ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.01.2009
    ÎNSCRIS: 26.01.09
    JUL-2008

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

As mai merge acolo :)

Curtea hotelului super curata, plina de verdeata cu tobogan cu apa si piscina pt copii. Piscina pt adulti, super.

Camerele, sau mai bine zis garsonierele, ar fi putut fi mai curate, dar sunt ok in ansamblu. Foarte spatioase si cu o mini bucatarie.

In apropierea hotelului se afla un hypermaket, deci o sa puteti sa va cumparati cam tot ce aveti nevoie de acolo.

Hotelul este un pic cam departe de plaja, dar aveti transport gratuit pana acolo si inapoi.

Daca ajungeti in Kusadasi mergeti neaparat intr-o croaziera pe Marea Egee. ;)

Trimis de inusha* in 26.01.09 17:32:18

VIZUALIZĂRI: 4965 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (inusha*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 dupa ora 19 nu se mai poate folosi piscina :( pt ca se curata in fiecare seara
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

ancutzika
    [18.11.09 13:00:59]

buna, as vrea sa merg acolo in vara 2010... si as vrea sa stiu daca merita alegerea... mancarea, camera... personalul... plaja daca este curata? cat dureaza croaziera pe mare? sunt ff curioasa... multumesc, astept raspuns

inusha*AUTOR REVIEW
    [18.11.09 14:03:40]

Pentru ancutzika: Noua ne-a placut la Flora. Sunt si cateva minusuri dar depinde ce cauta fiecare intr-o vacanta pe litoralul Turciei. Croaziera pe mare dureaza o zi. Se pleaca dimineata pe la 9-10 daca imi amintesc bine, iar pe la 17-18 se ajunge inapoi la hotel. Se fac cateva opriri pe insulele din Marea Egee. Despre plaja ... erau multe pietre in apa, si te puteai rani daca nu calcai prudent, si nisipul nu tocmai fin, dar era curat si nu era aglomerat deloc. Noi pentru plaja si inot am folosit mai mult piscina hotelului. Era mai comod si nu depindeam de transportul pana la plaja si inapoi care era programat la ore fixe de vreo 3 ori pe zi, cred. Pentru camera cred ca pozele postate sunt foarte relevante, iar mancarea... a fost ok, variata, multe salate si deserturi. Se pot face excursii la Efes, Adaland, Pamukkale si scufundari. Personalul este foarte ok, si asta peste tot in Turcia (am fost si in Istanbul). Noi cel putin am avut parte numai de oameni buni si dornici sa te ajute. Daca mai ai intrebari... le astept.

[18.11.09 14:33:53]

pt. ancutzika

- merita alegerea comparind doar cu hotele de 3*, este o alegere buna pt. cei cu buget "restrans", are un bun raport pret-calitate (la agentii straine pe internet)

- mancarea este (bufet suedez) cantitativ cit vrei, gustoasa, dar nu foarte variata (la salate sta bine).

- camerele sunt apartamente, ceeace este un plus, si sunt chiar ok.

- pt. mers la plaja am folosit autoturismul propriu, nu am folosit transportul pus la dispozitie de catre hotel deoarece era inghesuiala si era cu program/orar. In acest fel am ales alta plaja (plaja publica), care era mai buna (fara pietre) si care era chiar ceva mai aproape decit plaja hoteluilui.

- Piscinele si toboganele hotelului sant ok.

- Recomand hotelul pentru cei ce sunt cu autoturismul propriu, deoarece hotelul este destul de izolat faţă de freamatul orasului Kusadasi.

ancutzika
    [19.11.09 19:12:38]

Multumesc pt raspunsuri... sa inteleg ca e mai bn sa calatorim cu masina proprie decat cu autocarul... dar cat duce benzina... dus-intors? vad ca arata bn hotelul, camerele... imi place... cred ca voi alege acest hotel... ca de... e criza... nu sunt bani de hoteluri cu mai multe *****; ))

[19.11.09 20:51:29]

pt. ancutzika

Eu inca din 1993 merg cu masina in Turcia (Kusadasi, Bodrum, Antalya, Bursa, Istanbul, etc. ), si sant de parere ca e mai bine cu masina decat cu autocarul sau avionul.

Nu stiu sa-ti spun cita benzina va consuma masina ta, deoarece acest calcul se face in functie de km/consumul de carburant/tip de autoturism/stil de condus/nr. de persoane/etc.

Pot sa-ti spun ca de la Timisoara (via Istanbul) Kusadasi sau Antalya, si retur (cu toate taxele) deplasarea cu autoturismul a costat intre 300-500 euro in functie de tipul de masina cu care am fost, si din pacate nu am obiceiul sa merg "economic" (incet).

ionescunic
    [02.12.09 17:48:14]

Am si eu o curiozitate, pentru ca la vara poate vom ajunge si in Kusadasi: Ce inseamna apartament la Flora? Adica cate persoane tb sa stea in el? Noi suntem doar doi si nu as vrea sa platesc mai mult si nici sa stau cu altcineva pe aceeasi baie. Poate cineva sa ma lamureasca, Merci mult.

[02.12.09 23:05:32]

Apartamentul este compus din:

- dormitor cu un pat mare dublu, dulapuri de haine

- baie cu dus, lavoar, bideu wc

- sufragerie cu doua dormeze extensibile, masa cu 2-3 scaune, mobilier minibucatarie, quveta, frigider, TV, telefon fix, AC-split

- balcon

In apartament se pot caza pina la maxim 4 adulti, dar cu siguranta un apartament poate fi inchiriat si de doar 2 adulti, nici nu se pune problema sa-ti bage alte persoane straine in apartament cu tine. De fapt se inchiriaza intregul apartament, nu locuri in apartament cum s-ar putea intelege gresit.

Am incercat sa ma exprim cit mai clar.

judit60
    [10.07.10 12:40:23]

Buna. As avea si eu o intrebare referitoare cu deplasarea cu masina pana la Kusadas

i. Eu as merge di Targu Mures, si nu stiu unde as putea innopta pe parcurs. ca drumul e foarte lung pana acolo.

daca poti sa-mi dai detalii despre acest lucru as fi foarte multumita. iti astept raspunsul cu nerabdare.

[10.07.10 22:55:32]

pt. @ judit60

Eventual orienteazate pt. o noapte intermediara imediat dupa intrarea in Turcia, la Edirne sau Istanbul, tinind cont ca distantele aprox. sunt urmatoarele:

Targu Mures - Edirne = 770 km

Edirne - Kusadasi = 660 km (via Canakkale)

sau

Targu Mures - Istanbul = 975 km

Istanbul - Kusadasi = 655 km (via Bursa)

ancutzika, aysha, inusha*, ionescunic, judit60
    Alte impresii din această RUBRICĂFlora Suites Hotel: