ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.05.2011
ÎNSCRIS: 07.01.11
APR-2011

Extrem de nemulțumit

Doar pentru perioade scurte

Am stat la Hotel Holiday Inn Wandsworth 3* impreuna cu sotul meu pentru 2 nopti. Hotelul este situat in apropierea statiei de tren Wandsworth Town, la 3-4 minute de mers pe jos de aceasta. Trenul il puteti lua din statia de metrou Waterloo, dar atentie sa nu fie Express-ul, ci trenul care trece si opreste la statia mai sus mentionata. Express-ul nu opreste in Wandsworth Town!

Drumul nu dureaza mai mult de 15-20 min din statia de metrou Waterloo.

Va recomand sa va luati un Oyster card (costa 5 GBP la emitere doar cardul) pe care sa-l alimentati si pe care il puteti folosi la metrou, autobuz, tren, etc. E cea mai ieftina metoda, altfel veti plati cam cu 40% mai mult pe un bilet individal.

In apropierea hotelului este si un McDonalds, precum si o benzinarie cu preturi ok.

Hotelul este curat, camera si baia suficient de spatioase. Au fost 2 lucruri care m-au deranjat la camera: ferestrele nu sunt de cea mai buna calitate si se auzea destul de mult zgomot inauntru. Mai ales daca ai camera pozitionata pe partea cu benzinaria, dar nu numai. Noi am cerut schimbarea camerei sperand sa avem una mai linistita, dar si pe cealalata parte era cam la fel. Pentr cei cu un somn usor, nu as recomanda acest hotel.

Al 2-lea lucru mai putin placut a fost ca salteaua patului era extrem de elastica si la fiecare miscare a celuilalt aveai senzatia ca stai pe o saltea de apa, se simtea orice miscare.

In ce priveste micul dejun, este cu siguranta cel mai prost pe care l-am primit pana acum la vreun hotel. Sa va dau cateva exemple: o omleta care arata ciudat si nu avea nici un gust, un fel de carnati prajiti pe care nu am indraznit sa-i gust, dar sotul meu mi-a spus ca aveau un gust foarte prost, un fel de gem, mere, cateva croissante congelate si bagate la cuptor, cereale si lapte. Atat! Iar ca bauturi te puteai servi de la dozator cu cafea, capuccino, etc suc de portocale/piersici, apa si ceai.

Daca ar fi sa revin vreodata la Londra, cu siguranta nu as mai sta aici. Dar pentru cei mai putin "sensibili" poate fi o optiune daca stau o perioada scurta.

Total, i-as da un rating de 9 pentru atitudinea personalului (am gasit 2 cameriste romance), 7 la cazare si 2 la mancare.

Trimis de SpookyD in 06.05.11 17:17:27
Validat / Publicat: 06.05.11 18:21:53
  • A fost prima sa vizită/vacanță în MAREA BRITANIE

VIZUALIZĂRI: 1755 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (SpookyD); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

• SOCIALs