ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.06.2011
MAY-2011
2 AD. + 1-2ani COPII

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Excelent

Nu de mult ne-am intors, a fost un concediu perfect.

Il recomandam cu placere.

Ce sa spun, am citit ca unii ziceau ca nu prea e carne, a fost carne la fiecare masa, din belsug.

Plaja ok, animatie la fel, verdeata din belsug, palmieri mari sa poti sta si la umbra, piscina de copii aproape de sea de adulti.

Minibarul alimentat zilnic, e adevarat ca nu erau alune si cioco.

Am vrut initial sa mergem la Diva Premiere, nu au mai fost locuri.

Pacat ca s-a terminat, pe anul asta.

Daca doreste cineva detalii, raspund cu placere.

Trimis de virgiliu in 04.06.11 14:52:12
Validat / Publicat: 04.06.11 15:58:53
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Lara, Miracle

VIZUALIZĂRI: 6164 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (virgiliu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 99.00 EUR pe cameră

vio kovacs
    [27.06.11 22:05:17]

cum sunt animatiile pt copii? noi inca ne cautam hotel pt luna august... ce ne recomanzi?

[28.06.11 18:16:55]

Animatia pentru copii a fost OK, in fiecare seara la 8.30 aveau spectacol, dans la amfiteatru, in timpul zilei se ocupau de ei la miniclub.

[03.07.11 12:04:24]

salut

poti sa-mi spui daca sucurile naturale erau moca? as vrea sa merg cu copilul care are 2 ani si un pic... inghetata am inteles ca este pana seara din ce am mai citit pe net. daca poti sa imi mai detaliezi un pic despre mancare ti-as fi recunoscatoare, copilul meu e super-mofturos.

in descrierea hotelului spune ca au cada in fiecare camera, tu ai avut? scuze pt. intrebarile cam tampite, dar stiu ce copil am la usa )

stii cumva daca imi dau patut pt. copil (din ala gen tarc) ?

multumesc anticipat

[03.07.11 15:43:48]

Aveau sucuri naturale in pack, dar puteai sa storci portocale sa faci suc.

Si al nostru e mofturos la mancare, dar aveai ce ca-i dai, pui, peste, supa, fructe, cascaval.

Am avut si cada, dar am stat la camere familiare, cu socrii, care nu au avut cada. Au fost 2 bai. Am avut si patut de copii, gen tarc. A fost OK.

Daca aveti camera single, pt. pat copii sa intrebati daca aveti, al nostru a avut sub 2 ani, poate de aia a primit pat separat.

[03.07.11 17:15:30]

multumesc frumos de informatii

daca exista patuturi de copii atunci e ok, ma descurc acolo eu cumva... deocamdata sunt in faza de proiect cu concediul... adica vreau sa mergem in octombrie si astept last-minute, dar hotelul asta mi-a atras atentia si daca il gasesc atunci in oferte, aici vreau sa merg.

inteleg ca ati fost super-multumiti, vad ca ati dat nota 10 pe linie. ati dat 1300 euro? acum pt. octombrie o camera dbl+child ma costa 1381... vreau sa imi faco idee de pret, acuma probabil ca mie imi incadreaza copilul la peste 2 ani si e alta mancare de peste

regenmaus
    [06.07.11 11:46:03]

Salut

vreau sa te intreb daca au un sistem de carduri pentru prosoapele de plaja, similar cu cel de la Miracle, ca sa stiu cum completez lista pentru bagaje.

Multumesc anticipat

[06.07.11 22:26:38]

pentru regenmaus

cand ai bilete la hotelul asta? sa ne scrii impresii la intoarcere...

in descrierea hotelului asa zice ca au prosoape gratuit, dar mai bine sa ne lamureasca virgiliu ca el a fost acolo

eu vreau sa merg la hotelul asta prin octombrie, dar stau la un last-minute sa vad daca prind ceva, asa ca sunt interesata sa scrii impresii la intoarcere

multumesc si eu

[08.07.11 14:00:06]

Au sistem de carduri la prosoapele de plaja.

Si copii primesc prosop.

Concediu placut.

[10.09.11 17:02:54]

Te rog spune mi intre miracle si acesta care ti-i se pare mai ok. as vrea sa merg si optez la acestea 2.

[19.09.11 10:51:09]

Sunt OK amandoua, dar parca Sherwood mi-a placut mai mult.

[19.09.11 19:51:32]

Merci fain de informatii. Din pacate nu am mai gasit loc nici la unul nici la celalalt. merg in Side. Poate la anul la sher

[20.09.11 12:34:38]

Si eu abia am gasit la Sherwood, am platit cu 3 luni inainte. Sunt foarte cautati astia vad. Numai bine si concediu placut la toata lumea.

[13.03.12 18:49:49]

Anul asta sper sa prind loc la sherwood. Poti sa mi ziic te rog cate ceva despre mancarea dintre mese, eu avand prostul obicei sa mananc cate ceva intre mese desi nu am decat 70 kg. Cu privire la bauturile de la baruri erau si de import sau se axau mai mult pe cele locale. Vreau sa iti spun ca am fost la un hotel in kusadasi de 5 stele care iti dadea bauturile la sticla. ti-i le desfacea in fata ta. incepand de la coca cola fanta si pana la vinuri. nu ca sunt eu fitos dar am ceva impotriva tecurilor.

[13.03.12 18:52:05]

si inca ceva. Crezi ca as gasi la sf lui iunie cu earlyy booking ca si pret in jur de 1000 euro. Tu cat ai platiti atunci? o zi buna iti doresc

[11.07.12 09:26:09]

@Angelinne: Salut,

am citit cu atentie toate cele de mai sus, si eu am cautat la mai multe agentii ptr sf august...

nu cred ca ai sanse pentru Last-minute deoarece este ca si dat ptr tot sezonul, fiind la inceput de drum, hotelul are mare cautare...

[11.07.12 09:28:39]

@virgiliu:

Salut,

poti te rog sa-mi spui comparativ cu alte hoteluri din Belek, la ce nivel ai situa acest hotel? (daca ai fost bineinteles, nu din auzite)

multumesc

[11.07.12 09:42:43]

@virgiliu:

mai poti te rog sa ne spui cum era programul de seara (ptr adulti si nu numai?) adica erau spectacole,

cit de cit profesionale sau facute de amatori?

asa, lichidele: erau mai de calitate sau ca sa zic asa gaseai si mai batrine +12 ani? sau erau doar locale? multumesc

dfdan2002
    [24.03.13 22:01:12]

buna seara! as dori ceva detalii despre imprejurimi... este prima data cand ”parasesc” zona titanic miracle rixos impreuna cu ”boracii” si ma intereseaza daca au ceva magazine in apropiere (as vrea sa nu ma car cu pampersi si jucarii de acasa) la hotelurile mentionate erau 2 farmacii in apropiere, o benzinarie si un ”mall”. ceva de genul asta ma intereseaza. si orice alte informatii utile bineinteles

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [24.03.13 22:08:23]

Pai nu prea parasesti zona, ca doar Sherwood Breezes este la max 1-2 km de Rixos Lares.

Ai vis-a-vis de Sherwood, magazine, chiar si cel mai mare mall din LARA- Antalium.

dfdan2002
    [30.03.13 21:10:37]

@Andox: asta cam asa e nu parasesc zona si nici nu prea mai am cum in urmatorii 3 ani avand in vedere ca merg cu 2 copii dupa mine si sincer lara mi se pare cea mai potrivita zona pentru copii dar eu ma refeream la faptul ca am parasit zona celor 3 titanic rixox miracle unde am fost in ultimii ani cu copii. multam pentru raspuns

Angelinne, dfdan2002, jimmybitza, M'Liviu, regenmaus, vio kovacs, virgiliu
    Alte impresii din această RUBRICĂSherwood Exclusive Lara (ex Sherwood Breeze) :