ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.05.2011

Sub orice critică
Sub orice critică
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Mincinosi!

Hotelul DoubleTree by Hilton nu exista fizic in Bulgaria. Am intrebat 3 taximetristi shi ne-au ras in nas, shi ne-au dus la Helios, contra sumei de 5 euro.

Am ajuns in STRADA hotelului Helios. Parcarea era blocata de doua masini de paza. Dupa cateva minute au sosit hamalii, ne-au luat bagajele shi ne-au explicat ca aici vom sta nu in DoubleTree. Am mers la receptie, nu era afisat niciun panoul referitor la categoria hotelului. Receptionerii nu stiu sa citeasca: am avut doua camere pe un voucher si riscam sa stam 6 persoane intr-o camera, daca nu le atrgeam atentia ca suntem doua famili. Am platit camera family shi am primit dubla cu pat suplimentar, deoarece nu am cotizat la tip box.

Tava cu produse Neutrogena nu exista in baie. Este doar o tava cu produse de duzina.

Halatele de baie si papucii, obligatorii din camere, se procurau de la cameriste cu spaga.

Bautura all inclusive se gasea in subsolul hotelului, langa piscina interioara, unde erau aprox. 30 grade celsius, 2 mese ocupate, iar dupa ora 19 scoteau scaunele afara, pt ca lumea sa consume de la lobby bar [unde totul era contracost!].

Se fac diferente intre categoriile de turisti. Turistii nemti-englezi [saga louge] intrau la masa cu jumatate de ora inaintea "prostimii", care au platit ca shi ei cinci stele.

Vederea la mare era defapt vedere la santier [langa hotel se darama o cladire].

Mare teapa.

Verificati, de cate ori puteti, numele hotelului. NU credeti ce va spune agentia.

Va interzic sa mergeti in hotelul asta, pt ca DoubleTree nu exista. El este Helios.

Trimis de EClaudia in 03.05.11 22:21:28
Validat / Publicat: 03.05.11 23:33:25
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Atlas - Nisipurile de Aur; Azalia - Sf. Constantin si Elena

VIZUALIZĂRI: 3804 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (EClaudia); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[03.05.11 22:26:41]

sa inteleg ca ati fost cazati la Helios (in corpul de 4 stele) desi platiserati pentru Double Tree (corpul renovat, 5 stele) ??

[03.05.11 23:30:42]

Desi autoarea nu a gasit de cuvinta sa raspunda intrebarii simple de mai sus - habar nu am din ce motiv (in mod cert a citit-o), am mutat review-ul la rubrica "Helios Spa & Resort", pentru ca din cate imi dau seama aici a fost cazata si *acest* hotel (corp de cladire) este cel evaluat.

Visan125
[05.05.11 00:25:37]

1.Halate si papuci obligatorii? Scrie undeva asa ceva? Eu nu am gasit asa ceva pe nicaieri!

2. Ma intreb cum intrau alti turisti la masa inaintea celor romani? Te intrebau de unde esti si daca erai roman te poftea afara?

3. Va interzic? Hmmm.. sper ca a fost doar o figura de stil.

EClaudiaAUTOR REVIEW
[08.05.11 20:14:12]

1. Am avut cazare la 5 stele. Halatele si papucii de baie sunt obligatorii la aceste tipuri de cazare. Iar pe site-ul hotelului sunt prezentate.

2. Nu te intrebau de unde esti. Cei din programul Saga lounge erau numai oameni in varsta [ 65-70 ani]. Si daca erai roman iti aratau orarul si te pofteau afara.

isabelaisa
[14.05.11 13:25:56]

daca nu este specificat in oferta hotelului ca ai papuci si halate gratuit atunci nu ai.

Am fost in Turcia si am vazut multe hoteluri de 5* inclusiv cel la care am stat care nu aveau papuci si halat.

Iar cele care aveau totusi erau hoteluri foarte scumpe si se oferea la unele tipuri de camera gen suite.

O zi frumoasa!

isabelaisa
[03.06.11 18:28:22]

Abia asteptam sa merg si eu la DoubleTree si iata ca m am si intors. Hotelul chiar exista, am si fotografiat, la comentariul meu se vede si poza, am avut parcare absolut gratuita, in baie exista produse neutrogena, cand auzi ca barul era la subsol te gandesti la ceva insalubru dar de fapt era la barul de la piscina interioara unde era si sala de fitness. Nu era absolut deloc cald pentru ca mergea aerul conditionat.

Oricum eu am o nedumerire: daca ai fost cazata la hotelul Helios care este de 4 stele de ce tot zici de Hilton care este alt corp si care este de 5 stele. Hotelul Hilton are o receptie separata deci nu poate fi confundat

EClaudia, isabelaisa, Visan125
Alte impresii din această RUBRICĂHelios Spa & Resort: