Belvedere Hotel

JAN-2011
2000lei

ARTICOL ARHIVAT

Sejur ratat

INCREDIBIL!!! oameni buni, mai dati jos 2 stele, ca 4 nu aveti la nimic!

Astazi ne-am intors din minunatul sejur de 3 nopti; suntem plini de nervi. Frigul ne-a omorat - in final ne-a adus un calorifer, pe la colturi era muceagai (eu insarcinata numai bine am nimerit) nici macar nu au avut bunul simt sa dea cu un pic de clor sa nu mai vedem negreata de la muceagai, dar nu mai puteam face nici un schimb de camere pt ca rezervarile erau facute si nu erau alte camere disponibile, cablu' s-a luat cica nu e de la ei, la chiuveta nu era apa calda doar la dus, curatenie nu a facut nimeni toate cele trei zile, cand am trimis avansul ne-a zis ca avem jacuzzi in camere dar in nici o camera nu a fost (eram 3 familii) dar pe net asa se specifica. Se mai specifica ca hotelul este dotat cu wireless, in camera nu aveam; am coborat in restaurant tot nu aveam, ne-a zis f sincer ca nu avem pt ca acea cladire este veche si are peretii f grosi si de asta nu avem, acu imi explic eu de ce doamna nu ne-a trimis nici o factura cand i-am trimis avansul pt ca ei nu au net, ea imi zicea mereu cica nu e valabil mailul meu (vrajeala) si binenteles cand am ajuns i-am dat restul de bani si la plecare cand sa predam cardul ne-a zis ca mai avem un rest de plata cica nu am platit cand am venit, atunci sincer mai era un pic si si-o lua domna rau...

Asa, sa continuam, cand am intrat in restaurant era sa pic jos... noi eram pregatiti de un revelion de 4 stele, nu am ce sa va povestesc de restaurant trebuie sa mergeti voi sa vedeti, masa de rev jalnica si saracacioasa, la felul 3 de revelion au fost rulouri de porc cu nu stiu ce garnitura dar noi am plecat ca a fost de tot [beep] seara, au mai ramas cam 6 sau 8 pers, deci rulourile au ramas dar pe 1 ianuarie la cina le-au bagat; acu se numea ostropel de porc cu mamaliguta si se vedea cum era fasiile de carne de pe rulouri, oribil. Nu am mancat binenteles, am mers in alta parte sa mancam, la mic dejun nu aveai de ales prea multe

Aaaa si in camera a picat siguranta de nu stiu cate ori a venit doamna si ne-a arata tabloul si noi am tot ridicat siguranta de cate ori a fost nevoie, ea adica ne-a rezolvat problema. Prietenii nostri au gasit in frigider o punga de peste inputit probabil ceilalti clienti au uitat-o.

Muzica!!! muzica o splendoare nici macar nu aveam puterea sa mai facem haz de necaz, eram prea nervosi, bataie de joc, sincer va zic!!! Oameni buni dar nimic special sa zici ca e sarbatoare, pur si simplu ti-a adus mancare si apoi a strans-o atat, ce carnaval a 2 a zi... nici vorba de asa ceva! Chelneritele? super obosite si super sictirite, am intrebat ce avem la felul doi? dar ea: nu stiu sincer eu sunt nebuna de cap!!! Va dati seama ce dezastru, daca nici ea nu stia ce servea!!!

Am citit comentariile de pe net, oare de ce nu le-am vazut acum o luna, oamenii au dreptate ce scriu, perfecta dreptate, mirarea imi e ca vad comentarii din 2006 2008 cu aceleasi probleme adica muceagai si frig in camere. noi am dat pt 3 nopti 20 milioane acu stau si ma intreba oare cat tre sa dau in romania sa ma simt om!!! imi cer scuze pt eventualele greseli, stiu ca mai trebuia cate un punct sau virgula dar sut f nervoasa si nu mai am rabdare!

Impresii încărcate de oana82 in 03.01.2011 20:23:38

Validat / Publicat: 03.01.11 21:43:42

VIZUALIZĂRI: 1993

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (oana82); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  8100 PMA (din 12 voturi) nota2

[03.01.11 21:48:55]

Am corectat şi editat pe ici-colo (apropo, te rog pe viitor să păstrezi expresiile mai dure pentru un cerc mai intim - noi nu le apreciem!). Sper să fie util şi altora...

- oana82
[03.01.11 22:38:54]

daca e vb de acel cuvant, chiar mi-a scapat pt ca nu am recitit inainte de a posta, alte expresii dure chiar nu vad, dar daca sunt... sunt pe merit!!!

- ninaa
[04.01.11 15:22:09]

De trei zile tot citesc postari negative despre revelionul de anul acesta ca am ajuns sa zic merci ca am stat acasa. Sa dau un sac de bani si sa ma umplu de nervi... Ce bine a fost la cabana Plapumioara! Imi pare rau ca ati avut un sejur ratat.

• Un hotel elegant (Jul.2017) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 13.09.17 de ungureanica din REșIțA) - RECOMANDĂ
  • Foarte bine (Aug.2010) - punctaj satisfactie: 9.12 (scris in 07.09.10 de niki din BUCURESTI) - RECOMANDĂ

pagină generată in 0.576391935349 sec