ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.03.2011
DIN: Romania
ÎNSCRIS: 03.06.08
JAN-2011

Ideal pt shopping

Daca vrei sa vizitezi Dubai-ul si sa faci si ceva shopping, acest hotel este ideal.

De la etajul 1 intri direct in Mall of the Emirates, unul din marile mall-uri ale Dubai-ului, cel cu partia de ski.

In apropierea hotelului este si linia lor de metrou suprateran. Se pot folosi cu incredere taxiurile, sunt ieftine si sigure.

Camerele/apartamentele incep de la etajul 5, unde este si restaurantul, inclusiv o mare terasa cu o vedere minunata asupra marii de departe. In zare Burj al Arab. Tot la etajul 5 se gaseste un salon cu cateva monitoare la dispozitia turistilor. Nu poti folosi liftul incepand cu etajul 5 decat daca esti cazat in hotel, acesta functionand pe baza de cardul de acces in camera.

Camerele mari, curate si moderne, totul nou si impecabil. Patul urias... cred ca un super king size. Baia este cu pereti din sticla, dar exista si niste jaluzele operate electric. Spatioasa, cu wc si bideu, cada, masuta de toaleta, etc. Facilitati pt prepararea unui ceai, a cafelei. Masuta de calcat in camera. La tv se prinsd suficiente posturi internationale in diverse limbi de circulatie.

Pe acoperis, la etajul 24, sunt 2 piscine in aer liber. Una dintre ele cu apa incalzita. Tot acolo este si centrul spa si de fitness.

Mancarea a fost delicioasa, atat la micul dejun cat si la pranz sau cina. Iti preparau fresh-uri din ce fructe doreai. Iar la desert iti puteai alege ce pofteai din ditamai dulapul frigorific. La micul dejun era indicat sa nu mergi in jur de orele 10... era nebunie, pe cand pe la un 7-8-9 era taman bine.

Ce nu ne-a placut... la plecare am asteptat dupa bellboy vreo 20 minute, pana la urma ne-am tarat noi cu valizele. Este totusi un hotel cam mare si... uneori pare cam impersonal.

Trimis de rux in 01.03.11 11:32:02
Validat / Publicat: 01.03.11 12:41:27

VIZUALIZĂRI: 2728 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (rux); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

ancamariagadea*
[01.03.11 13:02:50]

Este totusi un hotel cam mare si... uneori pare cam impersonal.

Cam asa se intampla cu hotelurile mari insa, nu pot spune ca nu mi-ar placea sa petrec aici cateva nopti Interesant review-ul tau. Cat v-a costat sejurul in Dubai?

ruxAUTOR REVIEW
[01.03.11 13:20:33]

Nu am facut socoteala, depinde mult si ce excursii optionale iti alegi. Ne-a placut mult la deep sea fishing. Si safari-ul in desert este interesant. Apoi cred ca urcarea in Burj Kalifa, la ora actuala cea mai inalta cladire din lume, e un must pt Dubai.

rux