ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.05.2011
DIN: Pitesti
ÎNSCRIS: 08.05.11
JUL-2010

Camping Turist Mamaia

Timp de 8 ani am fost acolo cu cortul, iar in ultimii 2 ani la casute. La cort pretul de cazare e ok, dar galagia din timpul noptii iti da prea multa bataie de cap, mai ales daca ai copii. Ce m-a impresionat este faptul ca nu se fura din cort.

Toaletele au fost schimbate acum cativa ani, dar datorita lipsei de bun simt al unor ,,oameni ,,au ajuns cum erau inainte. Cu toate astea am continuat sa mergem in fiecare an datorita costurilor mici, inclusiv cele de masa.

Va spun ca am mancat bine la terasa din camping (la Nea Sandu) si de cate ori am avut vreo cerinta mai speciala (pt copil) se rezolva imediat.

Acum doi ani ne-am cazat la casute si a fost ok, cu fotolii de piele, masuta, aer conditionat, tv, dus cu apa calda non stop (pt ca la cort stateai la coada sa faci dus), masa cu umbrela in fata casutei. Anul trecut am revenit tot la casute si am fost multumiti desi preturile erau foarte mari la articolele pt plaja la magazinul din camping, dar am mers la butoaie.

Acolo gasesti tot ce ai nevoie: farmacie, haine, fructe...

Despre plaja va spun ca e curata in comparatie cu sudul litoralului, iar pt copii este perfect.

In concluzie, daca aveti de gand sa mergeti la mare dar sa nu cheltuiti prea mult, va recomand Camping Turist Mamaia.

Anul acesta, in functie de buget, vom merge tot acolo: ori la casute, ori la cort. Vacanta placuta tuturor!

Trimis de danao in 08.05.11 18:53:15
Validat / Publicat: 08.05.11 19:58:56
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA.

VIZUALIZĂRI: 11489 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (danao); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

moldovan*
[08.05.11 20:11:09]

cred ca sunt multi cei care ar putea scrie despre campingurile din Romania, de la mare de la munte etc. sper ca am dat un semnal si vor relata si alti cum a fost acolo. numai bine.

pt. danao. poate o sa stau in concediu si eu pe acolo. mersi fain.

santana*
[08.05.11 20:59:23]

Cred că ar trebui creat o rubrică aparte "Cei care au fost cu cortul şi au curajul să recunoască" printre atâtea fiţe de 5 stele.

Sincer, am fost cu cortul în Delta Dunării acum mulţi ani în urmă şi m-am simţit excelent, exact ca în capodopera cinematografică "Operaţiunea monstrul". Aş repeta oricând experienţa!

moldovan*
[08.05.11 21:10:42]

pt. santana. am niste prieteni care au o rulota iar eu am luat un cort de familie si asta a fost.

cine nu a incercat decat hotel de x stele nu stie si apropo de fite ai dreptate. dincolo de ce se poate.

apropo am vazut si eu filmul. numai bine

anadragusin
[09.05.11 10:16:58]

Acum multi ani, copil fiind, mergeam cu cortul impreuna cu parintii. Am petrecut un sejur in camping Mamaia, dar imi aduc aminte ca se numea Tabara Piratilor, sau ceva de genul. Poate ma insel la nume, dar stiu ca m-am simtit minunat, nu ne pasa de galagie sau de alte inconveniente. Eram noi si marea. Multumesc pentru aduceri aminte! As repeta experienta oricand.

Radu
[09.05.11 19:26:20]

Nu e Tabara Piratilor, ci Hanul Piratilor.

Si ca un element de originalitate pentru site-ul de fata, o sa va spun, eu am facut armata la Constanta, ca la Hanul Piratilor era poligon de aruncat grenade, iar pe plaja la Rex in Mamaia, trageam cu AKM-ul.

Toate astea se intamplau iarna, dar stateam si ma gandeam atunci "uite ce facem noi acum aici si ce fac oamenii vara"

banal
[10.05.11 10:13:28]

Ma inscriu si eu la cei ce au fost la cort, mi-aduc aminte de POPAS MAMAIA care la timpul acela era ca un mic orasel, cu restaurante, discoteci, cluburi de jocuri mecanice, cofetarie si toate cele. Imi e dor, de mirosul de mancare, oferit de mamele noastre dimineata la butelioara poloneza, de nervii tatalui ca i se oprea garantie pe halba la acelasi pret cu lichidul din ea, la statul la coada la tobogane... , la autobuzul 23 superaglomerat pe care-l luam din satul de vacanta, intodeauna fara bilet, la campingul SUSAI (gresesc?) din Eforie nord cand erau J. O. la tv si ne strangeam ciorchine cu tot catabalacul la unul mai avut cu tv sus pe Dacie, o ce vremuri. Am fost acum cativa ani sa-i arat fiice-mii Popasul cand colo mare dezamagire. punct.

anonyma
[21.07.11 15:57:52]

poata sa spuna cineva cum e apa? e curata?

camping
[23.07.11 06:04:58]

apa este foarte curata in aceasta zona de camping si plaja nu este aglomerata. Acest camping este beton. Am incercat in mai multe locatii dar aici am gasit cele mai bune conditii

anadragusin, anonyma, banal, camping, moldovan*, Radu, santana*
Alte impresii din această RUBRICĂCamping Turist Mamaia: