ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.02.2011
ÎNSCRIS: 03.03.08
JUL-2009

Aloha... Aloha, revenim!

FILIPOS fotia

Am stat aici 8 nopti, la sfarsitul lunii iulie 2009, cazarea cu mic-dejun am gasit-o pe unul dintre site-urile despre Agios Gordis, am rezervat direct prin mail, parca 63 e/camera/noapte am platit beneficiind de o reducere early booking de 10%.

Hotelul isi merita cele trei stele in ceea ce priveste conditiile de cazare. Camera larga, pat dublu destul de confortabil, masuta cu un fotoliu, fierbator, tv cu cateva posturi care se vedeau destul de slab, telefon, seif, sifonier destul de mare, baia de dimensiune acceptabila, cu dus, feon, prosoape, sapun, sampon, hartie igienica (am aflat ca e printre putinele hoteluri din Corfu in care poti arunca hartia in wc si nu in cos).

Terasa camerei era destul de mare, masa cu 2 scaune comode, numai bune de folosit pt o bere, o cafea etc dar cu doua mari obstacole de depasit: ziua te prajeste rau soarele daca vrei sa stai oleaca sa admiri marea iar seara tantarii fac prapad. Dimineata e insa o placere sa stai sa admiri Marea Ionica.

Desi e destul pana la plaja, dimineata ma trezeam in sunetul incredibil al valurilor care se spargeau de tarm; am prins o perioada in care valurile erau extrem de frumoase, mari si spumoase, era o placere sa le privesti! Curatenie se facea zilnic, prosoapele se schimbau zilnic iar asternutul o data la 3 zile. In concluzie, conditiile de cazare sunt bune, nimic de reprosat, poate doar pozitionarea aerisitoarelor bailor care dadeau in holul hotelului. Serviciile au lasat de dorit insa poate s-au schimbat intre timp.

Cand am fost acolo micul dejun era extrem de saracacios, la pranz restaurantul nu functiona ci numai snack-barul de la piscina (cartofi prajiti, sandwich-uri, gyros, portii mari si cu pretul corect). Seara prea multe optiuni in meniul restaurantului nu prea aveai, pacat de privelistea de acolo. Am mancat o singura seara acolo, sardine proaspete cu cartofi si salata, portie foarte mare si destul de ieftina, 6 euro. In rest am preferat seara sa mancam pe malul marii.

Unul dintre cei doi patroni (fratii Grammenos) statea mereu la bustul gol (chiar cand ne-a intampinat la receptie cand ne-am cazat) ceea ce mi s-a parut de prost gust. Ok, poti sta asa la snack-barul de la piscina dar nu la receptie sau in incinta restaurantului.

Piscina e excelenta, apa fara clor, peisaj superb spre mare. Drumul pana la plaja are cam 250 m insa la intoarcere cam 40-70 m este de urcat, nu ceva de speriat (a facut fata sotia insarcinata in 4 luni asa ca sigur n-ar tb sa fie o problema pt voi).

Drumul, main road-ul statiunii, este inconjurat in mare parte de baruri, terase, magazine, centre de inchiriat masini sau scoutere asa ca e o placere sa-l parcurgi. Statiunea este una mica, relaxanta, cocheta, cu cateva terase in care se mananca binisor, cu o plaja senzationala, cu nisip atat pe tarm cat si in apa (vorbesc de partea din stanga a plajei, cealalta este mai salbatica si cu pietre).

In concluzie, exceptand micile incoveniente in ceea ce privesc serviciile, hotel merita. Vi-l recomand si eu dar nu va recomand micul-dejun; repet e vorba de meniul saracacios si nu de calitatea mancarii.

Trimis de kkkotto07 in 25.02.11 21:29:19
Validat / Publicat: 25.02.11 22:45:50
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Barbara Studios, Zakhynthos

VIZUALIZĂRI: 2464 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (kkkotto07); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[26.02.11 12:31:14]

Am atasat aceasta melodie sper sa placa!

mirmicu
    [26.02.11 19:33:56]

Un review interesant si foarte bogat in informatii. In septembrie mergem si noi in Agios Gordios, la Sea Breeze.

Sper sa fie ok si sa nu avem surprize neplacute in ceea ce priveste cazarea.

Felicitari si multumim pentru impresie, kkkotto07.

Ai un vot de la mine.

kkkotto07AUTOR REVIEW
    [26.02.11 21:00:20]

Frumoasa melodia, mersi.

Sea Breeze e pe plaja, faina locatie. Au o terasa perfecta pt niste seri romantice, cred ca nu ati gresit. Am mancat de doua ori acolo si am fost multumit.

[13.07.11 15:00:38]

@ufoman, chiar nu inteleg rostul ecoului tau, acesta a fost sters.

Si pentru ca este a doua oara cand se intampla, de data asta primesti si un avertisment.

Te rog sa ai grija pe viitor.

kkkotto07, mirmicu, ufoman
    Alte impresii din această RUBRICĂAloha Hotel: