ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.10.2010
DIN: Targoviste
ÎNSCRIS: 09.10.10
SEP-2010

Liniste, Natura, Relaxare

O locatie de retinut - si revenit!! Imprejurimile superbe, liniste absoluta.

Vizionare libera de animale salbatice (caprioare, mistreti, vulpi, etc) in mediul natural.

Locul perfect pentru evadarea din aglomeratie, depaseste cu mult zone renumite...

Locatie/hotel ce poate fi clasat cu 4 stele. Curatenie, spatios interior si exterior, totul nou, caldura, apa calda.

Restaurant cu produse excelent preparate. Preturi relativ mari, dar pe deplin justificate (aprecierea noastra) prin calitate /cantitate.

Obiective turistice interesante in zona (manastiri, rezervatii, cetati...), pentru pescari-pe langa lacul cu pastravi, se poate pescui pe ape montane/submontane, dar si pe Olt, toate in raza a 15 km de locatie.

Se simte necesitatea totusi a amenajarii unui biliard si tenis de masa (am inteles ca vor fi montate in viitorul imediat apropiat)

Recomand pentru cei ce cauta liniste si relaxare, discretie (familie/grup), sau grupurilor de cateva familii. Nu recomand celor dornici de discoteci, shopping, agitatie- acestea nu exista!

Trimis de catalinn in 09.10.10 10:59:33

VIZUALIZĂRI: 2204 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (catalinn); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 roua sanzienelor- pontonul de pe lacul cu pastravi
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 450 PMA (din 1 vot)

[09.10.10 11:23:45]

Bine ai venit in comunitatea AFA! Ne dai si noua mai multe detalii despre aceasta locatie respectiv cat a costat cazarea, masa poate atasezi si niste poze, unde se afla mai exact etc...

webmaster20*
[09.10.10 11:30:28]

Bine ai venit in comunitate si multumim pentru impresii. Ati putea acorda o nota si la capitolul "Distractie&Relaxare", prin aceasta intelegand cat de bine v-ati simtit? Am aprecia daca ati putea incarca si cateva fotografii.

krondia*
[09.10.10 11:46:13]

Îmi place foarte mult această zonă tocmai prin faptul că este retrasă şi este foarte multă linişte. Îmi poţi spune cum se pot viziona animalele sălbatice?

@celeste, pe pagina pensiunii, la contact, este o hartă unde este indicată zona în care se găseşte pensiunea.

[09.10.10 11:50:27]

multumesc frumos @krondia

[09.10.10 12:19:05]

Zona este superba, intr-adevar... (si pot spune ca am fost in zeci de alte locatii... putine atat de izolate...)

Cazarea este de 120 lei/camera, si 150 apartament.

Locatie- de la BRAN, se merge la ZARNESTI, apoi se trece muntele spre POIANA MARULUI, urmeaza SINCA NOUA, iar la 3-4 km, dupa podul peste valea Strambei, un drum la stanga. Se merge 5 km, pe dreapta este hotelul.

[09.10.10 12:22:25]

la capitolul "distractie" e mai delicat... daca intelegem shopping, lume multa, galagie, masini, etc- atunci NU exista distractie. daca intelegem pescuit, drumetii, vizionare obiective istorice- atunci e ok...

La RELAXARE- este 100% ok- liniste, peisaj super, animale, pescuit, cetati, manastiri...

[09.10.10 12:30:52]

Animalele salbatice -se pot viziona pe drumul catre hotel (cei 5 km), in cursul zilei (mai rar, dar am vazut de fiecare data... chiar din masina) sau, mai sigur, la rasaritul soarelui (ora 6.00-6.30 si la apusul soarelui... Trebuie atentie mare, spirit de observatie, mers in liniste... E interesant...

krondia*
[09.10.10 12:50:21]

Multumesc, @catalinn! Eu credeam că este ceva organizat. Am fost în zonă acum un an, în decembrie, la cabana Bârlogul Urşilor, puţin mai departe de Han, dar nu am văzut animale deloc.

ancamariagadea*
[09.10.10 12:50:27]

Cat a costat o noapte la acest hotel?

[09.10.10 12:53:21]

am fost de cateva ori- o noapte = 120 lei / camera. sau 150/apartament.

Restaurantul este ok, mancarea - de nota 10! Nefiind o locatie de trafic, se prepara produsele pe loc pt fiecare client... Si se pot solicita si "devieri " de la retete, sau produse mai speciale...

[09.10.10 17:50:27]

Acum ca m-am dumirit pe unde vine, rw-ul l-am pus la favorite ca din cate am vazut este 100% pentru relaxare.

Diaura*
[09.10.10 20:19:50]

Chiar arata foarta bine si peisajul este de poveste. Sper ca intalnirea cu animalele salbatice, se face doar daca le cauti mai departe, in padure...

[09.10.10 22:16:06]

Chiar asa putine detalii? !!!

Nimic despre zona, traseu, drum de acces?

Multa lume este dornica de liniste si evadare din cotidian.

Oare biliardul si tenisul va cadra cu linistea naturii?

sandu.53
[10.10.10 16:43:20]

da, uite ne-ai furnizat inclusiv prin ecouri, niste informatii extrem de interesante si utile...

[10.10.10 19:05:53]

Am vazut cu intirziere ca in ecouri sunt mai multe detalii si amanunte despre zona si traseu.

Scuze!!!

[19.05.11 19:39:41]

Eu nu inteleg un lucru de ce adimni acestui site promoveaza toate rewiurile negative despre pensiuni hoteluri etc, si le suspenda pe majoritatea 30% care sunt pozitive? daca de ex maine un propitar as scrie un impresia negativa despre o alta locatie cred ca adminul ar aceepta nu ca as avea ceva impotriva adminilor dar ar trebui sa se convinga inainte sa suspende sau sa stearga, Ce ma supara este faptul ca in romania se pune accent pe tot ce e negativ "nu te du acolo e dezastruos" dar nimeni nu se convinge cu adevarat "pleaca urechea" foarte repede la tot ce e negativ!

[20.05.11 01:17:47]

Eu am impresia că nu ştii ce spui... Ne acuzi de "favorizarea infractorilor" (scriitori de impresii false) când chiar tu eşti unul dintre ei... LOL!

daca de ex ... un propitar as scrie

Bine spune zicala noastră "gura păcătosului, adevăr grăieşte"!!!!

[22.05.11 08:25:10]

andrei25, nici eu nu pot intelege cum de la virsta ta scrii atit de incoerent si cu atitea greseli gramaticale!!!

[23.05.11 19:27:42]

apropo webmaster ms ca mi-ai sters rewiul o sa contactez persoana care detine acest site si o sa am o discutie cu el, suneti oricum niste favorizatori de infractorii, poate daca as fii scris ca a fost foarte prost poate ai fii acceptat! nui asa?

[23.05.11 19:52:51]

Doamnelor si domnilor si webmasterilor, atata va mai spun ca vad ca nu am cu cine discuta aici, romanii sunt obisnuiti sa fie fitosi si sa ridice pretentii doar pe teritoriul tarii noastre, nu stiu daca in afara granitelor se comporta ca in romania! Cred ca toata lumea vrea ca in romania sa fie servicii de 10 stele la pretul de 1 stea! deci ar trebui sa revenim cu picioarele pe pamant si sa invatam sa ne comportan indiferen din ce masina coboram sau ce haine avem, sau ce bijuterii detinem! In afara tarii platesti intre 600-1000 euro dar este pachet! sa ne gandim un pic 700 euro sunt bani! dar si servicii! da dar ce suma este? nu ca in romania vine si stau un week-end si isi fac gratarul lor! asta ce turism mai e! cazare si iti faci gratar! nu inteleg ce se intampla cu persoanele din romania! dar nu toti fac la fel, lumea care e educata si au o stare sociale buna! nu se injosesc sa se cazeze ca de ex la albota si sa iti faci gratarul in curtea omului!

plus ca acolo camera e 250-380 lei! am fost si acolo si a fost frumos! deci din rewiurile citite mai sus cu craciunul am inteles ca sa incasat 8.000 ron cam 2.000 euro! da dar am auzit ca au fost 18-20 persoane! decidaca facem un calcul, ar rezulta 105 euro /persoana! asa ca nu vreau sa mai aud de 8.000 ron, plus ca din rewiu reiese ca domnii au avut open-bar si 2 purceii de craciun taiati! daca ne gandim un pic cu 420 ron sa stam 3 zile si sa bem cat putem si sa mancam cat ne tine stomacu e "MULT" dupa parerea celor cazati, dar daca ne gandim cat se consuma mai ales bautura! si eu ies cu prietenii si consumam mult! mi-a povestit propietarul ca nu a fost nici o discutie de open-bar sau all-inclusive! si stati asa camera e 120 ron!!! deci 120*3=360 cazare+80 masa sa fim seriosi si open bar adica all inclusive... ganditiva un pik cand am citi am zis hai sa merg sa vad daca e asa si nu a fost asa, si propietaru a spus ca au avut si un comportamen foarte "frumos"primele 2 zile a stat cu ei la masa pana la ora 2 in prima noapte si la 4 in a doua, iar in a treia fiind foarte obosit ia rugat sa merga pe hol si sa joace acolo, si acolo a inceput marele scandal! ma rog nu ma priveste pe mn! dupa ce ca turismu merge asa cum merge in romania noi mai favorizam si parerile romanilor mai ales cele proaste! oare de ce numai romanii scriu review-uri? de ce nemtii francezii, englezii nu scriu pentru ca sunt respecutosi bine crescutii si platesc si multumesc la fiecare serviciu! Nu ca romanii fac fitze ca au audi sau bmw sau mercedes si ei au banii! degeaba daca nu stii sa te comportii ma rog! ar fii bine sa trageti o concluzie singuri!

[23.05.11 20:29:01]

Cei care citesc ecourile lui @andrei25 ar trebui sa stie ca acesta este proprietarul/angajat al acestui han, asta pentru a intelege mai bine demersul sau.

De altfel, acesta este nemultumit ca, incercarea sa de a plasa sub acest nume de user, un review publicitar, a fost descoperita de echipa administrativa, iar review-ul nu a fost publicat.

Asa cum multe, astfel de review-uri publicitare/inselatoare nu au trecut de verificarile pe care le efectuam.

@andrei25

Daca sunteti ceea ce noi stim ca sunteti si va tratati musterii nemultumiti ca pe niste infractori, va mirati sa cititi impresii negative despre unitatea dvs. ?

Mie, mi se pare ca, in loc sa intelegeti nemultumirile clientilor si sa incercati sa le remediati, dvs. atacati un neam intreg. Si nu mi se pare ok.

Apropo, daca aveti atitudinea asta, de ce v-ati apucat de turism?

P. S. : Ultima intrebare, era una retorica, ce nu asteapta nici un raspuns de la dvs.

[23.05.11 20:41:40]

webmaster [22.05.11 21:33:06]

@andrei25

Daca totusi doresti sa-ti promovezi unitatea pe saitul nostru, nu mai incerrca astfel de tertipuri, ele nu trec testele pe care noi le facem inainte de publicare.

Poti insa, sa contactezi administratorul saitului pentru o colaborare, trimitand un mail acestuia.

domne fara suparare asta e mita dar se pare ca nu esti informat, ma rog voi cu testele voastre si bla bla bla, ati avut in concurs si a castigat o persoana [nume editat] care se pare ca se va caza intr-un week end la noi si va scrie un reviuw... cam ata nu am ce sa zik mai mult ecou de sus cel lung spune multe!

[23.05.11 20:50:53]

Ceea ce ai scris mai sus (editat de mine, pentru a fi vizibil), este luat copy/paste din ultimul meu ecou la review-ul publicitar, nepublicat, prin care-ti ceream sa nu mai adopti astfel de practici.

Daca ai fi contactat administratorul saitului, ai fi inteles ca AmFostAcolo pune la dispozitia reprezentantilor unitatilor de cazare spatiu gratuit pentru a se incarca cateva fotografii si cateva din dotarile locatiei.

Cum nu ai facut-o, consideri ca am cerut mita

Asta-i buna, om fi noi vamesi, da pe saitul nostru nu la fruntaliile tarii.

Te-as ruga, inainte sa ne mai faci favorizatori de infractori (a se citi ai fostilor dvs. clienti nemultumiti) si ca luam mita (adica va dam spatiu gratuit, sau daca doriti publicitate, si contra cost), sa va informati mai bine. Pentru a fi subiect activ la infractiunea de luare de mita, trebuie sa avem calitatea de functionari. Na, ca sa vezi ca n-o avem.

P. S. : Poate ar fi mai potrivit sa va intoarceti la a manageria unitatea dvs. de cazare. Ok. ?

L.E.: Dat fiind ca, poluam review-ul cu astfel de ecouri, firul de discutie va fi inchis.

Fir de discuție ÎNCHIS - nu se mai pot scrie ECOURI.

[pentru solicitari de redeschidere, scrieti-mi pe Feedback]
Daca ai fost acolo si doreşti sa ne povesteşti experienţa ta: Scrie impresii

Alte impresii din această RUBRICĂHanul Roua Sânzienelor: