receptie sa mi se schimbe camerele dar alta supriza, mi se spune ca nu mi se poate da decat 1 singura camera dubla cu toate promisiunile facute de director, ca si-au prelungit oamenii sejurul... Dar ar mai exista alta camera libera, dar camera matrimoniala, pe fata hotelului, la etajul 4. Pana la urma, ca sa plec de la parter, a trebuit sa accept aceasta camera matrimoniala.

Despre hotel:

Hotelul are fatada modernizata doar pe fata, pe spate nu, are geamuri cu tamplarie pvc doar pe fata si pe spate numai la apartamente.

Balcoanele din spate sunt un pericol daca aveti copii mici, exista un spatiu de 20 cm gol iar copiii mici nu sunt in siguranta pe balcon. camerele de la parter unde am stat 2 zile erau un jeg, am dat cu dusul in baie pe faianta si pe usa si au curs numai mizerii negre, probabil micegaqi. Paturile earu niste saltele vechi puse pe niste scanduri si inconjurate de niste perdelute de catifea care sa ascunda felul cum aratau saltelele. Am gasit noaptea 2 urechelnite pe perete la capul patului de mi-a fost frica sa mai dorm, i-am pus caciulita copilului. Camerele cu tamplaria veche, prin care se simtea curentul si foarte frig in camere.

Dupa 2 zile am avut 1 camera matrimoniala la etajul 4 pe fata, avea termopane, dar un balcon in care a trebuit sa pun un prosop pe jos ca altfel nu puteai sa intri, cu un ciment jupuit, am avut un pat matrimonial nou, cu saltea noua, camera mica. In baie cand am intrat am avut supriza sa constat ca se vedea prin tavanul fals. Cineva care a modernizat baile, a avut ideea stralucita sa faca un tavan fals din plastic, din lamele, care nu sunt prinse in nimic, decat sprijinite pe faianta. Tavanul fals este coborat cu 20-30 cm fata de tavanul vechi al baii, de aceea spunea altcineva ca nu avea loc in cada. Eu am 1.72 am avut loc dar daca ai 1.85-1.90 cm efectiv dai cu capul de tavanul fals. In ultimele zile a fost urat la mare si cand eram in baie, am vazut efectiv cum se miscau lamelele false din tavan si am vazut ceea ce era deasupra lor. Sincer, mi-a dat fiori, probabil era vreo aerisire ddeasupra si de la curentii de aer s-au miscat.

Cealalta camera, dubla, a fost pe spate, mai spatioasa, la et 3, tamplarie veche, balcon nemodernizat, aceleasi saltele vechi cu perdelutele de catifea in jur.

Micul dejun slab: acelasi zilnic: parizer, salam ieftin, branza, unt, gem de cea mai proasta calitate, rosii, castraveti, lapte, iaurt, chifle, fulgi de porumb, crenvursti sau carnati prajiti, cafea slaba cu un gust ciudat, ceai, suc apa chioara, oua fierte sau omleta.

La restaurant masa de pranz, puteai lua meniul zilei daca nu esti pretentios, costa 16 lei (un exemplu, ciorba de legume, tochitura de organe, desert, 2 chife). Daca vrei totusi sa te satur te costa o ciorba 8 lei, gratar (pui/ porc) 18-21 lei, garnituri 5 lei. Mie personal mi-a placut pizza mare 20 ron buna.

Trimis de papalito in 28.06.11 12:37:54
Validat / Publicat: 28.06.11 13:39:07
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA. A mai fost în/la: Hotel Paradiso Mangalia, Hotel Doina Mamaia etc...

VIZUALIZĂRI: 2039 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (papalito); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 ceea ce se vede prin tavanul fals de la baie
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 34.00 EUR pe cameră

• Alte impresii din această RUBRICĂSulina Internațional Hotel: