ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.02.2011
ÎNSCRIS: 09.01.10
FEB-2011

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Gyopar Club Hotel

Dupa atata munca am socotit ca avem nevoie de o mica relaxare asa ca am plecat la Oroshaza, la "bai" asa ca "mosii". Oferta ca si pret a fost mai mult decat convenabila 27.200 Huf, o camera dubla cu pat suplimentar,

doua nopti cazare, demipensiune, parcare, taxa de statiune si intrarea la Gyoparosfurdo pe doua zile.

Hotelul Gyopar Club de 3*, e situat intr-un parc, probabil vara e placut, te poti plimba in voie, zona e linistita. Iarna nu recomand mersul pe jos spre bai e prea frig si totusi e ceva de mers.

Camera, fara prea multe imbunatatiri a fost destul de spatioasa pentru 3 persoane, inalta, fara balcon, paturile destul de bune. Puncte slabe: nu aveau sapun la baie, apa calda de la robinet avea un miros urat.

Hotelul a fost ocupat de romani atrasi ca si noi de oferta si desi nu era plin, bucataria a lasat mult de dorit la gust, calitate, cat mai ales la modul de organizare al bufetului, nu faceau fata.

Mult apreciate erau holurile cu canapele, fotolii, in care te puteai bucura de libertate deplina, pana la "ore mici", camera destinata copiilor sau jocurilor.

La receptie am avut placuta surpriza de a fi intampinati in limba romana.

E un hotel simplu si linistit.

Baile Gyoparosfurdo, mi-au parut mai vechi decat altele de prin Ungaria, destul de mici, nu au atatea dotari moderne, patru bazine interioare, un topogan, in exterior doar un bazin cu apa termala era functional, restul fiind necuratate, inclusiv lacul pe care m-am dus sa-l vad.

Surpriza a fost insa ca in toate bazinele erau amenajate diferite forme de jacuzzi pe care le-am apreciat din plin.

Intrarea la bazine era de 2350 HUF iar in zona saunelor se platea separat 1500 HUF. Sambata seara au organizat un dans la bara, pentru ziua indragostitilor.

Recomand zona pentru timpul verii, iarna e destul de deprimant, nu are atmosfera aceea de vacanta ce o intalnim la Hajduszoboslo, cu localuri, cantareti, buticuri etc, dar daca vreti liniste si putina lume, locul e ideal iarna.

Oroshaza are magazine Tesco, Lidl, Spar cu preturi destul de bune.

Drumul din Timisoara l-am facut prin vama Cenad, apoi Mako-Oroshaza si a fost aproape pustiu, mult mai bun la noi decat la ei.

Deci, bucurati-va de frumusetile pamantului!

Trimis de ARA in 15.02.11 00:38:24
Validat / Publicat: 15.02.11 06:42:01

VIZUALIZĂRI: 2886 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ARA); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Camera cu 3 paturi la Gyoparclub Hotel Oroshaza.

creivean
[16.02.11 06:13:23]

Cum a fost mâncarea la acest hotel? Bănuiesc că ai avut bufet suedez la ambele mese. Cum era, diversificat, mâncarea bună, gătită ok. ? A treia masă aţi servit-o în staţiune, sau hotelul oferă, în restaurant, contra cost şi prânzul?

Felicitările mele, pentru încă un sejur fain, la băi termale în Ungaria. Îţi urmăresc cu real interes aceste experienţe.

ARAAUTOR REVIEW
[16.02.11 08:12:01]

Mie personal nu mi-a placut deloc fiind cu multe sosuri, rantasuri si carne tocata, cam prea sarate. A fost intr-adevar bufet suedez. Diversificat nu prea, asa ca pentru 3* (dupa cum am si platit). La pranz am fost la localul bailor dar am mancat pizza, aveau si la hotel posibilitati dar cum noi stateam 5-6 ore la bazine nu merita venit la hotel. Barul din incinta avea insa o cafea buna.

Am vazut ca supraveghetorii erau foarte discreti, puteai veni de acasa cu mancarea sau bautura.

ARA