ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.05.2011
    MAY-2011
    2 AD. + 1 COPII -- v: 3 [ani]

Sub orice critică
    Extrem de nemulțumit

Conditii bune, comportament execrabil!!!

Buna ziua, M-am intors acum 1 zi din mini vacanta pe care trebuia sa o petrecem la pensiunea Euro- Park (Fundata) judetul Brasov si nu imi vine sa cred ca un proprietar poate avea un comportament atat de URAT fata de clienti. Pe scurt:

- nu aveam curent la prize in camera (aveam nevoie pt a incalzi mancarea copilului, am mers la bucataria pensiuni si ni s-a spus ca nu este obligat sa ne permita accesul la prize) deci am ramas fara mancarea incalzita.

- copii sub 7 ani nu aveau voie in piscina (ca fac pipi in apa)

- la pranz am fost sa luam masa, iar cand am achitat in loc sa ne incaseze masa ni s-a incasat cazarea pentru copil (noi am specificat ca vrem sa achitam masa iar pe bonul fiscal aparea cazare-copil) ceea ce nu ni s-a parut normal deoarece plata cazarii se facea la sfarsitul sejurului, lucrul cu care cazusem de acord anterior.

- in privinta mancarii nu avem nici un cuvant de lauda

- "ca totul sa ne mearga bine" unul din angajati a avut misiunea de a ne urmari orice miscare ceea ce a pus capac si am plecat in urmatoarele minute.

Pentru a avea o vacanta ok cel mai bine este sa va interesati din timp la cum este locul unde doriti sa ajungeti si cum au fost tratati cei care au mai fost, ca sa nu patiti ce am patit noi.

O zi buna

Trimis de roxana87 in 23.05.11 21:31:17
    Validat / Publicat: 24.05.11 06:40:33
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în FUNDATA. A mai fost în/la: Sinaia, Brasov, Predeal, Busteni, Valea Oltului, Voineasa, Transfagarasean

VIZUALIZĂRI: 2606 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (roxana87); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

celeste
    [24.05.11 21:34:44]

@roxana 87, imi pare nespus de rau ca ati fost nevoiti sa va intrerupeti vacanta din cauza comportamentului proprietarului.

Eu am fost de 2 ori anul trecut la acesta pensiune... odata in februarie cu niste prieteni si o data in vara... in februarie am stat de vineri pana duminica si am avut sistemul all-inclusive si nu am avut nici un repros vizavi de mancare sau de atitudinea proprietarului... la conditii de cazare nici atat...

in luna august a anului trecut am fost pentru a doua oara si intr-adevar atitudinea proprietarului fata de anumiti turisti care au venit cu copiii a inceput sa imi dea de gandit... nu iti mai zic ca la un moment dat ne-am speriat f. tare cand acest proprietar a inceput sa urle la niste copii care erau in cantonament acolo. Ce facusera acesti copii? ... se dusesera la masa de biliard fara sa ceara voie nimanui. Sotul meu in acel timp vorbea cu cel care era antrenorul acelor copii si se interesa de conditiile de acolo (este antrenor de fotbal sotul meu si se interesa pentru un eventual cantonament in zona)... a trebuit sa se lase pagubas cand a vazut comportamentul proprietarului.

La cazare si masa chiar nu am avut nimic de reprosat dar pacat ca totusi mai exista si asemenea specimene care se intituleaza... patron de pensiune.

neimportant
    [24.05.11 22:00:47]

Am bagat in computer, la folderul "Cosmaruri", impresiile dvs. legate de aceasta luxoasa locatie.

Va multumim, astfel preveniti suntem pregatiti ca la o viitoare escapada pe coclaurile din Fundata, proprietarul cu pricina sa poata citi impresiile despre propria-i afacere, intr-un mod foarte "laudativ".

Nu cred ca ati surprins corect aspectul cu interdictia micutilor in "baltoaca", potrivit ar fi fost:

- copii sub 7 ani nu aveau voie in piscina (ca fac doar pipi in apa).

Iar cu banii "inainte ca la dame" pentru cazarea odraslei, s-au asigurat ca nu o roiti mai devreme, deplin constienti ca paharul nemultumirii se va umple.

Cel care v-a urmarit orice miscare, era un bodyguard disimulat, care avea misiunea sa nu care cumva sa recurgeti la fapte necugetate, vecine cu suicidul, in caz de reusita din partea dvs. , misiunea dumnealui fiind una de debarasare silentioasa, care sa nu atraga atentia putinilor musterii.

Cu regrete,

Z...

motaneata
    [12.06.11 00:13:09]

Sunt nevoit sa intervin, dl. patron Zbierache Fundulet m-a imputernicit pentru asta. Desigur, ar fi intervenit dansul, dar acum este ocupat, bate doi pusti care s-au scapat in piscina.

In primul rand va rog sa observati ca nu v-a obligat nimeni sa veniti la pensiunea noastra. A fost numai si numai alegerea dvs. Sa nu spuneti ca nu este asa, va urmaresc de ani de zile si toti procedati la fel: intrati pe drumul serpuit in satul Fundata, treceti de scoala, apoi, dupa magazinul dezafectat, drumul se bifurca: la stanga ajungeti la biserica, la dreapta ajungeti la... dracu'! De ce nu faceti la stanga?

Bun! Ati ales sa faceti dreapta, ati ajuns la... noi. Si acum vreti liniste? Va mai intreb o data: de ce nu ati facut stanga?

In al doilea rand, ce atata tevatura cu bonul fiscal? Da, va dam bon fiscal cu cazare copil pentru ca pe acesta il putem anula dupa ce plecati (cazarea copiilor fiind peste tot gratuita, numai la noi nu!).

In al treilea rand, de ce va mirati ca va urmarim? Pai daca in piscina nu faceti pipi, in tufe nici atat, atunci vrem si noi sa stim cat va tine vezica si pana unde?

In sfarsit, vreau sa va spun ca urletele si tipetele domnului patron Zbierache Fundulet, din Fundata, sunt pe deplin justificate: cand urla dansul, turistii speriati se scapa-n pantaloni, salvand astfel natura.

Va asteptam cu drag! Buuuahhh!!!

orange
    [21.02.12 22:07:22]

Am citit aproape toate comentariile si am ajuns la concluzia ca daca vreti sa va simtiti bine la aceasta pensiune trebuie sa indepliniti urmatoarele conditii:

- sa lasati copiii acasa

- sa nu ajungeti in stare de ebrietate

- sa nu veniti cu mancare si bautura de acasa ci cu multi bani.

Daca indepliniti aceste conditii e posibil sa va simtiti bine.

Am vazut ca exista si si turisti care recomanda aceasta pensiune, se pare ca au indeplinit conditiile.

celeste, motaneata, neimportant, orange
    Alte impresii din această RUBRICĂComplex Turistic Euro Park: