#I#D

JUN-2008

#G#0
#M#0

Ideal pentru relaxare

Am fost al treilea an la acest hotel in Grecia, si asta cred ca spune tot. Mi-am adus si prietenii si familia aici, asa ca il recomand cu caldura. In anii anteriori am fost in septembrie si a fost mai bine decat acum in iunie din 2 motive: lume mai putina (nu sunt adeptul aglomeratiei) si vreme mai placuta (destul de cald in iunie).

Are un raport pret calitate excelent: toata excursia cu autocarul, 7 nopti cazare, demipensiune a fost mai putin de 250 euro /persoana. Mancarea este excelenta, variata si din belsug. Camerele sunt modest mobilate insa curate si destul de spatioase. Curtea interioara este foarte frumoasa. Exista o piscina de copii si una de adulti nu foarte mare, bar la piscina unde s-a organizat si o seara greceasca (nu si in septembrie). Se fac excursii zilnice cu ghid roman sau se poate inchiria o masina daca doriti sa vizitati peninsula.

Marele punct negativ este drumul catre plaja (destul de greoi, se coboara multe trepte) si plaja care e slab amenajata.

Recomand hotelul si statiunea celor care vor liniste si odihna. Nu aveti ce face aici daca doriti distractie.

Impresii încărcate de LeaveYou in 08.01.2009 18:58:22

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (LeaveYou); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  0 PMA (din 0 voturi) nota2

- pisicika
[06.04.09 17:21:09]

Ai amintit printre altele: se poate inchiria si o masina. Imi poti da mai multe date despre asta? M-ar interesa... .

- LeaveYou
[07.04.09 10:58:29]

Poti inchiria masina chiar de la receptia hotelului. Au mai multe modele. Cel mai ieftin este Kia Picanto, la 40 euro/zi. Noi am luat Fiat Grande Punto cu 50 euro/zi deoarece eram 4 persoane si 2 copii mici.

Exista insa si in statiune vreo 2 agentii care inchiriaza masini, cred ca la preturi comparabile.

Intr-o zi poti vizita cu usurinta peninsula Sithonia (neaparat sa faci o baie in Neos Marmaras - apa albastra si plaja fina).

- cfsari*
[08.04.09 17:24:29]

Cum faci rezervarile, as putea si eu sa primesc un pont, pentru ca vrem si noi anul acesta acolo. Am fost anul trecut, prin niste prieteni, care au uitat contactele.

Multumesc mult,

F. Sari

- pisicika
[08.04.09 19:15:50]

Rezervarea am facut-o prin blue line, luam de ani buni bilete de la ei.

Succes!

#G#1