ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.10.2010

Extrem de nemulțumit
Către satisfăcător
Către satisfăcător

De evitat

Este o pensiune cotata de ei la 3 margarete dar nu merita mai mult de 1 margareta. conditiile de cazare sunt insalubre, mobilier vechi si urat mirositor, lenjeria ponosita si obosita de vreme, o mocheta murdara, praf cat cuprinde in toata camera iar baia e lucrul cel mai infiorator al cazarii. O asa zisa baie care nu are mai mult de 1mp, care cuprinde un wc si o chiuveta, trebuie sa ai mare grija cand folosesti wc-ul sa nu te lovesti de chiuveta, dus? nu exista... e un furtun tras din bateria chiuvetei si te speli direct pe gresie, gresie care nu e bine pusa si toata apa pe care o folosesti la spalat se scurge in mocheta din camera-probabil de aici si mirosul neplacut din camera. Daca esti amator de insecte in aceaste camere ai posibilitatea sa-ti faci cel mai frumos insectar, gasesti tot ce iti doresti... muste, gandaci, paienjeni, tantari, albine... probabil chiar si soareci, nu i-am vazut din fericire in camere dar in curtea pensiunii misunau fara probleme insotit si de ceva sobolani in preajma piscinei.

Curtea pensiunii este frumoasa, plina de verdeata, o piscina micuta dar neingrijita. Au o pastravarie unde poti prinde peste sau admira cateva lebede ce se plimba agale pe apa.

Personalul lasa si el de dorit, fata ce te serveste la masa seara o vezi facand curat in camere si la toalete in ziua urmatoare... fapt care te face ca masa urmatoare sa o servesti departe de aceasta pensiune... iar domnul Branza-patronul pensiunii te intampina intr-un mod 'elegant' imbracat in pantaloni scurti si in papuci aratandu-si maretia pieptului asudat de munca. Cuvantul ospitalitate nu se afla pe cartea lor de vizita. Fortati de inprejurari a trebuit sa stam cazati la aceasta pensiune pe care nu o recomand nimanui. Pacat de locatie ca e frumoasa...

Trimis de helen39 in 18.10.10 10:39:40

VIZUALIZĂRI: 6344 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (helen39); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Plasa de la geam
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 2000 PMA (din 0 vot)

magdalena
[18.10.10 10:55:05]

Si eu care credeam ca citesc despre o varianta de cazare in Piatra Neamt, acest oras atat de drag mie!

Dar unde este situata mai exact pensiunea?

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[18.10.10 11:07:04]

Mai bine o redenumesc in "Mini-gradina zoo" si vand bilete... ar castiga mai mult...

valimi
[18.10.10 11:16:06]

Cand am fost eu si am cautat cazare la o pensiune in apropierea orasului Piatra-Neamt, cu mare surprindere am constatat ca toate erau ocupate pana la refuz.

Probabil din aceasta cauva, abundenta turistilor in zona, detinatorii de asemenea locatii nu prea se strofoaca sa le ingrijeasca prea bine.

mariana.olaru
[18.10.10 13:24:14]

După astfel de sejur, mă mir că ai mai găsit puterea să faci și haz de necaz în review-ul tău, adică să recomanzi locația colecționarilor și iubitorilor de faună mai mult sau mai puțin domestică! Iar eu mi l-am și imaginat pe proprietarul în pantaloni scurți, cu pieptul păros și asudat, cu brațele larg deschise, gata să-și îmbrățișeze oaspeții ce au avut proasta inspirație de a-i trece pragul! Mulțumim, dar nu servim!

deliutza27
[18.10.10 16:09:46]

Vai de mine si de mine!!! Cred ca faceam ca trenul daca nimeream aici. Nu stiu cum ati avut puterea sa stati 4 nopti. N-as fi stat nici 10 minute.

Fortati de inprejurari a trebuit sa stam cazati la aceasta pensiune

Nu se egzista! Nu-ti convine, pleci. Iar daca nu poti recupera banii pe cazare, direct vizita la Protectia Consumatorului faceam.

Care a fost pretul platit? Si cum de ati mai avut curaj sa mancati, daca ati vazut mizeria din jur?

lica baesu
[18.10.10 19:11:07]

dupa cunostintele mele Costisa tine mai mult de Buhusi, nu stiu exact incadrarea administrativa pe judet, dar cu siguranta nu e in imediata apropiere de Piatra Neamt si ca un sustinator infocat al orasului meu nu consider aceasta locatie apartinand de Piatra Neamt. ,

helen39AUTOR REVIEW
[19.10.10 10:40:42]

Pensiunea se afla la 4-5 km de Buhusi spre Piatra Neamt. Teritorial si eu am avut impresia ca tine de judBacau fiind f aproape de Buhusi dar e factura era trecut judetul Neamt, nr de telefon il au cu prefix de Neamt. Am avut treaba in Buhusi zilelea acelea si a fost singura locatie unde am gasit camere libere... din nefericire. Costul unei camere este de 100 roni/noapte. Noroc ca veneam pe la 3-4 noaptea si dimineata fugeam repede, va pot spune ca imbracamintea nu am avut curaj sa o lasam in camera din cauza mirosului. La piscina aveau acces si persoanele necazate la pensiune, dupa 8-9 dimineata era o galagie si un haos total-alt lucru ce te facea sa pleci cat mai repede.

MurGu2002
[18.07.18 16:16:52]

Cea mai proastă servire la Pensiunea Rechinul

Deci... Sa va povestesc!

Astăzi am fost la piscina de la pensiune! Totul bine pana sa ma duc sa ma balacesc!

Apa era murdara, plina de frunze și la fiecare colt erau viermi! M-am băgat în apa fiindcă eram dornic de o baie!

După mi se facuse foame! Ma duc, comand mâncarea și aștept! Sunt servit de un băiat de vreo 20 de ani... Peste 10 minute aduce băutura și tacâmurile!

Furculița murdara și cuțitul mai murdar ca furculita! După ce comand chem pe băiat și ii zic sa aducă nota! Ghici ce... 76,50 lei... Stai... fac calculul și vad unde a fost greșit... Pestele în meniu era 7 lei și salta 3 plus mămăligă și usturoiul 4!

A mai luat colegul meu la fel numai ca el a mai avut un cotlet de porc! Ma uit pe bon și vad ca pestele costa 45 de lei... Stai mai? Serios?

Plătesc și după ma duc la piscina! După aud cum băiatul ii spusese șefului ca m-a păcălit... Și a zis șeful sa tacă ca îl auzim... În locul meu ce ați fi făcut?

deliutza27, helen39, lica baesu, magdalena, valimi

• pagină generată în 0.043142080307007 sec