ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.10.2010
    ÎNSCRIS: 06.10.10
    OCT-2010

ARTICOL ARHIVAT

Hoti si mincinosi

Daca vreti sa va faceti nervi, sa aveti cea mai nereusita excursie, o camera in care poti raci mai usor decat daca ai sta afara, mancarea cea mai proasta si gazda cea mai neospitaliera nu aveti decat sa va duceti la PENSIUNEA EMMA - Sambata de Sus!!!

Nu va lasati inselati de aparente!!! In principiu veti avea de toate pana in momentul in care veti sosi acolo... camere bocna, laturi pe post de mancare, plus platouri pentru 2 persoane cu specialitati ardelenesti care pe parcurs devin platouri pentru 6 persoane (DAR CANTITATE IDENTICA CU CEA A UNUI PLATOU DE 2 PERSOANE) - si la un pret unic TRIPLAT!!!

In cazul in care vreti sa serviti si micul dejun trezi-va cu noaptea in cap ca la ei micul dejun chiar daca scrie bufet suedez, doamna de la pensiune va asigura ca aveti bufet suedez dimineata este cine prinde ala apuca sa manance!!! La un grup de 50 de persoane veti fi serviti cu 20 oua ochiuri (impartiti le voi daca vreti), o farfurie cu cateva felii de branza si una cu cateva felii de salam, vreo 20 de ceai si tot atatea cafele, sorbiti mai multi dintr o ceasca, ca e criza... chiar daca pretul nu este redus...

Dupa toata patania, doamna de la pensiune s a contrazis singura pana nu a mai putut, inclusiv cu acel faimos contract pe care il semnasem...

Factura nu stiu daca va putea sa o emita pentru ca nu ii merge sistemul... bineinteles!!!

Ocoliti cat puteti aceasta pensiune, iar daca nu ma credeti nu aveti decat sa o incercati. :)

Trimis de floricioaica85* in 06.10.10 16:56:17

VIZUALIZĂRI: 1448 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (floricioaica85*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

recul*
    [06.10.10 17:17:14]

pana la urma de cate ori ati mancat acolo? ca te-ai cazat o singura noapte! mie unul nu imi miroase a bine review-ul tau...

[06.10.10 17:20:13]

Am plecat sambata dimineata din Bucuresti si am avut pranzul, cina si micul dejun la pensiunea EMMA, pranzul de duminica l am luat la pensiunea Albota, unde merita toti banii.

webmaster20*
    [06.10.10 17:26:51]

Ne poti spune, te rog, cat a costat cazarea si masa pentru intreg grupul?

[06.10.10 17:47:37]

Cazare 80lei/camera - reducere de la 100 lei ca suntem un grup mare

Pranz 25lei/pers - un polonic laturi de vitel cu numai 2 zgarciulete, o mini fripturica de purcel, cu garnitura de piure inghtat si o lingura de salata de varza (nu mai mult)

Cina 26lei/pers - initial la telefon s a stabilit la un platou cu gustari ardelensti la 19 lei platoul pt 2 persoane, si sntel de pui cu cartofi taranesti, deci venea undeva la 9.5 lei Ifel, 16.5 lei II fel, numai ca acolo ne a dat un platou de 2 pers la 6 (ca sa nu puna 3 platouri pe masa, cidoar unul, dar gramajul era de 2 pers), una din persoanele din grup a mai cerut separat un platou de 2 persoane si cand a venit - surpriza era ca arata cantitativ ca cel de 6 pers - acelasi gramaj, pret 19 lei cat mi a spus si dna la telefon, ideea a fost ca noi a trebuit sa platim 25 de platouri si am servit decat vreo 7 sau 8... felul II un snitel de pui si 2 linguri de mancare de cartofi pe post de cartofi taranesti

Mic dejun 17 lei/pers bufet suedez (asa a zis la telefon), dar de fapt e cu portia, insa nici aia una la fiecare probabil se astepta sa mancam cate 3 4 din ea... am scris mai sus ce ne au servit la micul dejun...

sandu.53
    [06.10.10 19:11:22]

cam multe reviev-uri scrise deodata de mai multe persoane despre aceasta pensiune... acum chiar nu stiu ce sa cred...

[06.10.10 19:51:23]

Nu imi sta in fire sa fac rau unor persoane gratuit, fara nici un motiv, dar ei chiar nu au nici cea mai mica legatura cu ce insemna ospitalitatea, servirea, absolut nimic. Ei chiar isi merita toate reclamatiile!!!

webmaster20*
    [06.10.10 21:22:02]

Multumim pentru detalii.

@sandu. 53, reviewurile care au fost scrise astazi apartin membrilor unui grup mai mare care a fost cazat la aceasta pensiune.

sandu.53
    [07.10.10 08:38:56]

observ si eu ca este un grup care se tot mareste dar ce-ai frate cu natura de o apreciezi la 0% sau 25%... eu stiu ca la Sambata de Sus natura e minunata...

dartax
    [07.10.10 09:31:33]

Deci toate review-urile sunt aproape la fel de proaste, ar trebui ocolit acest loc!

mocanudonald*
    [10.05.11 11:55:05]

oare nu vine [cineva] care sa zica... da ce dom"le voiai sa iti dea la banii aia? [cineva] care nu intelege ca nu pretul conteaza ci conteaza ce ai spus ca imi dai de banii aia. stiu pe cineva pe valea sambetei care are pensiune si care se lauda ca pune la dispozitie, ghid, atv-uri, piscina incalzita, ce mai... servicii de servicii. atv-urile le-a vandut de mult, despre echitatie nu se mai aude nimic ca i-au murit caii de foame, ghidul este o lelitza din sat care se deplaseaza cu greu si care vine doar pana la manastire unde poate ajunge ea. la o discutie cu pardonul nu patronul acela, mi-a zis ca nu isi aveau rostul ca si asa in 2 ani nu le-a solicitat nimeni asa ca... face el un dans din buric daca e nevoie

dartax, floricioaica85*, mocanudonald*, recul*, sandu.53
    Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Emma: