ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.06.2011
JUN-2011
2 AD. + 2 COPII

ARTICOL ARHIVAT

Vacanta super

Un concediu reusit pentru o familie cu 2 copii! Calatoria incepe din Piatra Neamt si dupa aprox 6 ore de condus, facem un popas la Eforie Nord (in jurul orei 9).

Statiunea abia prindea "viata" se construiau terase si baruri pe plaja, autoservirile erau inchise, populatie putina. Plaja cat de cat ok, sezlongurile erau puse pana aproape de mal.

Dupa o "balaceala" de aproape 2 ore, plecam dezamagiti de ceea ce am vazut si gasit in Eforie.

Plecam spre Bulgaria, ajungem la hotel si ne cazam dupa ora 14. Pana la aceea ora nu se fac cazari, indiferent de unde esti. Primim in cateva minute cheia de la camera si cardul de acces.

Camera cu vedere la mare, spatioasa, curata, 2 paturi si o canapea de 2 persoane extensibila, aer conditionat, uscator de par in baie, lenjerie curata, prosoape curate, in general camera este ok.

Hotelul are in dotare 2 piscine exterioare pentru adulti si una pentru copii, apa curata, calda, piscine curatate si intretinute. Sezlonguri si umbrele gratis la piscina.

Barurile de la cele 2 piscine bine aprovizionate, bautura la discretie, pesonalul de bar super ok, amabili, zambitori si cu voie buna. Fara reprosuri.

Marea curata, fara alge, sezlongurile erau amplasate la o distanta considerabila fata de malul marii pentru a putea permite turistiilor sa stea pe cearsafuri, rogojine, prosoape, etc. Apa destul de calda, in jur de 24-25 grade.

Mancarea de la hotel destul de buna, cei drept nu foarte variata, dar la capitolul fructe, inghetata, bauturi si dulciuri stau foarte bine. Personalul hotelului foarte dragut.

Un dezavantaj este cu parcarea, se plateste 12 leva pe zi. Pentru 7 nopti am platit 84 leva (aprox 43 euro).

In concluzie la ce ne-am asteptat aia am gasit. Statiunea era plina de romani, rusi si nemti. Pacat ca cativa conationali de ai nostri au reusit sa se de-a intr-un "spectacol desavarsit", inclusiv la piscina, la masa, pe plaja, etc.

Ar fi multe de povestit, cum arata statiunea, hotelurile, plaja, etc, dar pentru cei care au fost la Nisipuri nu are rost sa le povestesc, gasesti ce vrei acolo. Pacat ca litoralul nostru nu este amenajat nici macar 10% fata de cum este in Bulgaria (cei drept si ei au avut "noroc" cu nemtii ca au investit acolo). Poate se vor trezi si ai nostri candva.

Un concediu reusit din toate punctele de vedere. Ne vom duce de acum numai in Bulgaria!

Trimis de cccristian in 27.06.11 11:16:13
Validat / Publicat: 27.06.11 12:34:07
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: nisipurile de aur, morsko oko

VIZUALIZĂRI: 3345 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cccristian); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

ravenala22
[27.06.11 14:11:14]

Ar fi investit si la noi nemtii dar daca-i lasam... nu??? N-a fost m-ai simplu sa ne facem noi si prietenii nostri-primarul vicele etc cite o asa zisa pensiune...

cccristian, ravenala22
Alte impresii din această RUBRICĂKaliakra Palace LTI Hotel: