ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.06.2011
    ÎNSCRIS: 07.05.10
    JUN-2011

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Hotel bunicel si atat

Un resort frumos, afectat grav de criza, plaja lipseste aproape cu desavarsire, la fel si animatia.

Conditii de cazare si curatenie de apreciat, mancarea si bauturile slabute, nu este un resort de ocolit, dar nici de recomandat, eu unul nu as mai revenii.

Sunt cazat pana pe 20 iunie, voi reveni cu detalii dupa intoarcerea in tara.

Trimis de olimpia* in 15.06.11 21:41:07
    Validat / Publicat: 15.06.11 21:53:02
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: prin toata turcia de 12 ori

VIZUALIZĂRI: 2020 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (olimpia*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

eug
    [16.06.11 19:18:12]

sunt si eu curios si de parerea altora care au stat anul acesta la palm, avand in vedere ca eu am fost la venosa si echipele de animatie faceau schimb intre ele si prezentau spectacolul la celalat hotel, de faptul ca eu consideram ca echipa de la palm e mai buna ca cea de la venosa

atunci echipa de la venosa cum ar trebui sa o caracterizez?? !!

[16.06.11 21:45:47]

Nu stiu cum ar trebuii sa o caracterizezi si nici macar nu ma intereseaza.

Pt a lamurii lucrurile, prin descrierea acestui resort am vrut sa fiu de folos celor care vor petrece vacanta aici, si care vor fi oarecum avizati, dar in egala masura celor care nu s-au decis inca pt a putea face eventuale comparatii cu alte resorturi similare, . in aceeasi marje de pret

Nu vreau sa starnesc manie, nu vreau si nu pot influenta pe nimeni in alegerea facuta, ca atare va rog retineti cele amintite anterior.

Am sa incerc sa detailez putin pt a fi cu adevarat util, voi incepe cu partile pozitive:

1. Un resort f frumos, mare si extrem de curat

2. Conditiile de cazare la bungalowri foarte bune, camere spatioase, terasa, prosoapele se schimba zilnic, lenjeri o data la 2-3 zile, cei ce urmeaza sa vina este bine sa-si ia gel de dus si sampon de acasa, lipsesc si nu se rezerva nici cu tips.

3. Net aproape pe intreaga intindere a resortului, cade des, dar iti faci treaba.

Acum voi trece la partile mai putin reusite:

1. Cea mai mare problema in opinia mea o reprezinta plaja, impropiu spus, de fapt este o limba de nisip de cca 70 m lungime si 4-5 latime, pe care sunt inghesuite cca 150 de sezlonguri creanduse o harmalaie de nedescris, pt a rezolva acest neajuns au construit un ponton mare unde sunt multe sezlonguri si se poate face plaje lejer. insa pontonul nu este utilizat decat in mica masura nu stiu motivele si atunci toata lumea se muta la piscina unde se creeaza aceasi atmosfera cu cea de pe plaje. Piscina este mare si cred eu suficienta pt toata lumea dar intervine problema spatiului pt sezlonguri si esti nevoit sa stai tot ca sardelele.

2. Resortul mai are in componenta si un hotel structurat pe 3 nivele, insa acesta nu are balcon, arata deplorabil, ca un camin de nefamilisti. In incinta acestuia se afla asa zisa piscina interioara, de fapt un lighian micut si murdar inutilizabil, tot aici trebuia sa fie si sala de fitnes, care insa lipseste cu desavarsire, fiind o incapere sinistra in care se afla depozitate cateva saltele dezafectate, fitnes se face in aer liber la niste aparate gen cele din parcurile de pe la noi.

3. Terenurile de sport sunt in paragina fiind abandonate. Echipa de animatie exrem de slabuta, implicare redusa, plictis, cel mai bine le ies pauzele care sunt extrem de dese, in treacat fie spus este singurul resort unde nu este muzica pe plaje, in opinia mea o crasa dovada de dezinteres.

4. O sa inchiei explicand de unde concluzia ca ia atins criza profund si ma refer la alimente care variaza f putin, de baza fiind pastele, cartofii, vinetele, ouale si foarte deranjantele salate vesnic reciclate (nu sunt singurele alimente reciclate, bucatarii de aici facand din asta o virtute) cu toate astea nu plecai nemancat de la masa, un alt lucru deranjant se petrecea cand erau oferite preparate din carne si se formau cozi interminable. Este inutil sa va spun ca acestea se epuizau in 30-40 min, dupa care le luau locul diverse improvizatii, paine inmuiata in ou si prajita in ulei pe plita, cartofi copti, etc. Deserturile fara exceptie blaturi insiropate, dar foarte multe fructe caise, piersici, portocale, mere, corcoduse in cantitati suficiente.

Bauturile botezate din greu, iar singurul loc din resort unde se poate consuma altceva in afara de bere si sucurile de la dozator, ma refer la coktailurile alcoolice si non alcoolice este barul de la piscina. Tot langa piscina se serveste inghetata intre orele 16-17 si este bunicica.

Despre DIDIM va pot spune ca este o localitate pitoreasca imbibata din plin cu istorie, dar despre asta poate cu alta ocazie.

Concluzionand, repet este un resort mediu raportul calitate pret fiind oarecum unul corect, iar daca nu bagi in seama neajunsurile intalnite poti beneficia de o vacanta frumoasa cum o consider eu pe a mea.

Pt toate cele mentionate anterior nu recomand nimanui sa-l vizitati sau sa-l ocoliti, decizia va apartine, aportul meu constand in aceasta descriere care am incercat sa fie f corecta astfel incat sa va fie utila.

Va salut din DIDIM cu prietenie.

[16.06.11 22:39:34]

Va rog pastrati discutia pe subiectul Palm Wings Beach. Atacurile la persoana nu sunt permise aici si voi sterge orice ecou care nu are legatura cu hotelul.

Va multumesc.

[16.06.11 23:09:28]

pai stergetile, sau aveti anumite criterii de apreciere? Ma rog am pierdut timpul de pomana, va rog stergeti tot ce am postat

[16.06.11 23:46:34]

O serie de ecouri off-topic au fost sterse.

Chiar dupa atata timp de existenta a site-ului nu inceteaza sa ma lase perplex o astfel de incingere aiurea, as zice copilareasca a spiritelor precum in acest thread. (As mai spune ca doar la turistul roman se regaseste, eu nu am vazut vreun neamt, englez ori alta natie civilizata sa ajunga aici) Ptr numele lui Dzeu, de unde atata agresivitate pe un site de turism?

@olimpia: nu crezi ca te pripesti cand spui ca ai 'pierdut timpul de pomana'? Iti garantez ca FOARTE multi dintre cei 250 de oameni care ti-a citit deja impresiile in scurtul timp de la incarcarea lor pe site APRECIAZA ce-ai scris - e un hotel 'la moda', mult-suprapreciat in primavara pe unele forumuri si review-ul tau e printre primele postate inacest an. In afara de asta, mie personal imi pare ca ai descris echilibrat si pertinent situatia de acolo.

Astea ar fi 'plusurile', partea 'calda' - urmeaza bineinteles 'aia rece': comportamentul si limbajul tau din ultimele ecouri este intolerabil, oricat de 'provocat(a) ' ti s-ar fi parut ca esti, nu este admisibil sa te exprimi astfel la adresa unui interlocutor sau la adresa echipei de moderare (!!??).

Iar daca cumva nu-ti este deja evident asta: cererea ta de 'stergere' este respinsa.

@eug: iti permiti cu prea multa superficialitate sa emiti judecati despre experienta si 'nivelul de cunoastere' al unei persoane straine, fara sa stii nimic despre ea si fara sa ai habar macar daca nu are asteptari si termen de comparatie mult diferite tie (cum banui eu). Sper ca realizezi acum ca o buna parte a interventiei tale a fost deplasata si reaizezi, in acelasi timp, urmarile pe care le poate avea o astfel de atitudine asupra interlocutorului tau (daca nu realizezi, incearca sa te imaginezi in locul olimpiei si ca in locul aprecierilor de la review-ul despre Venosa ai fi fost primit de un alt user cu aceeasi atitudine precum ai facut-o tu mai sus).

Pentru astfel de atitudini alti utilizatori ar fi primit, amandoi, sanctiuni. Ma voi margini la un avertisment pe care sa-l faceti jumi-juma, frateste

cryss27
    [17.06.11 13:17:33]

Iti multumim pentru pareri, plecam luni la acest hotel, nu ne asteptam sa fie Cornelia - Belek unde am fost acum 2 ani dar eu cred ca merita avand in vedere pretul atat de mic, oricum nu cred ca se compara cu ce e la noi.

Ma bucur ca au fructe, plaja probabil ca se aglomereaza dupa 10, noi avem copil mic si vom fi primii pe plaja.

Nu ne intereseaza nici net, nici fitness, nici corpul central. Deci sper sa fie ok.

Animatia mi s-a parut slaba si la Cornelia asa ca aici cu atat mai mult. La un spectacol gratis ce sa te astepti... Dar ne vom plimba pe malul marii si vom fi mai castigati.

Oricum, abia asteptam sa plecam...

Horia
    [18.06.11 09:40:01]

Poti sa ne spui ceva despre restaurantele a la carte? Ce specific au si daca sunt gratuite?

In ce zi a saptamanii a fost seara turceasca?

Ce se poate vizita in zona?

oli
    [18.06.11 11:00:18]

Buna,

ai pomenit de multe fructe dar ai omis ,,PEPENII" a fost o scapare sau nu exista?

P. S. sunt innebunit dupa ei

mihaela6226
    [24.06.11 00:27:39]

eu am fost acolo in perioada 13.06 - 20.06, este foarte frumos si foarte curat... a fost superb!!! referitor la mincare, nu stiu de ce se comenteaza atit... ca sa intelegeti... existau la restaurantul principal in jur 15-20 feluri de prajituri, torturi, etc... fructe 6-7 feluri, 2 feluri de supa, 20-30 feluri de salate, 20-30 de feluri de preparate delicioase, gratare, cartofi prajiti, 4-5 feluri de peste, cafea, apa, suc bere, vin, toate la discretie, numai un gurmand nebun nu ar fi multumit de asa ceva... sincer nu inteleg de ce postati numai prostii ca sa dezinformati lumea... revin cu amanunte si fotografii!!

[24.06.11 21:38:48]

Da sunt pepeni la discretie si galbeni si verzi, permanent de la rece. Pofta buna si vacanta frumoasa

andi
    [25.06.11 00:29:14]

buna seara,

plecam la P. W. pe 3.07. si sunt destul de debusolata pt ca merg cu un bebelus de 11luni iar din cate am citit parerile sunt cam impartite. Noi am mai fost de 2 ori in Turcia dar in zona Antaliei (Belek si Side) dar anul asta am hotarat sa mergem ceva mai aproape datorita celui mic si acum am inima cam indoita sa nu fii facut o greseala. Imi poti spune minusurile de aici. Multumesc anticipat.

[25.06.11 09:00:22]

BUNA ANDI , nu cred ca trebuie sa ai inima indoita, minusurile le-am amintit mai sus, ar fi bine sa obtii o camera la bungalouri si atentie la hrana pt bebita, o sa ai cu certitudine o vacanta reusita, eu asa o consider pe a mea si am mers fara sa am prea multe informatii, spre deosebire de tine care stii oricum la ce sa te astepti.

Descrierea facuta de mine a incercat sa fie cat mai amanuntita tocmai din acest motiv, ca sa interpretat ca o inspectie asta e cu totul altceva. Referitor la hrana, da sunt multe feluri de mancare, dar calitatea este uneori indoielnica, la asta ma refeream cand vorbeam de reciclare, tu daca ai mai fost in turcia stii cu siguranta la ce ma refer si vei putea face o selectie corecta.

Si inca ceva, chiar daca tentatia este mare incearca sa eviti comparatia cu alte resorturi vizitate. A si sa nu uit pt bebel ai patut, vacanta frumoasa sa aveti.

[25.06.11 09:06:03]

Buna cryss cu certitudine o sa aveti o vacanta frumoasa, drum bun, soare si apa calda in mare si la piscine

[25.06.11 09:27:12]

mihaela6226 daca nu intelegi voi incerca sa-ti explic. De fapt nu era un comentariu ci o descriere a resortului, am spus si eu ca nu pleca nimeni flamand de la masa si da erau nspe mii de feluri de salate si n preparate gatite, DAR din pacate multeeeee erau reciclate, ce nu se consuma dimineata era pregatit la pranz sub forma de salate sau alte preparate peste care se adauga maioneza sau alte sosuri indoielnice, iar pt masa de seara continua procesul si tot asa.

Deci vorbeam de CALITATE daca tu consideri interesul pt acest aspect deplasat, atunci ai dreptate sunt un gurmand nebun. Stii ca turcia este tara baclavalelor, a pricomigdalelor, etc, ai avut asa ceva desert? nu, au fost 20 de prajiturele colorate diferit, din acelasi blat bine insiropat si cam atat.

Cat despre dezinformare, atentie tocmai ai produs-o, si eu as fi putut spune ca toate sunt la superlativsi ca sunt cea mai inspirata persoana alegand acest resort, dar ar fi folosit cuiva? cu certitudine NU.

Si in final un sfat de la un gurmand nebun: incearca si alte resorturi, iar daca aici ti-a placut este posibil sa fi entuziasmata in alte locuri chiar si in cele cu un pret simiar. Sa auzim numai de bine noi inspiratii.

[25.06.11 09:40:53]

Salut Admin regret comportamentul si limbajul pe care le-ai infierat pe buna dreptate, ma bucur daca am fost de folos, chiar daca am fost considerat un inspector tipicar te salut cu simpatie, un gurmand nebun.

Si multumesc ca nu ai sters postul meu chiar daca contine numai prostii cum elegant se exprima o DOAMNA pe aici. Vezi ca nu mai m-am incins? probabil ploaia de azi noapte m-a ajutat, deh....

mihaela6226
    [29.06.11 12:44:54]

OLIMPIA Buna

I-mi cer scuze pentru limbaj daca a-ti fost deranjat, eu am spus ca numai un gurmand nebun nu ar fi multumit... eu am fost pe deplin multumit (apropo eu sunt barbat), dar nici nu am folosit restaurantul unde se servea masa pentru a inspecta tot ce se recila... este posibil sa fie si asa insa eu nu am observat... tot ce am mincat acolo a fost proaspat si delicios sau cel putin asa cred eu... referitor la conditiile de cazare si la resort cred ca este totul ok!

Acum sigur ca nu putem compara un hotel la care 2 persoane in luna iunie platesti 450-480 EURO cu AI cu unul la care un sejur costa 1500 EURO... sa fim seriosi diferente sigur ca exista!!! Eu zic doar atit:

raportul calitate pret = EXCELENT!

Resort foarte curat si ingrijit

apa curata in piscine, mincare foarte buna, personal amabil,

plaja acceptabila (tinind cont ca alte resorturi nu dispun de plaja) cu pietricele la intrarea in apa

... un resort care merita BANII pe deplin!! O zi buna!

[29.06.11 18:26:00]

Salut mihaela6226 nu ai inteles nici acum, despre ce inspectie vorbesti? Ti-am explicat, am dat mai multe detalii doar din dorinta de a fi cat mai util. Ai perfecta dreptate nu poti compara un resprt de 500 e cu unul de 1500, dar i-mi permit sa-ti sugerez o alta comparatie, pw 500 e, versus 640 e, aqua fantasi di n kusadasi, in aceasi peroada din iunie. Te rog crede-ma comparam mere cu pere, diferenta de 140e este absolut nesimnificativa pt ce ofera cel din urma resort, net superior la toate capitolele. Te salut cu prietenie si ma bucur mult ca ai avut o vacanta reusita.

eug
    [29.06.11 21:00:52]

"multumesc" pentru mesajul privat pe care mi l-ai trimis, distinsa doamna!!!

admin sau wb as vrea sa o potoleasca cineva pe acest/aceasta utilizatoare in privinta limbajului folosit la adresa altor utilizatori

cum pot sa trimit acest mesaj catre admin?

[29.06.11 21:32:58]

cum pot sa trimit acest mesaj catre admin?

raspuns: forward pe adrresa abuzuri@amfostacolo.ro

[29.06.11 22:00:01]

utilizatorul 'olimpia' a primit un 'cartonas albastru' (suspendare 7 zile) ptr jigniri trimise prin mesaj personal.

alessiachrys, andi, cryss27, eug, Horia, mihaela6226, olimpia*
    Alte impresii din această RUBRICĂPalm Wings Beach Resort [HV-1]: