ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.06.2011
ÎNSCRIS: 21.06.10
JUN-2011
2 AD. + 1 COPII -- v: 5 ani

Deosebit

Hotel excelent. Camerele mari si spatioase in care se facea curatenie zilnic si se completa minibarul. La minibar produse din gama Coca-Cola, apa plata si minerala, nectaruri si bere Tuborg. Foarte curat.

Personalul bine pregatit si ospitalier. Piscinile curate. Locul de joaca pt copii foarte bun, cu diverse activitati pe timpul zilei.

Bauturile din baruri foarte bune si diversificate. Aveau la liber Chivas de 12 ani, Jim Beam, JB plus multe altele. La vodca aveau gama de Absolut completa, Finlandia, Smirnoff plus alte titluri. La bere mergeau pe Tuborg. Mancarea foarte buna si variata cu multe specialitati turcesti. Am prins si 2 seri de peste in care serveau creveti si multe alte specialitati marine.

Trupa de animatori ok. Tot timpul se organizau partide de darts, fotbal, volei pe plaja. Seara muzica pe terase f buna.

Ospatarii excelenti la toate terasele si barurile din resort. Niciodata nu dadeau impresia ca asteapta bacsis.

In concluzie un hotel foarte bun de 5 stele care a meritat toti banii.

Trimis de crighi in 16.06.11 12:10:53
Validat / Publicat: 16.06.11 14:03:30
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: ELA RESORT, DELPHIN PALACE, ROYAL DRAGON, RIXOS

VIZUALIZĂRI: 2696 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (crighi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 162.00 EUR pe cameră

[16.06.11 14:02:47]

@crighi: Un review scris IN INTREGIME CU MAJUSCULE e FOARTE GREU DE CITIT! In plus, a scrie folosind exclusiv majusculele este considerata o impolitete la adresa cititorilor.

Am transformat titlul si am impartit textul in paragrafe. Poate unul dintre colegi isi gaseste un pic de timp sa continue 'ajustarea', pentru a-l face cat de cat lizibil.

Ma suprinde gestul tau, mai ales ca review-ul publicat mai demult era scris normal -- sau poate l-om fi convertit noi, la validare?

[16.06.11 15:19:07]

Imi cer scuze. Nu a fost intentionat si nici nu mi-am dat seama ca cineva s-ar putea simti jignit de faptul ca am scris doar cu majuscule. Daca imi dati posibilitatea pot corecta eu textul. Nu cred ca e cazul sa fiti asa sarcastici. Multumesc. O zi buna.

[16.06.11 20:02:33]

Am adus eu modificarile la review. Acum, se poate citi mai usor

ginette
    [17.06.11 09:59:08]

Buna ziua! Cum este al 3-lea pat (canapea, pat pliant, pat normal) ? Spectacolele de seara cum sunt? Bere Efes nu au? Multumesc

[17.06.11 10:08:43]

Buna ziua.

Noua ne-au dat un patut de copil tip tarc la care am renuntat deoarece fetita noastra nu incapea comod in el. Oricum mai este in camera si o canapea pe care poate dormi o singura persoana foarte bine.

Alti prieteni de-ai nostri care au venit cu 2 copii in aceeasi perioada cu noi, au primit un al treilea pat mare la fel cu celelalte 2 paturi care sunt in camera in mod normal.

Spectacolele sunt bune, adica nu te plictisesti la ele. Am avut dansuri diverse, dansuri turcesti traditionale, concurs de miss, concursul pentru cel mai popular cuplu din hotel, reprezentatie cu chinezi, etc.

Bere nu am vazut decat Tuborg, dar ce-i drept nici nu am intrebat daca au si altceva, asa ca nu stiu ce sa va raspund.

Cu speranta ca v-am ajutat, va urez un sejur placut cu multa vreme buna.

[18.06.11 18:11:21]

buna ziua, suntem 2 familii care vom ajunge aici pe data de 19.08.2011. as dori sa va intreba mai multe aspecte: 1) sucuri naturale aveau la liber? 2) inghetata turceasca - marrash ati intalnit? 3) camera a fost cu vedere la mare sau la gradina? noi avem la gradina si eram curios cum sunt acestea. Multumesc anticipat.

ady_m3
    [19.06.11 18:59:35]

Buna ziua in primul rand multumim pentru postarea review-ului respectul nu se da prin scris cu majuscule... sau litere mici...

noi cu sotia avem plecare las acest hotel anul trecut am fost la cornelia de luxe... a fost superb nota maxima si speram ca va fi la fel... sau si mai superior fata de luxe, as vrea sa va intreb cateva lucriuri-room service era 24-24 activ si inclus in bilet (gratuit) ??

-restaurantele a la carte daca ati fost?? , si cat de complicata este rezervarea lor??

-spectacolele de seara (cum am vazut scris si de alti turist) cu diferite tematice cum sant??

cam asta ar fi curiozitatea noastra asteptam raspunsul dvs cu mult respect.

[19.06.11 20:04:18]

[@leonktp:] Da aveau sucuri naturale la liber.

Inghetata nu aveau decat Algida, tip gelaterie servita la cornet, la liber. Inghetata se servea incepand cu ora 9,30 dimineata pana la ora 12 noaptea.

Noi am avut camere cu vedere la mare, asa ca in privinta asta nu va pot da un raspuns.

Inghetata de care intrebati dumneavoastra am vazut doar in Belek, in oras.

[19.06.11 20:24:26]

[@ady_m3:] Buna seara! Da, room-service era activ 24 din 24 si totul era inclus in bilet.

La restaurantele "a la carte" nu am mers fiindca sincer, nu am simtit nevoia. Mancarea a fost foarte buna si variata in restaurantul principal. Cred ca era relativ usor de facut rezervare. Se facea folosind telefonul din camera.

Spectacolele au fost bune. Cum am scris si in review au fost seri cu dansuri, seara cu acrobatii cu o trupa de asiatici, miss Cornelia Diamond, cel mai popular cuplu si parca am vazut si magie intr-o seara pe afisaj.

Cu speranta ca v-am fost de ajutor, va doresc un sejur placut.

[20.06.11 23:04:41]

as mai avea o intrebare, ce tip de bere era la dozatoare? tot Tuborg?

[20.06.11 23:30:04]

Buna seara. Da, tot Tuborg era si la dozatoare.

[20.06.11 23:36:45]

as mai avea o ultima intrebare daca imi este permis... erau multi coantionali de-ai nostri pe acolo? locuri la sezlong la piscina sau plaja erau? merci mult

[20.06.11 23:41:31]

Erau si alti romani pe acolo dar sa stiti ca erau din cei civilizati. In rest erau rusi, multi englezi si mai erau si alte natii.

Locuri erau si la piscine si la plaja. Dar am vazut ca daca era mai aglomerat si cineva parea ca nu are loc, apareau imediat oameni de serviciu care aduceau sezlonguri si umbrele atat cat era nevoie.

ady_m3, crighi, ginette, leonktp*
    Alte impresii din această RUBRICĂCornelia Diamond Golf Resort & Spa Hotel: