ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.01.2011
DIN: montreux elvetia
ÎNSCRIS: 08.01.11
AUG-2011

Foarte nemulțumit

Luna de miere cu peripetii

Am cumparat anul trecut un pachet de 10 zile la hotelul Victoria, bine ajunsi acolo, in fata receptiei ni sa spus ca nu au camere libere, si ca trebuie sa asteptam sa se elibereze o camera, bine daca eram decit eu cu sotia mai ziceam dar aveam copii sub 3 anisori si unul de 8 luni cu mine si nu puteam sa stau cu eii in soare, acum cum am platit prin agentie aveam vaucerul cu noii, am cerut pat dublu camera cu aer conditionat, am cerut si am zis ca platim ce sa mai, FRATILOR stai cuminti hotelul era plin fulllllllllll

am schimbat doua camere pina am ajuns la una de doamne ajuta, femeile de camera nu aspira, lenjeria laso balta o data pe la vreo 3zile, prosoapele pe la vreo 2 zile, miros de la sala de baie si zgomotul de la toaleta celui de la camera de sus off, intrebai ceva la receptie iti raspundea NU STIU, NU STIU,

stiu ca in orice hotel ai internet gratuit ei bine aici aveau la intrare un amarit de ordinator pe care erau toti, si cu plata 10 lei 30 min, administratorul hotelului nu stia nici o limba straina, am facut pe traductorul intre receptie si un cuplu de francezii parizieni,

in restaurant nu este organizare fetite de liceu servesc la masa nu stiu nici macar sa lege o propozitie si sati lase un zimbet sau la receptie la fel sunt toate papusii dar la inteligenta laso balta,

parerea mea pozitia hotelului este foarte buna, dar serviciile in hotel lasa de dorit mai departe am inchis ochii si eu si sotia si mi-am spus TEAPA.

Trimis de savu in 08.01.11 02:20:06
Validat / Publicat: 08.01.11 08:32:10
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA. A mai fost în/la: confidential

VIZUALIZĂRI: 4867 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (savu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 900 PMA (din 1 vot)
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 22.00 EUR pe cameră

pepsi70ro CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
    [08.01.11 10:32:57]

@savu bine te-ai atasat comunitatii!

Cateva remarci:

lenjeria laso balta o data pe la vreo 3zile, prosoapele pe la vreo 2 zile

esti un caz fericit daca au schimbat-o o data la 3 zile si prosoapele la 2, exista hoteluri unde nu se schimba niciodata pe perioada sejurului. Pe de alta parte nici la un hotel de 5 stele nu cred ca ti-o schimba in fiecare zi.

stiu ca in orice hotel ai internet

Poate asa sta treaba in Elvetia, aici la noi internetul este un serviciu care ridica sau coboara calitatea serviciilor dintr-un hotel, dar nu este obligatoriu mai ales la un hotel de 3 stele.

In ceea ce priveste celelalte servicii amintite de tine inclin sa-ti dau dreptate, insa vara trecuta m-am nimerit in holul hotelului si era o receptionera in jur de 40 de ani care vorbea fluent franceza cu o familie venita la check-in. Poate ai nimerit cealalta tura

Nu prea inteleg de ce ai notat cu 0 plaja si marea iar cu o nota foarte mica distractia si relaxarea?

Iar pretul de 65 ce inseamna? Euro? Ati avut micul dejun inclus sau demipensiune?

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
    [08.01.11 11:16:17]

Mda, aşa e... laso baltă...

Oricum, internet moka NU e peste tot, mai ales pe calculatoarele din dotarea hotelurilor/pensiunilor!

Şi oricât de nemulţumit ai fi fost, dar să dai nota 0 de sus până jos (aproape) e o pedeapsă cam grea. părerea mea...

[20.06.11 08:53:52]

Pana la urma sejurul s-a consumat in august 2010, nu?

• Alte impresii din această RUBRICĂVictoria Hotel: