ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.02.2011
DIN: Ramnicu Valcea
ÎNSCRIS: 07.02.10
OCT-2010

Sub orice critică

Impresia postata anterior nu poate fi decat a proprietarului.

Cazarea este sub orice critica, igrasia este la ea acasa, frigiderul din camera era imbacsit cu un mare jeg. Bineinteles ca, desi afara nu erau mai mult de 5 grade celsius, dragele de gazde nu au catadicsit sa dea drumul la centrala termica pe motiv ca nu sunt aerisite calorifele. Ii recomand sa-l cheme pe Barak Obama sa-l ajute cu aerisirea... cine trebuia sa faca lucrul acesta? draga gazda... Dupa insistente ne-au facut privilegiul de ne-au mai dat niste paturi.

Sa concluzionez: cazarea nu este de departe sa satisfaca pretentiile si celor mai pretentiosi ci dimpotriva nu se ridica peste rangul de cotet.

Pacat de tara asta, pacat de delta.

Trimis de marinica in 19.02.11 11:40:44
Validat / Publicat: 19.02.11 12:50:03
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în CHILIA VECHE.

VIZUALIZĂRI: 4025 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (marinica); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

roth
    [19.02.11 18:48:52]

ok inteleg supararea dar cu "cadrul natural si cu distractia" ce ai avut? Nimic nu a mers? asa de rau e per ansamblu?

[19.02.11 22:06:34]

Spuneam: pacat de tara asta si pacat de delta. Cadru natural si distractie a fost, dar nu la pensiune... Nu au nici o legatura.

Am scris acest review din respect pentru cei care intentioneaza sa mearga in Delta. " Am fost acolo " e o excelenta oportunitate de a te informa, de a lua o decizie in cunostinta de cauza, asa ca am povestit despre discrepanta intre ceea ce era postat si realitate, una colosala.

Poate se sesizeaza si proprietarul pensiunii, poate ridica standardul...

Poti sa te convingi pe pielea ta, mergand acolo. Te risti?

roth
    [19.02.11 22:12:06]

daca au loc de campare DA merg cu cortul si atunci stiu ca am cazare "2paie si o floare"

Corect, ai dreptate, sunt uni proprietari destul de destepti sa tina cont de parerile celor care le fac cinstea de a le trece pragul dar sunt si unii care... bau.

[19.02.11 22:19:59]

''2 paie si o floare'' mai bine pe Tataru (e o zona foarte frumoasa care chiar se preteaza pentru o astfel de drumetie). Si sa nu fie in Octombrie...

sportiv
    [20.02.11 22:56:41]

Deci, nu aveau nici un fel de conditii acolo? ! Ati spus ceva de frigider, deci aveau frigidere in camera, nu? Alte dotari in camera? Dar posibilitati de distractie si de recreere oferite de pensiune? ! Dar masa (meniu) ? Aveau asa ceva? Se manca acolo? Un pret, ceva per/sejur sau macar pe zi cazare/masa? Alte informatii? Alte posibilitati de distractie si recreere oferite de zona sau de imediata vecinatate? Am vazut ca din cauza supararii, nu aveti nici fotografii cu pensiunea sau altele din zona!

vital_delta*
    [19.03.11 14:46:34]

"Impresia postata anterior" nu era a proprietarului, aceasta este postarea lui.

Imi pare rau daca sejurul petrecut la pensiunea noastra nu a fost pe placul dumneavoastra. Sigur, nu suntem perfecti si nici nu incercam sa ne justificam spunand ca ne-ati vizitat la inceputul lunii octombrie cand nu cred ca pornesc centralele termice nici la case mai mari. A fost greseala noastra dar... ehehe, ii prinde vremea rea nepregatiti si pe altii mai mari ca noi.

Ne cerem scuze, vom incerca sa indreptam lucrurile.

Totusi, impresia dumneavoastra nu este reprezentativa, nu suntem si nu ne simtim deloc asa cum ne-ati descris. Spun asta pentru ca stiu cat imi place ceea ce fac, cat suflet pun si cati turisti multumiti au revenit la Vital.

Timpul va arata daca ati avut sau nu dreptate.

NB vital_delta* este (sau a fost) reprezentant al unității
    [01.05.11 19:44:20]

Anul acesta am petrecut Pastele in Delta.

E ADEVARAT, INTR-UN CU TOTUL ALT LOC, unde de data aceasta surprize au fost si inca dintre cele mai placute. Iata ca se poate, iata ca acolo unde exista putina preocupare lucrurile nu au cum sa nu iasa bine. Da, desi eram in mijlocul naturii la cel putin 10 km de cea mai apropiata localiatate, am gasit si apa calda si o baie curata si cald in camera (atat de la aerul conditionat cat si de la centrala) si o masa foarte variata, ca sa numai spun de wireless, etc. , dar mai presus de toate grija fantastica a proprietarului si a echipei lui.

Iata ca cineva poate si nu cauta scuze asa ca Pensiunea Vital. M-ar bucura sa vad de la un turist veritabil un review ca acesta si pentru pensiunea Vital, numai ca pentru aceasta chiar trebuie sa va implicati cu adevarat. Brrr, inca ma ia cu frisoane gandindu-ma la ce frig am patit la dumneavoastra.

marinica, roth, sportiv, vital_delta*
    Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Vital: