#E#D

+ COPII: 1

#G#0
#M#0

Makadi Palace - bine cu mici obiectii

Am fost la Makadi Palace la inceputul lui decembrie 7 nopti; per total as spune ca a fost bine, spre foarte bine cu mici obiectii insa ce tin si de organizarea hotelului.

Sa o iau cu inceputul... drumul de la aeroport la hotel dureaza aproximativ 40 de minute, mai mult a durat sa ne strangem cu totii in autocar! Datele turistilor au fost trimise din timp catre hotel si formalitatile de cazare chiar au durat doar cateva minute timp in care am savurat un fresh de ananas din partea hotelului.

Cazarea. Camera, baia si balconul de dimensiuni mari. Mobila decenta, TV ok, aer conditionat fara probleme, curat peste tot; un minus i-as da la luminozitate, cam intuneric in camera. Pat dublu cu baldachin, inca o canapea, pe care a dormit copilul, de dimensiuni mari (poate dormi si un adult). Una peste alta la cazare i-as da 90% satisfactie...

Masa. Aici mai e de lucrat. Nu ca as fi carcotas sa comentez aiurea, dar vara asta am fost si in Turcia la 5* si pot compara. As zice ca in restaurantul principal e nevoie de mai multe feluri de mancare, o diversificare mai mare. Mancarea este foarte buna la gust insa cam grasa (mult ulei). Oricum poti alege si restaurantul italienesc, mediteranean, tailandez sau grill unde poti gasi tot timpul ceva pe gustul tau insa trebuie sa te perinzi de la unul la altul si e cam greu cand ai un copil mic.

Berea buna si slab alcolizata; recomand vinul, foarte bun, restul alcoolului fiind de proasta calitate.

Conditii plaja. Piscinele au fost practic de neutilizat deoarece sunt neincalzite si fiind rece noaptea si ziua scurta nu apucau sa se incalzeasca de la soare. Ce m-a surprins a fost ca desi se specifica in pliant ca piscina principala si cea de copii sunt incalzite, ambele erau reci ca gheata. Clubul pentru copii era inchis; se pare ca e deschis numai in sezon, desi seara la "Discoteca copiilor" se strangeau in jur de 30 de copii. Practic pentru copii exista doar un loc de joaca ce contine un tobogan (defect din pacate, neutilizabil), 2 leagane, chestii de catarat! Plaja e foarte frumoasa cu nisip fin, sezlonguri si umbrele din belsug. Apa calda si spectaculoasa; recifi de corali, pesti multicolori, etc. Apropo, nu are rost sa carati de acasa ochelari, tub, labe, le puteti lua de pe plaja gratuit timp de o ora! O chestie ce nu m-a suparat... am uitat pe plaja jucariile de nisip ale copilului + colac si a 2-a zi nu le-am mai gasit, tipul spunandu-ne ca a considerat ca nu mai avem nevoie de ele si le-a data la gunoi!!!

In concluzie Makadi Palace este un complex hotelier foarte frumos, luminat extraordinar de frumos seara cu servicii bune. Un minus este si faptul ca este destul de departe de centrul Makadi (cam 25 minute de mers pe jos).

!!!!SFAT: Cumparati toate suvenirurile din aeroport la intoarcere!!! Preturile sunt afisate pe produse si mult mai mici chiar si decat pretul negociat: ex.: pe un produs ce se cerea 25 euro am negociat pana la 10 euro ca sa-l gasesc in aeroport cu pret afisat de 10 dolari adica 7 euro...

Impresii încărcate de cipri in 06.01.2009 04:35:28

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (cipri); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  400 PMA (din 1 voturi) nota2

- any*
[21.05.10 18:43:57]

Si aici ai primul meu vot.

- saiby
[23.08.15 10:39:16]

Buna, as dori sa stiu daca la cele 5 restaurente este inclus in pret sau trebuie platit separat.

#G#1

#M#1