ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.06.2011
ÎNSCRIS: 04.04.11
JUN-2011
2 AD. + 1 COPII -- v: 6.5

O experienta ceva mai placuta

Tocmai scriu din camera de hotel o experienta ce nu am crezut ca am sa vad in Turcia, mai ales la un hotel de 5*.

Acum trec peste inconvenientele peste care am dat: receptionistii cam acrii, daca vb engleza desi stiu te flituiesc.

Vecinul de langa camera noastra face mare spectacol in fiecare noapte, muzica tare pana la 4 dimineata in camera, fumeaza in camera etc. Am cerut sa ne schimbe camera dar ne-au dat cu flit, ca sa intelegm ca sunt tineri si sunt turci, adica sa ne obisnuim. Pana cand nu i-am amenintat cu politia nu au vb cu ei, in fine mai am 2 zile de stat si s-au cam potolit.

Mancarea este ok, divesificata nu am ce comenta.

La piscine problema mare cu paturile de plaja. Am vazut aseara ca veneau de la 1 noaptea cu prosoape sa ocupe, asa ceva nu am vazut de cand sunt. Intra-devar cum zicea cineva de anul trecut prea multi oameni pentru un loc asa de mic.

In rest hotelul arata excelent, cei dela baruri sunt respectosi etc.

Si acum sa revin la ceea ce ma determinat sa scriu la aceasta ora. Aseara era mare anunt ca este spectacol de acrobatiuni, familia cu care am mai venit au zis ca ei nu vor sa vada si sa iesim in bazar, eu insistand sa ne intoarcem repede sa mai prindem ceva pt copii. Cand ne-am intors salvari peste salvari agitatie mare, eu ce am zis s-au batut astia ceva de genul, cand dam peste niste romani, ea plangea si am intrebat ce s-a intamplat si imi spune s-a prabusit amfiteatrul cu oameni!!! D-umnezeule mare am crezut ca imi cade cerul in cap cand am auzit asa ceva. Pe targa era nepotul ei care nu mai stia de el. Am vazut ca au chemat echipe de muncitori la acea ora dar trist este ca incercau sa musamalizeze tot, lucrau pe intuneric. Am coborat mai devreme sa imi ocum si eu loc la piscina ca de daca asa e moda si m-am uitat la amfiteatru si pietrele pe care stateam erau puse pe plasa de buzau!!! Cum sa faci asa ceva? Lipsa de interes as zice pentru oameni si copii. Daca deja ati platit va sfatuiesc sa nu va duceti la amfiteatru.

Trimis de bellabianca52 in 24.06.11 07:48:53
Validat / Publicat: 24.06.11 09:21:23
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Royal Dragon - Side; Paloma Pasha Resort-Ozdere

VIZUALIZĂRI: 3333 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (bellabianca52); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Amfiteatru Granada dupa ce a cazut si s-au apucat sa-l refaca. Dupa cum se vede e gol sub pietrele pe care stateai, nu avea cum sa tina asa ceva.

[24.06.11 09:30:25]

@bellabianca52, este recomandat sa scrieti review-urile dupa ce sejurul se finalizeaza. astfel impresiile se sedimenteaza si puteti face un bilant mai obiectiv - nu este indicat sa se scrie "la cald", sub influenta eventualilor nervi produsi de un aspect sau altul. in plus pot fi acoperite si prezentate eventuale evenimente/peripetzii din ultimele zile de sejur.

o sa validam acum acest review pentru a nu iesi din topul listei review-urilor noi postate, daca o sa mai ai ceva de adaugat poti sa adaugi ca ecou.

balasa violeta
    [24.06.11 10:51:47]

Am fost si noi la acest hotel si ma tot gandesc cum "a cazut amfiteatrul", totul era din beton! Plasa ca plasa, dar structura de rezistenta? Oricum e ceva de groza.

[24.06.11 13:31:19]

structura a cedat ceea ce inseamna ca nu a fost rezistenta. Am facut poze si o sa le postez.

@webmaster77: nu am scris la cald comentariul, mi s-a parut ca trebuia scrisa aceasta intamplare. Nu ti-e dat sa vezi in fiecare zi asa ceva. Nu am nervi ca nu am fost prezenta la eveniment, dar ma deranjat nesimtirea Management-ului care nu au avut bun simt sa faca un comunicat de presa si mai ales cei afectati sa nu cheme politia sa faca investigatii sau mai bine zis sa il traga la raspundere pe arhitect. Cand o sa postez poza o sa vezi cam ce a fost acolo.

[24.06.11 19:44:47]

am inteles, poate ne mai spui ce s-a intamplat cu oamenii accidentati, speram ca nu au fost victime. pe la noi nu s-a anuntat nimic la stiri.

[25.06.11 07:47:53]

pai i-am vazut aseara cu maini sau picioare in ghips, degete rupte, din fericire nu a murit nimeni. Nu stiu cum avea sa spuna la stiri daca nu am vazut nici macar politia, au incercat sa ascunda tot sau poate nici oamenii nu au depus plangere, nu stiu care e procedura pe aici. Oricum angajatii se poarta ca si cum nu s-a intamplat nimic. Au mai fost romani care au filmat si facut poze si or sa le posteze.

ionescunic
    [25.06.11 10:32:11]

La stiri aseara am prins si eu un pic, iar comentariul managementului hotelului a fost: Turistii au fost de vina, cele 5 persoane care s-au prabusit erau mult prea solide!!!

[25.06.11 13:37:16]

@ionescunic: la ce stiri? Dumnezeule cum sa zici asa ceva? Nu sunt normali la cap. Sper ca ii da cineva in judecata sa le iasa fitele de tot.

plaura
    [25.06.11 14:19:28]

Tocmai m-am intors de la Granada (am fost luna asta), am fost seara de seara la amfiteatru cu copii si nu pot sa-mi dau seama cum s-a daramat, te-am ruga sa postezi niste poze, nu de alta dar... sa vedem si noi la ce te referi, sincer... eu am fost acolo, stiu f bine cum arata amfiteatrul de acolo si... nu prea cred asa ceva

[25.06.11 16:27:49]

pai am postat o poza

[25.06.11 16:30:49]

stai ca mai urmeaza poze de la alti turisti, sa nu ai impresia ca nu am altceva de facut decat sa scormonesc minciuni.

plaura
    [25.06.11 23:10:06]

am vazut poza de la tine cu amfiteatrul, nu-mi vine sa cred ceea ce vad, nu-mi dau seama cum s-a prabusit, este incredibil, fii convinsa ca cei care au fost afectati nu au facut plangere deoarece le-a inchis gura "cu ceva"conducerea hotelului, ce pot sa-ti spun... ati avut ghinion, nu a vrut nimeni sa se intample asa ceva, noi nu am avut parte de asa ceva, a fost ok.

balasa violeta, bellabianca52, plaura
    Alte impresii din această RUBRICĂGranada Luxury Resort & Spa [Ocurkalar]: