ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.11.2010
ÎNSCRIS: 26.11.10
DEC-2009

Ana Sport - n-are clasa

Am plecat sa schiem si n-am gasit liber repede decat la ANA Sport, si ne-am gandit ca daca prajiturile sunt bunicele dar scumpute la Bucuresti, asa o sa fie si hotelul. Hotelul e tot ca prajiturile, doar ca mai vechi, adica i s-a uscat glazura. Camere mici, ca pe vremea lui Impuscatu, mocheta veche cu urme de tigari, faianta la baie si corpuri sanitare cam obosite, un balconas cu lemn si o vedere la parcare. Cald in camera dar nu peste poate. Mancam noi la restaurant si in tot timpul asta ne canta o muzica asiatica, asa un fel de disco pe chinezeste. Meniul e plin de fitze, dar cand vine in farfurie te uimeste cat e de bibilit si necomestibil. In surdina se aude chinezaria de muzica si pe fondul asta se goleste si portofelul, ca preturile sunt si mai de fitze. alte distractii n-au prea fost, niste teambuldinguri prin hotel, unde vin unii ca noi dar pe banii firmei, cum am fost si noi altadata, care nu fac nazuri la mancare si la televizor, ca e obosit si cu programe din doi in doi.

in ansamblu, poate nu era asa de rau daca puteam sa skiem dar cu partiile alta poveste. La piscina, alaturi la un hotel tot din lantul de hoteluri ANA, am fost doar in vizita si nu ne-a placut. A doua seara am mancat la Coliba Haiducilor, nea Viorel e de nota 10.

Ne-am dus si la patinoar misto acolo vin fiert ciocolata calda patine albastre si negre de inchiriat la 10 lei, dar cam incomode daca n-ai ciorapi grosi. Ne-am ciocnit de unii de altii, acolo chiar a fost distractie .

Poiana e frumusica depinde cu ce masina vii si cate parale poti sa spargi, dar pentru unii mai simpluti asa ca noi care vor sa doarma bine, sa manance bine, sa se dea cu skiurile si seara sa se giugiuleasca bine, nu prea e de ales. Hotelul pare accesibil cand te uiti pe pliante si plin de surprize insa s-ar putea si mai bine, mult mult mai bine. Cam de nota 7 spre opt, ca sa-i iasa media.

Am facut si poze dar prea personale nu se face sa le pun.O sa iau exemplu sa pozez hotelurile in amanunt pe unde ma mai duc ca pe unde am fost nu se mai poate si unele nici nu merita , ca asta de exemplu.

Trimis de maradonna in 26.11.10 11:25:38

VIZUALIZĂRI: 2001 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (maradonna); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 61.60 EUR pe cameră

Costi
    [26.11.10 12:01:05]

Cam libertin limbajul şi un pic cosmopolit (scrii ski, în loc de românescul schi), dar pe ansamblu, interesant şi amuzant.

Cred că puteai să pui şi pozele, că doar nu erau făcute în timpul "giugiulelii". Alţii şi-au făcut album de familie pe site, aşa că, mergeau şi ale tale şi, în plus, ne făceam o idee mai clară. Oricum, nu e prea târziu nici acum.

[26.11.10 12:08:35]

Limbaj cosmopolit si libertin? Nu e deloc asa scriu eu asta e. Pozele tot nu le pun ca nu ne vedem decat noi si fazele de le-am facut acolo si nici nu recomandabil aici nu e facebook.

santana*
    [26.11.10 12:19:50]

maradona, dar voi cand va giugiuliti, va scoateti schiurile?

[26.11.10 12:33:47]

uite ca sa nu fi dezamagit iti raspund pe privat

divio*
    [26.11.10 12:53:47]

@maradonna:

acu de ce faceti si voi nazuri, doar ca ati venit pe banii proprii si nu pe cei ai firmei, ca pe vremuri?

Cat despre masina cu care vii in Poiana, nu-i asa ca dadea mai bine aia cu sigla firmei decat masina personala, mai ales daca nu e una de top, ca sa faci impresie?

Per ansamblu, iti facusi de treaba cu acest review, mai ales ca argumentele sunt cam slabute ca sa fie acceptate intocmai de catre cititori.

P. S. Chiar esti din Bucuresti?

TORA INGRID
    [26.11.10 12:54:08]

Domnilor, sunt surprinsa si consternata de nivelul sub centura la care a coborat dialogul dumneavoastra!

Dincolo de potentele si valentele sportiv-sexuale ale fiecaruia, ar trebui sa fiti mai atenti pentru ca lumea, lumea buna, desigur, are un limbaj mai elevat chiar cand vorbeste despre lucruri de alcov. De exemplu, se poate folosi un termen mai ingrijit pentru aceasta activitate, si aici nu ma refer la schi, in care fac si f**** n-au nici un fel de apropiere lingvistica.

In afara de faptul ca @maradona confirma impresiile mele despre acest hotel, experienta lui limitata in aprecierea unei locatii turistice ar trebui sa scuze scaparile in vocabular.

@santana, tu nu te giugiulesti cu nevasta ta?

@maradona, giugiuleala asta e pe primul plan cand va duceti undeva?

@costi, iarta-l ca nu stie ce face, mai are de crescut abia a intrat pe aici si amusina si el...

@divio , ce diferenta este intre masina firmei si cea personala ?

webmaster20*
    [26.11.10 13:02:47]

Limbajul este total nepotrivit si nu face cinste nimanui. Jignirile nu sunt permise aici pe site, am editat replica lui @maradonna si va rog ca in continuare sa faceti referire strict la destinatia turistica de fata, pentru a nu se ajunge la sanctiuni administrative.

divio*
    [26.11.10 13:03:24]

@TORA INGRID:

1. are o sigla a firmei lipita pe ea (cu cat e firma mai cunoscuta, masina mai de top, cu atat creste impresia proprie si a celor din jur-zic unii)

2. masina firmei se poa' sa fie cu vro 3 etaje mai sus decat cea personala (unii nici nu au mai investit bani in masina personala, daca tot o au pe cea a firmei la scara si se folosesc de ea oriundesioricand), mai rar e invers.

3. la masina personala tii ca la propria persoana, la cea firmei, ca la soacra, asa ca o duci prin toate coclaurile (a nu se confunda Poiana cu vreun asemenea coclau), fara sa te doara inima.

4. ar mai fi si altele, dar iesim din topic.

santana*
    [26.11.10 13:25:49]

@Tora Ingrid

Pai eu nu-s casatorit, asa ca nu stiu ce sa-ti zic...

@ maradona

daca datele sejurului sunt postate corect, adica dec. 2009, tin sa te anunt ca in decembrie 2009 nu prea a fost zapada, stiu ca am stat aproape toata luna acolo, s-a schiat pe artificiala, insa cred ca am recunoscut masina firmei, nu sunt sigur oricum, era verde, destul de mare ca se misca greoi prin parcarea zgarcitului de Copos. Da uite ca nu retin numele firmei... REBU sau ROSAL?

[26.11.10 13:26:20]

domnule care moderezi acest site nu eu am inceput discutiile astea nepotrivite cred ca am scris cum a fost acolo si ce-am facut.

santano, tu ai inceput cu patul cred ca e o mobila importanta in gandirea ta. continui cu mistocareala si ma doare.

restul va dati importanta toraingrid se crede mai desteapta ca toti si ne ia la rand pe fiecare.

masina firmei e a mea ca firma e mica si n-avem decat doua. firma cealalta se duse.

e mai placut sa te giugiulesti pe banii firmei decat pe cei personali ca satisfactia e mai mare.

hotelul tot fara clasa ramane cu toate discutiile astea data viitoare o sa aleg altceva am vazut o pensiune cool cu sainbernarzi pe firma pe langa drumul spre statie sau mai bine altundeva decat in Poiana.

lasa ca mai scriu altceva si nu mai pomenesc de activitati neplacute poate asa va trece la toti.

[26.11.10 13:46:48]

Pana va hotarati sa vorbiti doar despre hoteluri, excursii si alte activitati exclusiv turistice, acest fir de discutie se inchide.

Fir de discuție ÎNCHIS - nu se mai pot scrie ECOURI.

[pentru solicitari de redeschidere, scrieti-mi pe Feedback]
    Daca ai fost acolo si doreşti sa ne povesteşti experienţa ta: Scrie impresii

Alte impresii din această RUBRICĂSport Hotel & Spa: