ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.01.2009
JAN-2009
[?] AD. + 5 COPII

Foarte nemulțumit
Sub orice critică

Lipsa de respect si nesimtire

Hotelul are trei stele pe care clar nu le merita

Am dormit 2 nopti dar a fost un chin. In camera nu erau mai mult de 16 grade in conditiile in care afara erau -15...

Daca vorbim despre servicii - dezastru. Nu functiona apa la wc, nu era apa calda decat noaptea foarte tarziu sau dimineata in jurul orei 10, nu s-au schimbat prosoape, nu s-a golit cosul de gunoi, deci intr-un cuvant nu s-a intrat in camera pentru curatenie in niciuna din zilele in care am stat acolo.

Restaurantul era de 4 stele doar la pret, calitatea serviciilor zero. Comandam la ora 14 mancarea pentru tot grupul de 13 pers.si eram serviti pe rand pana la ora 17! Asa ceva nu am vazut pe nicaieri. Dupa ce ca veneau la 2 ore dupa ce luau comanda, o aduceau rece si fara niciun gust.

La toaletele restaurantului faceau curat ospataritele care ne serveau la masa, patronul scuzandu-se ca nu au femeie de servici (la 4 STELE!!).

NU am intalnit pana acum hotel sa nu aiba pe nimeni la receptie, oricine putea lua cheia de la camera, sa nu mai spun ca la ora 22 nu mai puteai intra in hotel, dar nici pleca decat daca erau ospatarii prin zona.

Domnul TURBATU, patronul acestui hotel era foarte incantat de tot ce era acolo

si foarte obraznic. Daca spuneai ca nu ai caldura, ca nu merge apa la wc, ca mancarea vine la 3 ore si rece, el spunea ca nu se poate, ba chiar spunea ca a verificat si nu este asa. In ultima seara ne-a inchis si bucataria la ora 22, spunand ca nu mai pot bucataresele, erau foarte obosite. Este pentru prima data cand se intampla asa ceva, e nesimtire si lipsa de respect fata de client, eu nu stiu cum a primit 4 stele la conditiile pe care ti le ofera...

Intr-un cuvant: dezastru. decat sa mergi la hotel nt 4 stele, mai bine la pensiuni si sigur ai conditii mai bune decat aici...

Trimis de ariadna in 06.01.09 10:49:45

VIZUALIZĂRI: 3494 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ariadna); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 asa arata camera hotelului de4stele, incalzirea fiind de la caloriferul electric pe care-l vdeti in poza
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 450 PMA (din 1 vot)

ariadnaAUTOR REVIEW
[06.01.09 10:51:47]

A fost o experienta foarte neplacuta, la banii pe care ii cer ar trebui sa ofere si servicii pe masura...

Cei care dau aceste stele ar trebui sa fie raspunzatori, am fost la pensiunea Tara in Ranca si ne-am simtit mult mai bine decat la acest hotel de 4stele NT (NICU TURBATU)

IMI PARE RAU CA NU AM FACUT POZE SA VEDETI CE ERA ACOLO "AFARA E VOPSIT GARDUL INAUNTRU LEOPARDUL"...

[07.01.09 08:32:09]

ariadna, mai multe reviews-uri de la acelasi autor pentru acelasi sejur ar influenta in mod incorect [viitoarea] medie a unui hotel. Din acest motiv, nu sunt permise.

O sa unesc acest al doilea review al tau cu primul; te rog doar spune-mi care din cele doua sisteme de notare ["gradul de satisfactie"] doresti sa ramana...

ariadnaAUTOR REVIEW
[09.01.09 12:31:21]

ESTE OK?

[10.01.09 11:31:02]

da, le-am unit deja. ma bucur ca ai pus si poze

niic
[24.01.11 14:06:36]

Nu stiu ce sa zic... Parca am fost in alt loc... Eu tocmai m-am intors de la Ranca, unde a fost nemaipomenit. Cazarea excelentă, masa buna, oamenii foarte primitori, e curat, căldură. Ni s-au creat condiţii de petrecere a timpului liber, seara. Privelistea e minunată, liniste... altceva decat nebunia de pe Valea Prahovei... Cred ca trebuie sa fii prea cusurgiu ca sa nu-ti placa... Dar... fiecare cu părerea lui... Noi vom merge si anul viitor şi vom incerca si vara...

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[24.01.11 14:28:07]

nu e imposibil să se fi îmbunătăţit condiţiile. poate au învăţat şi ei din greşeli, poate au mai tras cu ochiu' la concurenţi, poate s-au îmbunătăţit şi alte lucruri în afară de infrastructura staţiunii... au trecut totuşi 2 ani de-atunci!

ariadna, niic
Alte impresii din această RUBRICĂNT Hotel [Rânca]: