ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.04.2009

Sub orice critică

ARTICOL ARHIVAT
TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Dezamagire totala

Am fost neplacut surprinsi de acest loc. Daca vreti mai multe detalii contactati-ne. Avem poze si dvd-uri cu NESIMTIREA de la ANDALUSIA

Trimis de Loganrosu in 23.04.09 15:36:42

VIZUALIZĂRI: 6265 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Loganrosu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

dorupetre
[23.04.09 18:41:44]

Ce anume nu v-a placut?Vreau si eu sa merg in iunie la hotel royal park din aceasta statiune.

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
[23.04.09 19:03:32]

Te rog detaliaza pentru ca tot omul sa stie si sa se fereasca de lantul respectiv de hoteluri, si eu eram interesat de Elenite dar acum am indoieli profunde.

Te rog sa scrii ceva din nemultumirile voastre, eu am ceva date de la Victoria Palace din Sunny Beach, ce face parte din acelasi lant cu acelasi proprietar bulgar, de pe tripadvisor, unde hotelul respectiv e facut praf de jumate din englezoii care au stat la el, deci fa-l si tu praf pe asta, meritam sa stim.

[23.04.09 21:13:42]

Royal Park e ok. Eu vorbeam de Andalusia

[23.04.09 21:35:52]

macar niste poze, atunci, ai putea sa incarci? de la andalusia...

[09.06.09 11:36:40]

Buna ziua!

Sunt f dezamagita sa aud asa ceva despre Hotel Andalusia. Noi mergem acolo incepand cu 29 iunie 2009.

Vom merge 3 familii, fiecare cu cate un copil: de 2, 5 si 7 ani. V-as ruga frumos sa ne spuneti... macar in cateva cuvinte. . ce este atat de rau acolo.

Noi oricum nu mai avem ce face. . am platit... . . deci vom merge neaparat. Dar macar sa stim la ce sa ne asteptam.

Va rog f tare sa imi raspundeti. De asemenea, v-as ruga sa imi trimiteti cateva poze reprezentative (din punctul dvs de vedere).

Multumesc!

tm67bru
[09.06.09 11:46:43]

Sincer nu inteleg de ce Loganrosu nu da detalii si/sau nu incarca poze. Cel putin pana cand vor aparea aceste detalii, personal sunt retinut in ce priveste acest review... Parere personala, nu dat cu parul

Cata1975, te astept, cand te ntorci, cu impresii - sunt curios sa vad daca-mi vei confirma intuitia sau nu.

STI
[09.06.09 13:21:21]

pai daca ai fost acolo, si spui ca ai poze si e dezamagire total...eu cred ca nu iti lua mult sa le incarci altfel risti sa te creada lumea un zvonist.

[17.06.09 11:44:50]

Si eu doresc sa stiu ce anume nu i-a placut domnului cu Logan rosu. Sunt direct interesat intrucat in iulie si eu voi merge la acest hotel si as vrea sa stiu la ce sa ma astept.

[20.06.09 14:09:44]

Bateria de la chiuveta nu statea locului, vasul WC se misca cand te asezai pe el, aerul conditionat nu mergea si colac peste pupaza s-a blocat si usa de la balcon. La receptie sunt niste jegoase cara nu stiu engleza nici germana. Am facut un dvd si cu bune si cu rele. In restaurant nici vorba de aer c. sta deschisa usa de la terasa si intra mustele .

[20.06.09 14:11:50]

Am fost 4 familii cu copii si toti am fost profund nemultumiti. STI nu sunt ZVONIST am un DVD cu imagini clare.

[20.06.09 14:14:56]

ovidescu poate anul asta va fi mai bine ,dar ma indoiesc. Daca vreti conditii si relaxare mergeti la obzor la miramar sau la greci.BAFTA MULTA. vreti dvd-ul o sa-l pun pe site.

lucian*
[21.06.09 14:40:02]

Am fost anul trecut la Andalusia.

Situatia nu e chiar atat de neagra pe cum o prezinta Loganrosu.

Sunt si aspecte pozitive si negative. De exemplu,

Aspecte neplacute:

-mochete murdare in camere si mai ales pe holuri, cu un miros deranjant de la apa de mare imbibata in ele;

-scaunele pentru copii erau murdare;

-nu te puteai intelege decat cu receptionera, singura care vorbea limba engleza din personal.

-spatiul complet neamenajat odata ce iesi din clotura complexului (parcare neasfaltata, reziduuri din constructii); de fapt in afara cloturii era un santier, sper sa-l fi terminat de atunci.

-plaja cam ingusta (15-25m)

-vinul si berea gratuite erau apa chioara

Aspecte placute:

-in interiorul cloturii, spatiu impecabil amenajat. Exista avantajul ca hotelul se afla in aceeasi incinta cu un alt hotel de 5* si beneficiaza de amenajarile exterioare din jurul acestuia (parc f. frumos, aqualand gratis, discoteca copiilor etc)

-un lobby f. frumos in hotel, arhitectura hotelului in general este una deosebita, placuta la vedere.

-camerele sunt curate si dotate corespunzator (cu exceptia mochetelor murdare)

-personalul de la bar era surprinzator de rabdator.

Mancarea a fost OK, nu cine stie ce, dar nici nu te puteai plange.

STI
[21.06.09 15:46:00]

am spus ca lumea te va percepe asa...daca nu dai si detalii....DVD-ul , sau ceva poze. M-am bagat in seama si eu, nu aiurea, sau sa te contrazic, ci pt ca ma interesaza. Si eu merg in iunie la sfarsit cu copil si sotia insarcinata si iti dai seama, as vrea sa stiu mai multe.

probabil ai dreptate, desi sper sa se mai fi remediat situatia care o prezinti tu.

[22.06.09 10:14:49]

Toti cei care urmeaza sa mergem la Andalusia asteptam cu sufletul la gura impresiile celor care au spus ca urmeaza sa mearga in viitorul foarte apropiat.

Rugamintea mea este de a-si inscrie impresiile lor ca un review separat, nu ca reply la un review existent, pt. a se putea crea o imagine cat mai clara a conditiilor de la Andalusia.

Concediu placut tuturor si asteptam vesti bune.

ciocansv
[25.06.09 20:19:42]

Am venit de 1 zi din elenite. Am fost la royal park ce pot sa va spun decat ca a fost super ok totul

Nu se compara cu antalya dar la banii pe care i-am dat e super ok

Mancare cazare parcare bautura personal nota 9 asa ca mergeti fara grija!!!

[26.06.09 09:44:12]

Ciocansv, va multumesc f mult ptr. amabilitatea de a ne raspunde (eu sunt cea chiar va rugasem sa ne raspundeti neaparat cand va intoarceti.

Promit, tuturor celor interesati, sa va impartasesc si eu impresiile mele cand ma intorc. Deocamdata sunt f nerabdatoare sa ajungem acolo. . plecam pe 29 iunie si stam 10 zile.

[26.06.09 11:31:45]

Ne bucuram sa aflam despre Royal Park ca este "super ok" dar speram totusi la comentarii despre Andalusia, din moment ce acesta este un review pt. Andalusia.

[26.06.09 11:47:34]

Eu voi merge la Andalusia asa ca voi aduce impresii chiar de acolo .

Totusi, toate hotelurile din Complexul ELENITE sunt similare, asta am dedus din recenziile aparute si pe alte site-uri (romanesti si straine).

De asemenea, toate fac parte din acelasi grup, a se vedea site-ul : http://www.victoria-group.net/index-en.html, ceea ce ma face sa cred ca totusi conditiile din aceste hoteluri sunt similare.

De aceea, opiniile d-lui Ciocansv despre Royal Park, imi dau incredere, mie cel putin, si in ceea ce priveste ANDALUSIA .

E drept ca Andalusia si Atrium sunt mai noi, si au fost in constructie in 2007, si chiar si in 2008, dar sunt sigura ca acum, in 2009, situatia e mult mai buna (de aceea cred ca si Loganrosu a fost nemultumit anul trecut, ptr ca inca nu era finalizat).

De asemenea, Andalusia si Atrium sunt hoteluri vandute prin tur-operatorul german TUI (unul dintre cei mai renumiti), care nu isi permite contracte cu hoteluri proaste..

Repet ......la intoarcere voi scrie exact cum e!

[26.06.09 12:08:28]

CHIAR atat de multe detalii nu stiam. Stiu ca Andalusia si Atrium se vand prin TUI, eu cumparand sejurul de la Andalusia chiar de pe site-ul TUI din Nemtia.

Si eu o sa plec pe data de 7 iulie si speram ca pana atunci sa aflu ceva mai multe detalii, insa se pare ca o sa aflu pe pielea mea. Sper sa nu fie surprize neplacute.

Concediu placut tuturor.

danika
[26.06.09 15:02:03]

Ma bucur sa citesc impresii de la Elenite. Noi plecam pe 28 si o sa stam la hotel Andalusia. Sper sa avem vreme frumoasa si condiţii bune de cazare şi masă.

De fapt nici nu-mi fac probleme că ar putea fi altfel.

O sa scriu impresii imediat ce ne întoarcem.

[29.06.09 09:50:05]

Tocmai ne-am intors din elenite si pot sa spun ca a fost destul de ok. Am fost cazati la atrium care din punctul meu de vedere e cel mai slab hotel din complex avand in vedere ca toate au 4 stele. [...]

NOTA WEBMASTER:

Ecoul a fost mutat ca revew de sine statator, aici http://amfostacolo.ro/bulgaria-pareri,4/elenite,12,49/atrium-hotel-complex-andalusia,2712/impresii-sejur-si-fotografii-vacanta__2424.htm

[14.07.09 09:45:31]

Pentru cei (inca) interesati de Hotel Andalusia, dar mai ales de resort, in general, am scris un review complet, in urma vacantei petrecute de mine acolo (a se vedea review-ul: Vacanta la hotel Andalusia (Elenite) - placuta si relaxanta).

magdalena
[21.01.10 16:27:59]

Si eu sunt interesata sa merg in Elenite, chiar asa rau e? Imaginile sunt spectaculoase!

[21.01.10 21:13:14]

Depinde ce intelegi prin rau, cum am spus locul in sine e frumos dar foarte aglomerat peste tot incepand cu sala de mese, plaja si nici nu au ce face, nu au unde sa se extinda, unde mai pui ca anul trecut mai era un hotel in constructie, daca il deschid si pe ala nu stiu cum o sa fie pe plaja. Daca nu te deranjeaza toate astea, e ok, tu hotarasti. Vacanta placuta.

magdalena
[22.01.10 17:58:32]

Multumesc! Am citit si pe booking si tripadvisor, e de evitat! Voi merge in alta parte... Mereu m-am luat dupa impresiile postate si nu am gresit. Din ce am citit, nu se merita sa merg.

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
[22.01.10 18:35:18]

Alege orice hotel care nu e sub management bulgaresc, orice RIU, SOL/Melia, Grifid, sau alte lanturi mari si nu vei fi dezamagita.

alx
[20.02.10 19:41:13]

pentru toti cei care ati fost in complexul Royal club victoria, care este cel mai bun hotel de acolo?

[20.02.10 23:19:41]

NU ANDALUSIA SAU ATRIUM INSA ROYAL PARK SI ROYAL BAY SUNT OK. ROYAL PARK E FOARTE MARE SI IMPUNATOR IAR ROYAL BAY E MAI INTIM. DAR AMANDOUA SUNT OK.TOTUL E SA NU AVETI SURPRIZA CA ATI CERUT UNA SI ATI PRIMIT ALTA CA SE POARTA IN COMPLEXUL ASTA.VACANTA PLACUTA.

alx
[21.02.10 09:31:49]

Ce poti sa faci in cazul in care ai cerut una si ai primit alta?

[21.02.10 10:28:52]

Nu stiu ce sa zic noi am stiut ca stam la andalusia dar am stat la atrium. Daca ai bilet la unul din astea te pot caza in oricare din ele. Daca ai rezervare la royal park sau royal bay, nu stiu daca poti avea surpriza(neplacuta) sa stai la andalusia sau atrium.In mod normal n-ar trebui sa se intample asta.Trebuie lamurit la agentie ce vreti exact,din cate stiu este si o mica diferenta de pret (foarte mica pt cat de mare e diferenta dintre primele doua si ultimele doua).Cum am mai spus prin diferenta nu ma refer la camere ci la sala de mese si chiar masa in sine.Celelalte detalii le gasiti mai sus.Probabil ca, daca toate hotelurile aveau aceleasi conditii nu prea ai ce sa comentezi avand in vedere ca e foarte ieftin.Noi anul trecut am platit 697 euro 2 adulti cu un copil de 10 ani pt 10 zile.

alx, cata1975_toader, ciocansv, danika, ionescunic, Loganrosu, lucian*, magdalena, MIREY, ovidescu, STI
Alte impresii din această RUBRICĂAndalusia Hotel [Complex Royal Club Victoria]: