ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.06.2011
    DIN: Brasov
    ÎNSCRIS: 26.06.11
    JUN-2011

Un sejur reusit

Am petrecut un sejur de 12 zile foarte reusit la acest hotel. Consultand impresiile de pe acest site, inainte de plecare, aveam cateva semne de intrebare, anumite retineri. Insa am ramas surprinsi placut!

Am fost cazati la ora 14, la etajul 6 al acestui hotel, intr-o camera curata, cu prosoape, sampon, sapun lichid, aerosit si luminos. Zilnic se schimba lenjeria de pat si prosoapele!

Tot personalul, incepand de la receptie, ospatari, chelneri si tot grupul de animatori, au fost extrem de amiabili si draguti.

Plaja curata, piscinele la fel, prosoapele de plaja se schimbau zilnic si sunt acordate gratuit impreuna cu sezlonguri, umbrele.

Mancarea pe gustul nostru: mancare proaspat gatita, extrem de variata: pui, porc, peste (de 2 ori morun), miel, vita. Legume si fructe proaspete, salate, lactate, porumb dulce, linte, spanac, mazare, fasole boabe, fasole verde, varza, varza de bruxelles, brocolli, conopida, prajituri, cartofi si altele.

Exista si un minibufet cu meniu pentru copii.

Bauturile racoritoare erau foarte bune la inceputul mesei, dupa 1 ora insa deveneau tot mai slabute (aparate). Cogniac, wisky, rum, gin, si multe altele gratuit, berea placuta si rece (potrivita pentru zile toride) vin alb nu am gustat insa vinul rosu a fost foarte bun.

Cockteilurile variate, colorate, proaspete si nelimitate.

Inghetata la pranz si seara nelimitat.

Era imposibil sa nu gasesti ceva cu ce sa iti satisfaci pofta de baut sau de mancat.

Singura problema, creata de turisti, erau lifturile. Exista multe lifturi, unul chiar exterior cu o panorama superba, insa copii si nu numai, din lipsa de rabdare sau altceva... apasau haotic, sau chiar isteric pe butoane, sperand sa grabeasca sosirea acestora, se urcau mai multe persoane decat cele stipulate clar in cele 6 limbi, etc.

Facand parte dintr-un complex hotelier, serviciul de all inclusiv iti permitea sa mananci la cele 6 restaurante foarte apropiate de cea din hotel. Deci pentru cei mai pretentiosi sau mai romantici, exista restaurantele in stil italian, asiatic, berbeque, etc.

Zona foarte ingrijita, foarte verde, gazon, flori, locuri de joaca, etc.

Noi am fost extrem de multumiti, a contribuit si faptul ca in cele 12 zile am beneficiat de soare si cer senin tot timpul, si am asitat si la eclipsa de luna.

Se organizeaza excursii, plimbari cu yahtul, cu banana, cu hidrobiciclete, circuite, exista o sala cu internet, masaj, ping pong si billiard, etc.

Doar faptul ca ne place sa mergem tot timpul in alte locatii, ne opreste sa mai mergem la acest Hotel. Altfel este perfecta pentru un sejur extrem de placut si relaxant! Costurile sunt justificate in intregime!

Trimis de familista* in 26.06.11 20:38:53
    Validat / Publicat: 26.06.11 21:53:37
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Tsarevo, Serenity Bay

VIZUALIZĂRI: 2294 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (familista*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 terasa

irinuca*
    [24.07.11 09:39:49]

am citit niste impresii despre masa la acest hotel, de mi s-a ridicat parul! Plec peste trei zile la Hotel Rubin cu doi copii si am inceput sa ma sperii... toxiinfectii, mizerie... Poate imi scri cateva randuri, eventual pe privat.

hlli
    [24.07.11 10:11:51]

@irinuca, nu am stat la Rubin, ci la GHV, dar am cunoscut un grup destul de mare turisti, daca retin bine 21 de persoane, care veneau pentru a doua oara la acest hotel Rubin. Am inoptat la dus spre GHV, la Giurgiu si erau si ei cazati la motel Prietenia si asa am schimbat niste pareri. Si eu am intrebat de ce nu au preferat GHV pentru ca nu este mare diferenta de pret intre cele doua? Ei au zis ca au fost multumiti de Rubin si de aceea s-au hotarat sa revina si anul acesta. Apoi, in plimbarile noastre prin statiune, i-am reintalnit si am povestit un pic... Spuneau ca se simt bine si ca totul este in regula...

Asa ca... nu stiu daca este semnificatif ce ti-am povestit... dar trage si tu o concluzie...

Sa ai o vacanta frumoasa!!!

irinuca*
    [24.07.11 12:03:28]

Multumesc foarte mult, @hlli, randurile tale m-au linistit, intotdeauna exista pareri diferite. Unii au pretentii mai mari, noi suntem niste oameni mai modesti. Singura mea grija e sa nu se imbolnaveasca copiii si citind atatea grozavii despre masa... iti dai seama ca m-am speriat.

familista*AUTOR REVIEW
    [24.07.11 12:45:59]

Copii sunt mai sensibili si mai predispusi la imbolnaviri la varste mici. Consider ca acest lucru, din pacate, se poate intampa oriunde. Mai ales la litoral, intervin si alte cauze in afara mancarii, cum ar fi soarele, apa, schimbarea de mediu, etc.

Fetita mea pana la varsta aceasta, peste tot a avut cateva imbolnaviri, sau mai bine zis mici probleme: diaree, bubite, dureri de cap de la expunerea la soare, etc.

O mare greseala este ca parintii nu mai respecta programul de somn a celor mici, ii lasa la soare sau in apa mai mult decat ar fi recomandat si de aici apar predispozitiile pentru imbolnaviri. Insa trec toate de la sine cu varsta.

Am tratat fetita dupa caz si si-a revenit extrem de repede din aceste mici inconveniente.

[28.07.11 08:34:23]

Cat a costat sejurul fara transport si cand ai luat biletele??

familista*AUTOR REVIEW
    [30.07.11 14:39:15]

Am rezervat in luna februarie, achitand un avans, pentru 11 nopti, transport autocar, 2 adulti si 1 copil, cost total 648 Euro.

[30.07.11 23:29:45]

@familista

Este un pret corect. Acum inteleg de ce esti asa de incantata. Cu banii astia pe litoralul nostru nu ai fi reusit sa stai 12 zile (11 nopti) si cu toate mesele asigurate, basca transportul. Ca sa nu mai vorbim ca ajungi mai repede pe litoralul bulgaresc decat cel romanesc. Pentru la anul sa incerci si Albena. Este super pentru familisti. Sunt hoteluri de 3 stele cu AI care sunt mai bune decat Rubin. Mancare mai variata decat la Rubin. Si ca o rugaminte: NU mai da -1 (adica nu-mi place ecoul) doar pentru ca ai fost incantata de Rubin. Vei vedea in viitor ca in functie de aceste review-uri pozitive sau negative, vei stii daca iti va place sa mergi sau nu. Eu am stat doar o noapte si mi-am dat seama ca personalitatea mea si a sotiei nu sunt multumite de Rubin. Toate cele bune.

adighh
    [09.01.12 14:32:07]

@fanespoitorul: Buna ziua,

ce hotel recomandati in Albena pt o fam cu 2 copii de 4 si 5 ani? Va multumesc.

[09.01.12 19:16:41]

@adighh:

Salut, dupa mine: Laguna Garden sau Lagune Beach. Mai sunt unele pe plaja (renovate) Boriana, Nona, Mura. Daca aveti bani pentru vacanta si vreti sa fie mai de lux, Kaliakra standard. Totul se rezuma la monetar si la gusturi. Incearca sa intri sa vezi plusuri si minusuri la fiecare hotel. Eu as elimina pe cei foarte multumiti sau pe cei foarte nemultumiti. As tine cont de cei care dau note intre 8 si 9 dar as tine cont de cei care sunt nemultumiti caci cu siguranta s-au lovit de ceva rau. Hotelurile de mai sus sunt pe plaja sau aproximativ si aveti si piscina. Totul se rezuma la gusturi. Succes

adighh, familista*, fanespoitorul, hlli, irinuca*
    Alte impresii din această RUBRICĂRubin (Roubin) Hotel: