#E#D

+ COPII: 1

#G#0
#M#0

Dezastru

In acest hotel am fost pe 2 ian, rezervarea fiind facuta inainte de Anul Nou. Cu toate acestea patronul hotelului, un om fara scrupule, si-a permis sa trimita femeia de servici acasa, pe motiv ca este obosita de la anul nou, cu toate ca ospatarita ne-a spus ca nu au femeie de servici, ca ea face curat la toaleta restaurantului cand este libera (cind nu serveste la masa), ceea ce nu am mai intalnit in viata mea la un hotel de 4 stele.

Dragi cititori, imi doresc ca la acest hotel infect sa se duca cei care au avut nesimtirea sa-i acorde 4 STELE, cand el face 3 cu indulgenta, sa mearga si cei care au acordat autorizatie de functionare unui hotel care: nu are apa, caldura, aerisiri la bai, la restaurant, care nu schimba prosoapele in camera cat timp stai acolo,unde nu curge apa la wc-uri in camera, nu au sampon, gel, halate... mai nimic, in cazul in care am platit tarif de 4 stele. LA ACEST HOTEL SUNT CONDITII MAI PROASTE CA LA O PENSIUNE DE 1 STEA.

Patronul restaurantului a fost chemat de catre grupul nostru pt a-i spune ce se intampla in hotel, dar a avut nesimtirea sa ne contrazica ca nu e asa. Dupa ce am inghetat de frig o noapte, am cerut calorifere in camere, dar nu ne-au dat la toti (la unii ne-au dat ospataritele, de la ele din camera). Ca sa puna capac, in ultima seara la ora 22 au inchis la bucataria pe motiv ca bucatareasa e obosita de la revelion.

Intrabarea mea este de ce d-nul Turbatul a mai rezervat camere dupa anul nou stiind ca nu are personal si nu are cine sa faca mancare, sa faca curat in camere, la wc-ul restaurantului, stiind ca nu are caldura in camere, ca are probleme cu apa, mai concret nu avea nimic functionabil in acest hotel.

Impresii încărcate de gabisuiu22 in 10.01.2009 07:08:16

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (gabisuiu22); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  400 PMA (din 1 voturi) nota2

[10.01.09 07:13:55]

La masa asteptam c-am 3 ore sa mancam 13 persoane,pt ca mancarea era adusa pe rand nu la toti odata,si pe deasupra mai era si rece,fara gust bucatareasa era un dezastu(probabil ca era femeia de servici lipsa ).......dezastru,rusinos,....

- o2nn2
[08.02.09 18:18:08]

Am fost si eu la hotel NT si sincer a fost caldura atat de multa incat stateam cu geamul deschis, prosoapele la baie au fost schimbate zilnic iar cu apa,in caz ca nu stiati,este o problema generala in Ranca. Hotelul NT isi merita din plin toate stelele pe care le are. P.S:1. ,,C-am" se scrie impreunat 2.Pensiunile au margarete nu stele ;)

[09.02.09 20:08:21]

vorbesti prostii,cred ca esti chiar patronul de nu ai curaj sa te identifici

[09.02.09 20:12:46]

am fost chiar dupa anul nou si a fost oribil, frig, mancare oribila, mizerie, intr-un cuvant dezastru. d-ul Turbatu mai bine sa isi rezolve problemele de la hotel decat sa isi faca reclama singur.

[09.02.09 20:55:06]

daca si-a rezolvat problemele e un lucru bun, dupa reactia patronului nu credeam ca v-a schimba ceva si ca sa stii, la Ranca nu sunt probleme cu apa, eu am fost acum 2 zile acolo si nu am avut nici o problema cu apa.

[09.02.09 20:56:10]

SI PENTRU CA TOT DAI LECTII DE ORTOGRAFIE NU SE SPUNE IMPREUNAT CI LEGAT

- o2nn2
[09.02.09 21:39:57]

1.nu sunt patronul 2. poti consulta dex-ul sa vezi ca m-am exprimat corect ;)

- Admin
[09.02.09 21:49:59]

Va invit la modul cel mai hotarat sa inchideti subiectul "gramatica". Va puteti muta pe oricare forum dedicat acestui tip de subiecte ca sa continuati disputa.

ACEST forum este dedicat problemelor turistice.

Si, nu in ultimul rand, acest forum are ca regula nr 1: "Respectati parerile altora, oricat de diferite ar fi de ale voastre. Daca nu sunteti de acord cu ele, combateti-le, daca doriti, dar faceti-o respectandu-va pe voi si pe ceilalti".

S-a-nteles, sper, nu mi-ar place sa fiu nevoit sa iau altfel de masuri...

- rody80
[28.02.09 15:54:06]

In statiunea Ranca sunt intr-adevar probleme cu apa cand creste cererea, insa din cate am inteles exista si administratori de pensiuni gospodari, care si-au achizitionat de vara bazine de apa, unde stocheaza apa noaptea sau cand consumul se echilibreaza si astfel au permanent apa, folosind hidrofor, dar ...omul gospodar isi face sanie vara si car iarna!

- Axel_as
[26.07.09 19:20:05]

am stat si eu 2 zile acum in weekend si mi s-a parut ok, bucataria a fost destul de buna, caldura a fost, la treaba cu prosoapele nu comentez...mie nu-mi place sa intre camerista in camera cat lipsesc si oricum la 2 zile n-a fost nevoie de schimbarea lor

decat sa dau 1 milion la pensiune mai bine 1.300.000 la hotel cu micul dejun inclus..

camera a fost mai mare decat la pensiuni

per total a fost ok, mi-as fi dorit balcoane la camere

- Axel_as
[26.07.09 19:24:03]

si era si sampon si sapun lichid... nu stiu ce sa mai zic...

eu nu sunt patronul... nu am de ce sa il apar... dar din cate am inteles hotelul a fost deschis iarna trecuta, deci probabil ca ati fost la inceput

acum este OK... as zice undeva intre 3 si 4 stele

- boier
[18.01.11 14:07:08]

bun am fost si eu in statiune Ranca, m-am cazart la hotelul NT, acolo am avut parte de o tratatie parca regala, camerele erau foarte curate, menajerele schimbau prosoapele in fiecare zi, in camera puteai sa stai in tricou deoarece era o caldura de aproximativ 25 grade c. Mancarea era foarte buna si gustoasa, preturile erau mici iar peisajul era de nedescris. cand doreai ceva te duceai la receptie si cereai... se merita bani!!! garantez!!!

- nike
[18.01.11 14:07:15]

Am fost si eu la acest hotelul Nt cazat in luna noiembrie si am fost tratat regeste si ma-am simtit foarte bine. Macarea a fost foarte buma, hotelul avea conditii foarte bune si am foarte incantat de acest hotel, deoarece menajerele schimbau lenjeria in fiecare zi si te aserveau cu ce aveam nevoie cu mare drag. In jurul hotelului era un peisaj foarte frumos si numai pun de ate relaxa si auta de tot. Zona Ranca este ozona foarte frumoasa deoarece nu este atata aglomeratie si hotelul este situat intr-o zona ferita de aglomeratie. Cu prima ocazie in care voi mai avea drum in zona aceea nu voi evita sa mai stau o zi doua pe acolo deoarece am fost foarte incantat de locurile acelea si ma-am simtit foarte bine si am simtit intradevar ca ma relaxez.

- kokobaurus
[18.01.11 14:45:11]

Ultimele pareri parca sunt scrise de familia patronului. Sunt la fel de credibile ca miss-urile care intrebate ce isi doresc cel mai mult raspund "world peace!! "... Argumente explicite, obiectivitate, foto...

- niic
[24.01.11 13:58:45]

Regret sa îi contrazic pe unii dintre cei care au scris mai sus dar tocmai ne-am intros de la Rânca. Trebuie sa fii prea cusurgiu ca sa nu iti placa. Am avut o cazare excelenta la NT, masa foarte buna, curat, dotare cu tot ce trebuie, ne-au creat condiţii de petrecere a timpului, seara. Patronul este foarte amabil. (Nu sunt rudă cu acesta). Priveliştea este mirifică. Este un peisaj de zici că eşti în altă lume. Este un loc foarte linistit, diferit de balamucul si inghesuiala de pe Valea Prahovei. Noi vom merge si in alt anotimp şi cu sigurană şi în iarna viitoare.

[16.02.13 22:52:58]

Am fost la RANCA si in 2012, ne-am cazat la TARA unde serviciile si ospitalitatea sunt la ele acasa, dar am trecut si pe la hotel NT unde ne-am reintalnit cu patronul care era la fel de increzut si nu mi s-a parut ca s-ar fi schimbat ceva in bine, aroganta acestuia spunea totul

#G#1

• Hotel NT Ranca (Dec.2019) - punctaj satisfactie: 3.95 (scris in 29.12.19 de Irina.N din BUCUREşTI) - NU RECOMANDĂ
  • Hotel NT Ranca 4* sau niciuna? (Feb.2018) - punctaj satisfactie: 3.00 (scris in 06.02.18 de Ana191216 din CRAIOVA) - NU RECOMANDĂ
  • Dezamagitor... (Feb.2016) - punctaj satisfactie: 5.42 (scris in 12.02.16 de george_albu din GIURGIU) - NU RECOMANDĂ
  • Dezamagitor (Feb.2015) - punctaj satisfactie: 4.40 (scris in 19.02.15 de Ioana Pop din SLATINA) - NU RECOMANDĂ
  • Clasificare 4*, cu maxima bunavointa 3* (Aug.2013) - punctaj satisfactie: 8.30 (scris in 12.08.13 de Swan1 din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Conditii foarte proaste - Maxim 2* (Dec.2012) - punctaj satisfactie: 1.50 (scris in 03.01.13 de scanner din TIMISOARA) - NU RECOMANDĂ
  • Nu merita 4* (Aug.2012) - punctaj satisfactie: 4.60 (scris in 12.08.12 de Maruta din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ

#M#1

#G#2B