ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.05.2011
DIN: brasov
ÎNSCRIS: 01.05.11
SEP-2010

Un excelent hotel

Am fost la Pella Beach in septembrie 2010. Rezervarea am facut-o printr-o agentie care ne-a preluat din Brasov pina la Bucuresti, apoi ne-a transferat in alt autocar cu destinatia Halkidiki. Am plecat din Brasov la ora 17, am circulat pe timpul noptii cu opriri la fiecare 3-4 ore si am ajuns in Hanioti la ora 8 dimineata de unde ne-a preluat reprezentantul agentiei si ne-a dus la hotel. Ajunsi acolo am avut surpriza si norocul sa dam peste o receptionera amabila si draguta care ne-a cazat imediat si ne-a invitat sa luam micul dejun, desi noi aveam demipensiune si trebuia sa fim cazati la ora 14.

Am gasit o camera foarte curata, cu vedere la mare, intretinuta zilnic, prosoape si lenjerie schimbate zi de zi. Hotelul este intr-o locatie excelenta, la plaja, intr-un loc linistit, are o gradina si piscina imense, faceam plaja in gradina pe zona verde, nu era aglomerat, sezlonguri erau la discretie. Hotelul are plaja proprie, cu sezlonguri si umbrele gratuite, singurul lucru care erai obligat sa-l faci era sa-ti aduci prosopul de plaja de la hotel si sa-l pui pe sezlong ca sa fii recunoscut de paza hotelului.

Erau foarte multi turisti englezi si germani, citiva rusi, iar romani, doar noi si inca o familie. Hotelul are si citeva bungalow-uri in gradina, o terasa la piscina si o terasa in aer liber.

Cit priveste masa, era din belsug, cu posibilitati nelimitate de a alege, mincare de toate felurile si pentru toate gusturile, mic dejun si cina tip bufet in restaurant, iar prinzul la terasa piscinei. Restaurantul este mare, aerisit si neaglomerat, are si o terasa acoperita in aer liber. Mincai cit doreai, gratar, pui, peste, nimeni nu-ti zicea nimic. Seara se plateau bauturile (cola, vin, apa, bere, spirtoase) cu cash sau se contabilizau pe cardul pe care il primeai la cazare, urmind sa platesti totul la plecare. Dimineata aveam un termos cu un litru de cafea calda pe masa plus lapte condensat. Tot dimineata, racoritoarele erau gratuite (cele de la dozator). Seara erau seri tematice atit la restaurant cit si la spectacole. Plaja era curata, cu o apa limpede. Poti inchiria hidrobiciclete cu 10 euro pe ora, scutere pe apa, te poti da cu windsurful si alte posibilitati de distractie.

Statiunea este superba, cu multe taverne, baruri, terase si magazine. Am vazut multi englezi, nemti, sirbi, ceva romani si multi greci la sfirsit de saptamina. Am fost si in statiunea Pefkohori unde este la fel de frumos.

Mai vreau sa adaug ca personalul hotelului este foarte prietenos si amabil, ca de altfel toti grecii. La plecare am predat camera la ora 12, cu toate ca aveam autocar la ora 17 si receptionera ne-a spus ca putem sa mai stam pina la ora plecarii fara nici o problema.

Am revenit in tara tot cu autocarul, la ora 7 eram in Brasov. Am fost foarte impresionat de hotel. Recomand acest hotel pentru oricine doreste evadarea perfecta. Voi reveni la acest hotel.

Trimis de gabriel2007 in 01.05.11 15:30:53
Validat / Publicat: 01.05.11 18:03:34
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Hanioti, hotel tropical

VIZUALIZĂRI: 4290 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (gabriel2007); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Autocarul cu care ne-am deplasat

[01.05.11 16:03:19]

@gabriel2007 bine ai venit printre noi. Ai scris un review foarte bun si speram sa mai scrii impresii si din alte vacante ale tale.

motaneata
[01.05.11 22:02:50]

Statiune frumoasa, hotel bun, review excelent.

Pretul mi se pare insa prea mare pentru un hotel de 4* in Halkidiki, mai ales pentru luna septembrie. Dar nimic nu ma mai surprinde la agentiile romanesti.

Daca ai fi mers pe cont propriu (rezervand direct la hotel) te-ar fi costat, probabil, jumatate din pret.

gabriel2007AUTOR REVIEW
[02.05.11 18:37:22]

[@webmaster]: Multumesc pentru aprecieri. Voi reveni cu un nou review dupa vacanta din iulie.

ninel*
[02.05.11 20:41:31]

1400 de euro cu toate cheltuielile sau doar cazarea cu demipensune?

gabriel2007AUTOR REVIEW
[02.05.11 21:22:01]

Cazarea cu demipensiune-1230euro, iar transportul din brasov si retur-160euro. Pare cam scump, dar si pe saitul hotelului este cam la fel.

pandora
[12.06.11 15:05:38]

Stimate domnule Gabriel, am rugamintea sa mai scrieti pe forum mai multe detalii despre acest hotel minunat.

pandora
[12.06.11 15:15:11]

Dupa ce am citit impresiile minunate postate de dumneavoastra referitoare la acest hotel, in proportie de 99% urmatoarea vacanta va fi in HANIOTI la acest hotel. In luna august voi pleca in TENERIFE iar dupa ce o sa ma intorc impreuna cu prietena mea vom pleca in HANIOTI.

MmeButterfly
[31.05.12 09:18:10]

Multumesc pentru informatii. Noi am rezervat un sejur pentru august-sept. la acest hotel, mi-a fost de folos review-ul tau! Noi am platit 990 eur/10 nopti cu all incl, 2 adulti + copil 7 ani, sejur individual.

Am insa o nelamurire - pe site-ul hotelului scrie ca e plaja nisipoasa ("long sandy beach"), dar in review-uri pe site-uri straine am citit ca ar fi plaja de pietris/prundis ("gravel beach"). Poti sa ma lamuresti, te rog?

gabriel2007, MmeButterfly, motaneata, ninel*, pandora
Alte impresii din această RUBRICĂGrecotel Pella Beach: