ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.04.2011
ÎNSCRIS: 18.03.11
APR-2011
2 AD. + 1 copil 12 ani COPII

O vacanta de Paste reusita!

Buna! Am sa incep prin descrierea receptiei aflata la etajul 5 al hotelului: receptionerele stiau foarte bine lb. engleza, receptia s-a facut rapid si am primit camere una langa alta.

Lobby bar-ul de la receptie era deschis non-stop dar barmanii din timpul zilei erau cam antipatici dar barmanul care incepea tura la ora 22 era super-amabil si daca pronuntai un nume de cocktail in 5 minute era gata. Aveau si un bol pentru bacsis care era plin seara dar ziua avea cativa stotinki...

Restaurantul era ok cu bar prorpiu... cat de pretentios ai fi fost tot gaseai ceva sa mananci!

Statiune era destul de mare cu multe magazine pentru suveniruri si cateva super-marketuri.

Camerele erau curate, spatioase; baia la fel si balconul avea uscator de rufe, o masa si doua scaune de plastic.

ATENTIE la intrarea sau iesirea din complex trebuie sa prezinti talonul de parcare care il primesti la prima intrare.

Toate acestea ma fac sa spun ca am avut o vacanta reusita!

Trimis de Tanase Alex in 28.04.11 10:57:37
Validat / Publicat: 28.04.11 11:50:53
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena, Hotel Dobrudja

VIZUALIZĂRI: 1713 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Tanase Alex); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Piscina si debarcaderul vazute din camera

[28.04.11 11:09:54]

A mai fost un articol referitor la acest hotel din minivacanta de Paste, insa total opus celui de fata atat in ceea ce priveste impresiile cat si notele oferite. Nici acolo si nici aici (deocamdata) nu exista poze, pentru a ne da mai bine seama de conditiile din respectivul hotel/restaurant. Poate gasesti cateva poze cu hotelul si le poti atasa, ar fi super.

[28.04.11 11:11:18]

acum le selectez

[28.04.11 12:08:22]

Recepţia e la etajul 5? Prin poze şi din ce ştiam eu de la faţa locului, Dolphin are doar 3 etaje. Atunci unde-i? Pe lună?

[28.04.11 12:12:37]

Se intra pe la etajul 5 care este pe nivel cu tersa, la etajul 4 sunt cateva camere si restaurantul la 2 si 3 sunt numai camere iar la 1 sunt camere, masa de ping-pong si biliard. Nu are parter!

[28.04.11 12:14:45]

Si vezi ca dolphin nu e dolphin marina!! Aici hotelul e construit pe plaja toate camerele cu vedere la mare, si etajul 5 cobori spre camere!

[28.04.11 12:29:26]

Îmi pui memoria la grea încercare. Dolphin Marina şi Dolphin sunt două hoteluri distincte? Păi dacă nu vorbim de acelaşi lucru, cere administraţiei saitului să-ţi mute review-ul la Dophin şi nu la Dolphin Marina precum citesc eu mai sus. În PO4 se vede "Hotelul vazut de pe plaja -- foto by Tanase Alex". Ochii mei căprui şi tulburi văd 3 etaje şi un parter. Unde-i bre, recepţia asta? Etajul 5 e la nivelul solului dar în partea cealaltă a hotelului, cea opusă plajei? Se mai urcă undeva de la recepţie?

Andox
[28.04.11 12:53:20]

@santana, sunt 2 hoteluri distincte aflate fata in fata. Aici este vorba de Dolphin Marina care este pe plaja iar drumul de acces este la nivelul acoperisului. , unde este receptia.

pepsi70ro CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
[28.04.11 12:55:42]

Din cate imi dau seama hotelul prezentat este intr-adevar Dolphin Marina cu iesire la mare, hotelul din imediata s-a apropiere (din spatele lui mai bine spus) este Dolphin, au o constructie oarecum asemanatoare, poate de aici confuzia.

Arunca, eventual, o privire peste localizarea prin satelit

[28.04.11 13:02:25]

Parcă m-am dumirit acum. Mulţumesc. Eram pe cale să mă învoiesc de la slujbă să mă duc acasă să verific în computerul personal, acolo unde am multe fotografii din Sf. Constantin si Elena.

Libelulle
[06.06.11 13:03:24]

In perioada 14-22 iunie am sa fiu cu un grup de prieteni in Sf. Constantin si Elena cazati in hotelurile Lebed si Dolphin Marina. Daca cineva are anumite intrebari in ceea ce priveste aceste doua hoteluri sa intrebe si ma voi documenta la fata locului cu placere, iar cand am sa ma intorc am sa fac si un review. Sper ca nu am fost off-topic.

Floristean
[15.06.11 22:21:28]

Buna Libelulle!

Eu o sa fiu la Dolphin Marina din 2 iulie, te rog sa postezi ceva foto si comentarii cand te intorci.

Sper sa nu fi facut o alegere proasta ): ):

ms.