ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.02.2011
JAN-2011

Extrem de nemulțumit
Sub orice critică
Nici nemulțumit, nici mulțumit

De evitat, mai ales iarna

Asa-zisul hotel era aproape gol cand am ajuns marti inainte de pranz. Ca sa faca economie, centrala termica era oprita. Fiind cu copil mic, am cerut cea mai calduroasa camera, dar am primit asigurari ca totul o sa fie bine. In camera, temperatura aproape ca afara. Alt semn de intrebare: lipseau robinetii la calorifere, inclusiv pe hol. Doar am lasat bagajele, am mancat la un restaurant si, dupa maxim 2 ore cand ne-am intors, camera si caloriferele tot sloi. Patronul alerga pe langa noi pe scari sa dea drumul la centrala de abia acum!!! Noi, prosti, dadusem tot banu ' inainte pe 3 nopti. Hai la partie ca se incalzeste pina la noapte. De unde... A fost prima noapte in care am dormit cu caciula pe cap intr-un hotel sau pensiune, de cand a murit Ceausescu incoace!!!

La protestele noastre vehemente, in noptile urmatoare s-a mai imbunatatit situatia, dar nu cu foarte mult ca inchidea centrala termica intre 08->13 si 16->20, sau o lasa la minim minimorum.

Mirosul greu din baie trecea daca lasam apa rece sa curga 1-2 minute in cada + ventilatia la maxim.

In rest ce sa mai zic si de bine: camera mare cu asternuturi si prosoape curate, pat imens, tv crt + frigider, super priveliste spre Caraiman, f. aproape de partia Kalinderu, parcare auto in curte, gratar.

Culmea e c-am ales acest hotel, la recomandarea unor prieteni care s-au simtit excelent aici in vara lui 2010.

Trimis de andu_lazar in 03.02.11 17:51:19
Validat / Publicat: 03.02.11 19:35:07
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BUȘTENI.

VIZUALIZĂRI: 2489 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (andu_lazar); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

creivean
[03.02.11 19:38:27]

Ei, da' vara nu-i ca iarna.

Regret că aţi trecut prin aşa ceva şi te felicit pentru că ne-ai spus şi nouă, să nu mergem acolo iarna.

În altă odine de idei, Bun Venit în comunitatea AmFostAcolo.

TORA INGRID
[03.02.11 19:54:37]

iar caldura la greeeeeeeu. Nu puteai sa stai decat in tricou sau cu geamul deschis asa de cald era. Noaptea noi inchideam robinetele de la calorifer sa putem dormi k lumea. Chiar i-am spus patronului ca face risipa si cand i-o veni factura la gaze nush dak va mai zambi asa de fermecator clientilor ma rog, el vrea k toti clientii sa se simta OK

am citat de aici

nu stiu ce sa zic; e prea mare diferenta intre impresii, probabil proprietarul a ascultat ce ziceau turistii...

andu_lazarAUTOR REVIEW
[04.02.11 12:39:01]

Cand am fost noi in timpul saptamanii (marti->vineri), hotelul era gol, iar pretul a fost de 80RON/noapte, pret desenat mare cu vopsea la intrarea in hotel. Atunci patronul facea economie la gaz si statea el insusi incotoshmanit in haina de blana prin hotel.

De unde vine marea diferenta: vezi impresia precedenta am avut un noroc teribil in acea seara de sambata. Ultimele 2 camere le-am luat noi.

N. b. la 150RON/noapte si-a permis sa dea drumul la caldura k lumea, iar de noi si de copilul nostru si-a batut joc.

narcisa
[13.02.11 16:11:33]

Am sperat scriind review-ul in 25 ianuarie sa fiu ultima care apeleaza la aceasta locatie in conditiile descrise. Ulterior am cautat pe net daca sunt si alte impresii despre aceasta locatie si am descoperit cu stupoare ca hotelul apare pe diverse site-uri imobiliare din judetul prahova la rubrica vanzare din ianuarie 2010. A fost inaugurat in decembrie 2009 iar dupa o luna a fost scos la vanzare ceea ce explica multe. Parerea mea, nici vara, nici iarna la acest hotel.

dananecula CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[22.02.11 22:57:35]

Am ramas uimita si nu-mi vine a crede cate au putut sa se intample in rau si chiar foarte rau, intr-un singur an, la acest hotel, care abia fusese inaugurat in decembrie 2009, exact cu o luna inainte de a poposi noi pe-acolo...

Si cat de incantat era patronul de realizarea lui si ce vise-si facea de pe urma acestui hotel, care in urma cu un an intr-adevar arata bine, iar conditiile de cazare nu aveau nici un cusur...

Cata diferenta, de la cer la pamant, fata de ianuarie 2010 cand am fost noi cazati si ianuarie 2011...

Incredibil dar adevarat!

Uite-asa un ,,patronat'' defectuos poate trage hotelul in jos, implicit turismul...

Pacat, mare pacat! Probabil ca asa-zisa mascata criza a facut pe unii patroni sa ia masuri drastice in a reduce costurile ,,la sange'', dar se pare ca n-au realizat ca aceasta decizie nu este deloc contructiva si benefica pentru ei. Din contra! Clientii-indeparteaza si implicit afacerea clacheaza.

Asta e, alegerea le apartine!

andu_lazar, dananecula, narcisa, TORA INGRID
Alte impresii din această RUBRICĂIri Hotel: