ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.12.2008
DIN: Ploiesti
ÎNSCRIS: 22.09.08
JUN-2008

Parc distractii Walbi - Copii fericiti, parinti multumiti

Am dus copilul (5 ani) de ziua lui la parcul de distractii Walibi, situat la vreo 30 km distanta de Bruxelles. Copiii (aveam cu noi si varul de 7 ani) au fost extaziati, dar si noi, parintii, am fost incantati de tot parcul. Sectiunea pentru copii pe care am vizitat-o (sunt distractii si de adulti si pareau foarte fericiti) a fost minunata pentru o zi plina de fel de fel de atractii: masinute, trenulete, plimbare cu barca, parc de joaca exceptional (inclusiv balaceala daca e cazul), carting, ... fel de fel de senzatii tari (montaigne rousee inclus) pentru copii de cam toate varstele. Noi am fost in weekend, incepuse si vacanta, a fost aglomerat, dar nu de speriat (doar la montaigne rousse am stat la coada mare - cam o jumatate de ora, dar a fost si un moment de odihna, in rest acceptabil). Am ajuns cu trenul pana langa intrare si n-am avut nici o problema, circula foarte des si bine. Am cumparat biletul de tren si intrarea la parc intr-un pachet, luat de la gara, platit cu cardul, si a fost mai convenabil. De banii dati, copiii au putut intra la mai toate distractiile din interior. La fiecare obiectiv, sunt tineri care se ocupa de ei, verifica daca au inaltimea corespunzatoare, ii asista. Am mancat la un restaurant din interior, n-a fost grozav, cam aglomerat si mancarea nu prea buna (poate l-am ales prost), dar a fost in regula, nu conta prea tare. Am avut mari emotii cu vremea, se pare ca ploua cam des pe acolo, dar noi am avut noroc, deci se poate... oricum era cam racoare fata de ce lasasem noi in tara (iunie). Exista alaturi si un water-park, dar e cam riscant, tocmai din cauza vremii. In final, a fost nemaipomenit si ne-am bucurat tare ca am dus copiii la asa ceva. Lor le-ar mai fi placut sa mai stea, chiar si inca o zi.

Trimis de Rila in 08.12.08 04:43:24

VIZUALIZĂRI: 4344 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Rila); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

webmaster26 [12.10.18 19:32:04] »

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Parc de distracții Walibi [Wavre], BRUXELLES" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: Descoperă Bruxelles şi împrejurimile]

• Alte impresii din această RUBRICĂParc de distracții Walibi [Wavre]: