ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.10.2010
DIN: Pitesti
ÎNSCRIS: 08.10.10
JAN-2010

Merita... Macar o singura data

NOTA din partea echipei de moderare: in cazul acesui review a fost primita o sesizare despre includerea unor fragmente presupuse a fi preluate din alte surse fara ca aceasta imbogatire a continutului sa fi fost semnalizata corespunzator - prin delimitarea textelor "imprumutate" - si fara specificarea sursei. Vezi rubrica Ecouri pentru detalii

Hotelul este localizat in inima orasului daca pot spune asa. De la acesta se poate ajunge foarte repede la Aeroport (in special pentru cei cu afaceri care calatoresc cu avionul) pentru acestia • transfer de la/catre aeroport, la cerere.

Mergand pe jos ajungi la adevarate centre de cumparaturi (majoritatea de firma... pentru cine isi permite). In Hotel Radisson Blu Bucuresti poti sa te rasfeti la piscinele de interior sau exterior in functie de vremea de afara, precum si un centru SPA exotic ce ofera tratamente deosebite. Te vei simti alt om... Am incercat si eu o singura data.

Situat pe Calea Victoriei, alaturi de fostul Palat Regal, Hotel Radisson Blu are o constructie moderna cu o intrare in hotel mai mult decat generoasa si cu un personal bine pus la punct si cu o tinuta impecabila.

Turistii se pot bucura de servicii de inalta calitate precum acces la internet gratuit, televizor LCD si produse cosmetice de lux. Am observat ceva ce la alte hoteluri nu am vazut. Am solicitat daca se poate camera de nefumatori si am ramas surprins ca cererea mi-a fost imediat acceptata fara extracosturi.

Camere sunt moderne, spatioase, echipate cu mini bar, televizor LCD cu programe prin satelit, instalatie de aer conditionat centralizata, seif, acces la internet Wifi gratuit, uscator de par, fier si masa de calcat, presa de pantaloni, filtru de cafea si ceai si poate mai sunt cateva, scuze daca am omis. Toti turistii au acces gratuit la World Class Health Academy. World Class Health Academy are 2000mp si ofera o sala de gimnastica echipata complet, cursuri de aerobic, sali de tratament, salon de cosmetica si infrumusetare, piscina de 22m interioara si jacuzi. Gradina este locul perfect pentru relaxare si include o piscina de exterior, jacuzzi, bar. In gradina se afla o piscina, un jacuzzi incapator, bar in piscina si o pista pentru alergare.

Hotelul Radisson Blu face parte din Easy Connect Service Concept si ofera acces la internet de mare viteza tuturor clientilor cazati. Este suficient sa isi aduca laptop-ul si isi pot verifica emailurile, pot descarca muzica si pot naviga gratuit pe durata sederii in hotel ceea ce mi s-a parut super tare, mai ales ca ai un spatiu modern si luxos unde sa stai sa navighezi pe laptop.

Iarasi ceva super cool... Centrul Bali SPA unde va puteti bucura de o larga gama de tratamente si masaje oferite de experti intr-un mediu exotic...

masaj, aromaterapie, corectare riduri cu botox, machiaj permanent, tratamente anticelulitice, epilare permanenta cu laser... pentru cine are nevoie... eu am incercat doar o sedinta de masaj.

Pe langa cele mentionate mai sus hotelul mai dispune de unul dintre cele mai moderne casino – uri din Romania... Casino Platinum - pentru cine se simte norocos.

Cine are cardul la el si e destul de gros sunt cateva magazine care pentru unii sunt tentante.

Cui i s-a facut foame sau vrea sa serveasca doar o cafea poate savura o delicioasa masa la restaurantul Dacia Felix Restaurant. Aici sunteti serviti cu un mic dejun stil bufet si o mare varietate de mancaruri din America de Nord si Europa. Cu atmosfera intima din gradina, langa zona piscinei si a gratarului, oaspetii pot lua o masa copioasa. Totodata acestia se pot indrepta catre Barul Bla Lounge, deschis 24 h, unde sunt asteptati cu mancaruri reci dietetice si un meniu variat de bauturi internationale, la care pot ajunge in cateva minute. Locul perfect pentru intalniri este terasa Caffe Citta.

Am uitat sa mentionez ca are parcare subterana pentru 100 de locuri cu valet care iti poate duce el autoturismul acolo.

Eu am fost in ianuarie anul acesta si am platit 642 lei pe noapte cu mic dejun inclus tip bufet suedez.

A fost ceva extra... o experienta placuta... Daca as mai dispune de finante m-as mai duce, ,,dar deocamdata nu se mai poate... s-a subtiat cardul... de-abia mai intra in ATM...

Aaa si inca un aspect... am auzit ulterior ca la acest hotel a fost cazata si MADONNA... ma intreb daca a stat in camera mea??? Haha... Si am ami auzit ca a fost foarte multumita... Pai daca Madonna a fost multumita??? !!! Va dati seama ca si eu am fost.

Trimis de misuschumacher in 17.10.10 13:25:06
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BUCUREȘTI.

VIZUALIZĂRI: 4671 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (misuschumacher); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 0 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 88.00 EUR pe cameră

[17.10.10 21:52:12]

@misusschumacher, cu regret îţi aduc la cunoştinţă faptul că privitor la aceste impresii s-a primit o sesizare prin care se arată că o parte din text a fost preluată din alte surse.

Am verificat şi am constatat că este adevărat, dar doar de această dată (!!!) nu voi da o sancţiune, ci mă rezum la retragerea PMA. De ce? Pentru că, pe de o parte, apreciez încercarea de a da conţinut articolelor, aşa cum mulţi ţi-au cerut. Dar aşteptăm să faci asta din bagajul propriu de impresii, nu luând cu 'împrumut'. Iar dacă uneori va fi util să introduci fragmente copiate, NU uita să le delimitezi (prin formatare - italice - sau includere in ghilimele) cât mai clar şi să menţionezi sursa (fie aceasta chiar şi o carte scrisă, nu un site!).

Mulţumesc,

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
    misuschumacherAUTOR REVIEW
    [18.10.10 18:43:47]

multumesc... nu a fost cu intentie... nu am obiceiul asta... dar nu stiam atatea detalii despre hotel si de accea m-am rezumat la "chestia" asta... imi cer scuze si sper ca nu am lasat alta impresie... o sa fiu mai atent

[18.10.10 19:30:24]

Exact asta am considerat şi eu când am luat decizia. Dar avem un regulament şi te rog pe viitor să îl respecţi.

Evident, o prealabilă documentare (citind şi analizând impresii scrise de alţi utilizatori - atenţie! nu doar de către cei 'din top'! sunt destui care au scris 3-4, maximum 5 articole dar de o valoare extraordinara! la fel cum sunt şi din ceilalţi, care au scris zeci dar cu foarte puţin conţinut) ajută, dar nu înlocuieşte inspiraţia, nici transpiraţia!

Ce pot să mai adaug: încearcă să scrii exact ceea ce (şi cum) ai vrea să citeşti de la alţii.

Baftă!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]