ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.10.2010
DIN: suceava
ÎNSCRIS: 25.10.10
AUG-2010

Lasati deoparte comentariile rautacioase

Am fost pt prima data in Bulgaria si nu stiam ce ma asteapta pt ca dupa ce am platit la agentie sejurul, am citit niste impresii destul de proaste ale catorva persoane care au fost cazati la acest hotel. Dar am facut bine ca nu am tinut cont deoarece a fost o vacanta super, hotelul arata impecabil, cu parcarea am avut putine probleme cand am ajuns ca nu mai era loc dar ne-a condus un angajat al hotelului in parcarea altui hotel (parcarea se plateste, se da o chitanta) si masina a stat foarte bine.

Legat de mancare, era in fiecare zi altceva, foarte gustoasa si diversificata si arata super. In ceea ce priveste camera, am avut Sea View, si chiar ni s-a dat o camera la etajul 5 (privelistea era extraordinara).

Camera era destul de spatioasa si confortabila. Noi stateam mai mult la piscina ca ne simteam mai bine decat pe plaja, desi imi place foarte tare marea.

Drumul nu a fost atat de greu (Suceava, Bacau, Ramnicu Sarat, Harsova, Vama Veche) pe cum credeam. Am facut 10ore din Suceava pana in Nisipuri. Drumul prin Bulgaria e destul de rau, plin de gropi (ca la noi) dar e usor de ajuns in statiune. Eu m-am uitat pe harta de pe internet si ne-am descurcat fara probleme.

Nu inteleg ce au toti cu bulgarii ca sincer mie la hotel imi era rusine sa spun ca is romanca (erau multi romani cazati care dadeau impresia unor tarani fudulii, nu toti bineinteles). Dar astia suntem si ne e greu sa recunoastem ca bulgarii sunt cu mult inaintea noastra.

Recomand acest hotel tuturor celor care vor o vacanta reusita cu un buget redus iar cei care au de comentat si-s cu nasul prea sus pt Bulgaria, mergeti fratilor in Bahamas sau Hawaii! Eu cu siguranta anul viitor voi merge din nou :)

Trimis de dianatcaciuc in 25.10.10 21:51:31
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 2750 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dianatcaciuc); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Cele 3 piscine ale hotelului(poza facuta din balcon)
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 900 PMA (din 1 vot)

Flaviu
[25.10.10 22:43:09]

@dianatcaciuc

Cred că ar fi fost mult mai elegant (şi mai util) din partea dumneavoastră dacă ''lăsa-ţi deoparte comentariile răutăcioase'' la adresa conaţionalilor şi v-aţi fi concentrat asupra descrierii cât mai amănunţite a hotelului şi a staţiunii.

Problemele referitoare la comportamentul românilor şi, eventual, gusturile lor în materie de turism, le putem dezbate pe Forumul acestui site.

Flaviu, un ţăran fudul român, cu nasul prea sus pt. Bulgaria.

zsolt_tusnad
[26.10.10 07:22:33]

Drumul de la Suceava la Vama Veche nu are nicio groapa, e perfect. Nu este autostrada, dar nici nu se poate compara cu Durankulak- Balcik, un drum de tara. Nu stiu unde ati gasit gropi.

Sanziana
[26.10.10 07:29:01]

de multe ori o abordare gresita a unui subiect deviaza intentia autorului de la ceea ce a vrut sa spuna.

Hai sa iti uram bine ai venit printre noi, sa te sfatuim putin si sa iti recomandam ca atunci cand ai un punct de vedere asupra unei locatii sa o combati cu tact si cu argumente.

Aici nu judecam persoanele, doar combatem ideile si nu te supara ca iti spun da suceveanca sunt si eu, dar eu sunt mandra ca sunt taranca ))))

Sper ca ai inteles ceva din ce am vrut sa iti spun si ca le vei pune in practica la urmatorul review pe care ti-l asteptam cu interes. Daca nu te descurci solicita ajutorul webmasterilor.

[26.10.10 13:19:04]

scuze da nu ma refeream la taranii care locuiesc la tara, daca ma intelegi ce vreau sa spun. nu am absolut nimic cu oamenii care locuiesc la tara, chiar ii respect, poate nu am folosit cuvantul potrivit, dar m-a enervat f tare comporatmentul anumitor persoane

[26.10.10 13:23:21]

gropi am gasit de la vama veche la nisipuri, era vb de drumul in bulgaria, din moment ce am spus ca am facut 10 ore pana la Nisipuri din Sv, e clar ca drumul e ok

[26.10.10 13:30:57]

rw-ul meu a fost un raspuns la ce am citit aici acu ceva vreme, no ofence, dar cateodata ne credem prea buni (aici ma includ si pe mine). am mers in vacante si in alte tari, in Bg pt prima data, si am cunoscut multi romani. De asta vorbesc din experienta. Oricum scuze, nu am vrut sa jignesc pe nimeni sau sa starnesc controverse, cu totii gandim subiectiv si toti avem dreptul la opinie personala, chiar daca aceasta nu e mereu pe placul tuturor. Sorry!

dianatcaciuc, Flaviu, zsolt_tusnad
Alte impresii din această RUBRICĂSlavey Hotel: