ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.06.2011
DIN: Tg Mures
ÎNSCRIS: 07.06.11
MAY-2010

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Un sejur frumos, desi vremea nu prea a tinut cu noi

Vila este nou amenajata, cu balcoane mari, camerele dotate cu chicineta, doua paturi dintre care unul era matrimonial, in fine... o vila foarte frumos amenajata care te facea sa te simti bine, mai ales ca noi am prins vreo 2-3 zile de ploaie. Langa vila era un supermarket, iar la 5 min era Lidle-unde multe produse erau mai ieftine decat la noi in tara.

Eu nu am fost prea multumita de vreme si de plaja, deoarece datorita furtuniilor pe malul marii erau foarte multe liane alge.

Si inca un minus a foat agentia care era sa ne uite in Paralia, noroc ca ne-am interesat noi unde trebuie sa asteptam autocarul, ei ne-au informat gresit, nu prea stateau bine la capitolul organizare.

Pe viitor cred ca o sa aleg o locatie unde sunt mai putini romani, de exemplu o insula, deoarece pe plaja erau foarte multi, mai ales bucuresteni care tipau intruna si vorbeau foarte urat cu vanzatorii ambulanti, din pacate persoane de varsta a 2 a.

Pentru o vacanta ieftina si relaxanta recomand Paralia Katerini si bineinteles Vila Phaethon care e super ok.

Trimis de corinutza tzela in 07.06.11 10:18:07
Validat / Publicat: 07.06.11 11:48:34
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Halkidiki Hotel Australia

VIZUALIZĂRI: 4376 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (corinutza tzela); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 Camera Vila Phaethon, dupa ce ne-am acomodat

[07.06.11 15:55:52]

Buna! Ce detalii mai poti sa ne spui despre vila? Cat de departe este centrul si zona cea mai frumoasa de plaja? Multumesc.

ninel*
[07.06.11 19:28:56]

cam putine detalii te rugam fi mai concis

[07.06.11 21:46:30]

Fotografiile dublura, au fost sterse la validare.

[08.06.11 10:29:34]

si inca o intrebare... in afara de cele pe care le-am formult deja... exista internet wireless in zona? sau la vila? Este cu sau fara taxa? AC-ul din camera este inclus in pretul ei sau contra cost?

[08.06.11 16:14:23]

La vila nu este internet wireless din pacate,

si eu am avut laptop, dar nu tinea bateria si nu am putut sa-l folosesc desi agentia mi-a dat voie sa-l folosesc pe terasa agentiei unde era internet. Eu am fost la o sala de internet, in apropiere de centru si am platit 2 euro/ora...

Iar aerul conditionat nu l-am platit, era inclus in pret.

[09.06.11 10:07:05]

Multumesc

sniga
[23.06.11 07:37:27]

Buna, imi poti spune te rog unde ati mancat pizza si placinta? Multumesc.

andreeab11
[25.06.11 12:18:10]

Buna,

in camera exista frigider?

Bucataria este utilata cu tot ce este necesar, adica ibric, cratita, farfurii, tacamuri?

Cam ce preturi sunt la terase si in supermarket?

merci

[26.06.11 19:11:25]

Nu mai stiu numele pizzeriei, dar daca o cauti o sa o gasesti dupa poze, mergi de la biserica pe straduta care parcurge centrul statiunii, iar dupa vreo jumatate de kilometru o iei la dreapta si e pizzeria.

[26.06.11 19:19:11]

Daca te uiti atenta in poze, o sa vezi frigiderul sub blatul pe care se afla plita, erau tacamuri, farfurii, oale, tigaie, cani, pahare, de toate...

La terase nu pot sa zic ca era asa de ieftin dar nici foarte scump, noi mancam pe saturate de 20 euro, iar seara mancam de obicei gyros cu 2 euro, intr-o zi a fost la promotie la 0.9 euro.

La supermarket mergeam mai mult la Lidl, desi era unul si langa vila cu preturi acceptabile.

De la Lidl am cumparat produse mai ieftine decat la noi: laptele, berea, suc portocale 100%, iaurturi fructe, o crema de zahar ars delicioasa la jumatate de pret fata de ceea ce gasim la noi.

Sper ca ti-am putut fi de folos.

irinayo16
[30.06.11 09:55:18]

Buna,

Imi poti spune te rog daca plaja cea mai apropiata de vila are sezlonguri? Stii cumva si care este pretul/zi pentru ele? Imi poti spune si prin ce agentie ai fost?

Multumesc anticipat.

[30.06.11 10:03:12]

@irinayo16, numele agentiilor se pot transmite DOAR prin intermediul mesajelor private.

[30.06.11 12:30:14]

da are sezloguri, iar ca sa ocupi unul trebuie sa consumi ceva de la bar: apa, frappe 3- 5 euro...

abniela
[08.02.13 22:29:06]

in ce perioada ati fost? Ma intereseaza pentru ca vreau sa stiu cum e vremea si temperatura apei in perioada 25 mai-05 iunie.

Multumesc

abniela, andreeab11, cami1212, corinutza tzela, g3o, irinayo16, ninel*