19092

înscris/ă în 05.05.11
APR-2011

ARTICOL ARHIVAT

O oferta mincinoasa

Inainte de a alege o asemenea destinatie ar fi bine sa te informezi. Noi nu am facut-o si am ratat o saptamana de concediu. Cea mai penibila oferta de turism pe care am intalnit-o vreodata. Te incanta cu prezentarea facuta pe internet si acolo gasesti exact contrariul.

Exista la acest hotel Germisara o receptionera care nu ar avea ce sa caute niciodata pe un asemenea post (aroganta si care dupa mintea ei poseda cea mai inalta functie de conducere din cadrul hotelului), camere mici cu mocheta murdara, la baie sapun lichid (ce calitate o avea?), sampon nu exista.

Despre servitul mesei am sa va spun ca in 9 zile micul dejun a fost cam la fel, la dejun apa se serveste la carafa (cana), nu poti sti ce este in cana, iar la masa se serveste un meniu impus, atat la amiaza cat si seara la cina. Ex. piept de pui cu orez, daca cumva nu-ti place sau poate nu ai voie sa consumi un anumit fel de aliment impus de acesti operatori din turism, ai toate sansele sa te culci flamand. Acesta nu poate fi numit restaurant ci in cel mai fericit caz o cantina. Ma intreb in ce se reflecta statutul de 4 stele??

In cadrul acestui complex hotelier nu exista nici un bar unde sa poti bea o cafea sau un suc.

Apa de la piscina este rece.

La receptie nu exista vre-un numar de telefon al managerului pentru a face o sesizare.

M-am multumit cu cazarea si cu multumirea ca am avut ce vizita atit in Deva cat si in Alba Iulia.

Ar mai fi spus cate ceva, un lucru este cert, in acest hotel n-am sa mai merg NICIODATA!!

Impresii încărcate de const_48 in 06.05.2011 10:41:42

Validat / Publicat: 06.05.11 11:42:30

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: felix, sovata, sinaia, busteni, bucovina, slanic moldova, litoral, etc.
  • Alte destinații turistice prin care a fost: egipt, bulgaria, rusia, (U. R. S. S.), spania, ungaria, polonia

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (const_48); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4050 PMA (din 6 voturi) nota2