ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.06.2011
DIN: targoviste
ÎNSCRIS: 03.03.09
JUN-2011

Un hotel foarte bun

Hotelul este situat in zona El Arenal la 10 minute de plaja. Este situat intr-o zona mai linistita a statiunii, putin mai departe de zona tumultoasa a discotecilor unde se petrece pana dimineata.

Asta nu inseamna ca nu puteti petrece, pe insula este o petrecere continua, numai sa vrei.

Hotelul a fost renovat in 2010 si totul este curat, nou si placut.

Camerele sunt de 2 categorii: - Junior suite - Dormitor cu o cameră de zi, binenteles doua balcoane, are baie cu hidromasaj si cabină de duş cu hidromasaj. Noi am avut norocul si am stat intr-o camera din asta si am fost foarte multumiti. Celelalte camere sunt mai mici si au dus si balcon.

Personalul este foarte prietenos si dragut, cazarea s-a facut foarte repede.

Restaurantul este curat, iar preparatele foarte bune si diversificate. Am servit masa in sistem all inclusive, gratar aveam si la pranz si seara, sortimentele erau diversificate: coaste miel, peste, vita, porc, ficat, pui, diferite salate cu fructe de mare, legume din belsug, fructe proaspete zilnic. Eu zic ca gaseai sa-ti satisfaci placerea culinara indiferent daca erai gurmand, la regim sau mai mofturos.

In bar s-a cantat muzica live 2 seri, DJ in 2 seri.

Hotelul are 2 piscine in aer liber, sauna.

Atunci cand pleci intr-o locatie noua, nu o poti compara cu celelalte in care ai fost, fiecare loc este unic in felul lui si ai alte asteptari.

Concluzia mea este ca 7 zile a fost un concediu prea mic pentru insula Mallorca, 4 zile le-am colindat sa vedem orasul Palma si am facut turul cu Bus Stops, are 16 opriri si se poate vizita obiectivele mai importante, am vizitat o parte din minunatele plaje ale insulei, pestera"Cuevas del Drach" (pestera Dragonului)

am calatorit cu vaporul din portul Sa Calobra, cu trenul de epoca din port Soller.

Binenteles ca nu pot sa uit privelistea oferita de lantul muntos Sierra de Tramontana.

Timpul a fost foarte scurt iar de plaja ne-am bucurat doar 2 zile, apa a fost calda, plaja cu un nisip foarte fin.

Poate vom reveni sa ne bucuram mai mult de minunatele plaje ale insulei, merita din plin.

Noi am fost multumiti de alegerea facuta si recomandam acest hotel.

Trimis de lilia in 21.06.11 19:58:09
Validat / Publicat: 21.06.11 20:45:38

VIZUALIZĂRI: 3283 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lilia); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 locul unde se fuma, hotelul este unul pentru nefumatori.

• Alte impresii din această RUBRICĂMediterranean Bay Hotel [Arenal]:

• pagină generată în 0.031200885772705 sec