ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.02.2009
[?] AD. + 2 COPII

Către satisfăcător
Sub orice critică
Foarte nemulțumit

Nu mergeti la 3* la turci!

Scriu tirziu, dupa 1.5 ani despre acest sejur. M-am hotarit doar ca sa-i ajut pe cei care eventual fac greseala sa se gindeasca la 3 stele in Turcia, sa nu o faca!

Ca sa explic, in afara de faptul ca nu se compara cu 3 stele de la noi (mult sub), in nici o varianta de transport nu merita. Daca mergeti cu avionul, ginditi-va: noi am dat cam 1300 EUR (din cite-mi amintesc), din care cred ca vreo 800 a fost doar charterul la 4 persoane, cei de la hotel (am discutat cu singura persoana care vorbea engleza - era ceva director administrativ) ne-au spus ca agentia le-a platit pentru noi 4 cam 350 EUR/7 zile. Ce sa te si astepti la 350 eur/4 pers/7 nopti?

Deci mai mult dai pe avion + taxe de aeroport, nu pe hotel in cazul 3*!

Si daca mergi cu masina tot nu e foarte ieftin transportul si trebuie pusa la socoteala oboseala imensa.

Deci mai bine daca ai banii astia te duci in RO si e mai bine!

Insa anul trecut am fost la 5* in Turcia si merita. Dai minim 1800 EUR la 5*(vorbesc la 4 pers -2 adulti, 2 copii), noi am dat anul trecut 2600 EUR cu toate taxele.

Despre hotel AURA n-o sa zic prea multe, nu vreau sa zic nici prea mult de rau, personalul sincer a fost destul de amabil insa nu e de unde la 3*, e prea ieftin ca sa aiba de unde sa-ti ofere servicii de calitate.

Camera era destul de OK, mica dar curata, baia era chiar foarte OK pentru 3*.

Mincarea foarte slaba, foarte putine sortimente, mesele nu erau prea curate, sa nu va imaginati chiar mizerie insa ...

O piscina "mare" cu apa foarte rece si adinca, plus inca un pentru copii, care era de fapt foarte mica, gen pentru sugari, iar apa foarte rece si in aia!

Era un loc de joaca pentru copii foarte darapanat...

Plaja a fost cea mai rea din toate, adica e mult mai OK la noi, pe orice plaja. Fiecare hotel avind plaja lui, si Aura avea o fisie (la propriu) cu sezlonguri inghesuite si nici de alea nu gaseai decit daca mergeai dimineata sa ocupi unul.

Si era mizerie pe plaja! Cind am ajuns si am vazut plaja...

Si nu exista la 3* animatie! o singura seara a fost Turkish Night, tot slabut, normal.

Noi am luat teapa, in sensul ca ne-am hotarit in ultimul moment, cu citeva zile inainte de plecare, neplanificat, nu m-am informat, habar n-aveam ce e in Turcia si credeam ca daca dai 1300 EUR ai conditii cam ca la noi la 3*. Mare greseala, n-o faceti si voi.

Platesti o gramada de bani avion, taxe ca sa mergi pina acolo la conditii cel putin slabe!

La 4* nu stiu cum e, unii care au fost odata cu noi la 4* nu erau multumiti, diferenta intre 4 si 5* ca pret nu e prea mare, deci cred ca tot 5* merita sa alegi!

CONCLUZIA MEA ABSOLUT CLARA: daca nu ai bani sau nu vrei sa dai bani pe 5* la turci, mai bine nu te duce!

Trimis de izabellac in 23.02.09 13:58:37

VIZUALIZĂRI: 2029 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (izabellac); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 piscina copiilor...
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[23.02.09 14:03:30]

am uitat sa mentionez, hotelul era plin de rusi adulti, copii doar citiva, ii numarai pe degete!

Si rusii care erau acolo, erau mai mult single, se distrau intre ei...

ionescunic
[23.02.09 18:45:48]

Concluzia ta e gresita , ai nimerit prost , altadata gandeste din timp concediul.

PS.exista si la noi hoteluri de 3 stele naspa.

tm67bru CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[23.02.09 19:01:42]

ionescunic, permite-mi sa te contrazic. Chiar nu se merita un hotel de 3 stele in Turcia. Tine cont ca aceste 3 stele la ei ar echivala, foarte probabil, cu aproximativ 1 stea [o stea!] in notatia europeana.

Sunt gusturi si gusturi, preferinte si preferinte, insa personal nu recomand nici macar 4 stele lin Turcia, dar'mi-te 3! Decat 4 stele in Turcia, mult mai bine 5 in Tunisia - e probabil acelasi pret, cu avionul] sau, daca se opteaza ptr transport cu masina - in ideea de a evita costul charterului - mai bine 4 sau 5 stele in Bulgaria.

ionescunic
[24.02.09 07:43:56]

1.Sunt TAUR>.....nu permit nimic , glumesc adica ce pot sa fac

2.Nu merg cu avionul asta nu inseamna ca cei care merg cu avionul sunt altfel

3.Hotelul de 5 stele tb sa ti-l permiti

4.Eu merg in concediu de 4-5 ori pe an si vreau sa fac acest lucru fara sa cheltuiesc 10.000 de euro minim pe care nu ii am

5.Cunosc personal oameni care s-au intors fericiti din turcia de la 3 si 4 stele , deci fiecare are gusturile lui dar ca sa dai pe transport de 3 ori mai mult decat pe cazare si masa mi se pare aberant, iar motivatia ca drumul cu masina e obositor .... dar ca sa faci 1000 de euro pe care sa-i dai pt avion n-a fost obositor????

Iar turcia e mare si merita vazuta

[24.02.09 09:00:25]

Sfaturile mele erau mai ales pentru cei cu copii, si mai ales mici, cu ei nu poti merge in excursii, orice excursie tine minim 5-6 ore si copii dorm de amiaza, chiar nu poti.

Si in aceste conditii hotelul conteaza enorm.

Daca poti merge in excursii, da, cazarea nu prea conteaza, oricum doar dormi acolo, de mincat pe traseu, animatie n-ai nevoie, piscine pentru copii n-ai nevoie, etc.

Si ideea era ca daca vrei/poti sa dai doar in jur de 1300-1500 EUR pe concediu mai bine du-te cu ei in Romania sau Bulgaria cum zicea tm67bru, unde de banii astia ai conditii mai bune, nefiind necesar transport cu avionul...

Apropo de Bulgaria, noi n-am "indraznit" sa ne gindim la ea, auzi atitea povesti cu masini furate, politistii sint clar corupti (am trecut chiar eu prin Bulgaria spre Grecia).

tm67bru CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[24.02.09 09:14:54]

Absolut acelasi punct de vedere si aici, izabela - familie cu copil mic Probabil acest aspect diferentiaza cel mai mult gusturile si preferintele de vacanta.

Despre Bulgaria: dupa cate stiu, lucrurile s-au schimbat destul de mult si la ei. Peripetiile - dese, mai demult - cu politisti corupti si, mai ales, cu masini furate, s-au rarit mult.

Cand ne povestesti despre experienta de la hotelul de 5 stele din Turcia? La care hotel ai fost?

[25.02.09 11:24:38]

Am povestit despre vacanta 2008.

Am stat la Papillon Belvil, Belek.

Gasesti acolo review-ul meu.

ionescunic, izabellac

• pagină generată în 0.03081202507019 sec