ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.09.2010
DIN: iasi
ÎNSCRIS: 10.09.10
SEP-2010

Barcelona - informatii utile

Buna ziua sunt cat se poate de nou pe acest dar as dori sa adaug cateva info utile pentru cei care isi vor petrece vacanta in barcelona.

Intai de toate cum ajungeti pe aeroport pentru a ajunge in centru sau in statiile principale trebuie sa ajungeti pe terminalul 2. toate cursele dinspre romania ajung pe terminalul 1 dar pentru a ajunge in centrul barcelonei trebuie sa ajungeti pe terminalul 2. de la terminalul unu la terminalul doi se ajunge cu autobuze pe care le gasiti in fata aeroportului. din terminalul doi trebuie sa traversati o pasarela si ajungeti in gara.

Din gara trebuie sa luati trenul renfe asa se numeste un tren care se transofrma in metrou pana la statia barna sants cel mai mare nod feroviar. acolo puteti ajunge in placa catalunya sau placa espana depinde unde sunteti cazati. noi am stat in statiunea santa susana. pentru a ajunge in santa susana va dati jos la placa catalunia si de acolo luati renfe pana destinatia finala macanet massanes adica inspre blanes dar bineinteles in statia unde trebuie sa coborati la noi santa susana. calatoria dureaza 1h si 40 min si costa dus 3 euro si 40 centi.

Noi in fiecare zi mergeam in barcelona si facem acest traseu. In barcelona am luat busul turistic pentru 2 zile dar l-am folosit o singura zi.

In prima zi am ales sa vedem una din rute si sa localizam obiectivele pe unde sunt. Ne-a fost de mare folos deoarece in a doua zi stiam cu exactitate pe unde vom merge. voi mai crea doua posturi cred cu impresii din barcelona si santa susana.

Va multumesc si sper ca v-am fost de folos.

Trimis de aggguilera in 17.09.10 15:34:14
  • A fost prima sa vizită/vacanță în SPANIA

VIZUALIZĂRI: 3866 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (aggguilera); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 450 PMA (din 1 vot)

[17.09.10 15:48:36]

Informatii intr-adevar utile, mai rar prezentate pe site si mai ales prin gradul lor bun de organizare.

Am mutat recomandarile la 'Descopera Barcelona', nu se potrivea cu subiectul rubricii inial aleasa pentru postare (Montserrat)

sandu.53
[17.09.10 17:28:53]

sper sa revii si cu alte impresii dar pana atunci consider drept foarte utile informatiile tale in special pentru cei care nu cunosc orasul! Curand o sa scriu si eu despre Barcelona si alte orase spaniole asa ca pana atunci asteptam impresiile tael despre acest oras si obiectivele turistice de acolo.

balasa violeta
[17.09.10 23:46:49]

Bine ati venit!

Foarte interesant ceea ce ne-ati spus.

Astept cu nerabdare si celelalte impresii.

Am votat cu placere!

celeste
[18.09.10 00:31:14]

Destul de util rw-ul mai ales ca am fost si eu anul trecut acolo. Te astept cu noi impresii si bineinteles cu multe... poze.

balasa violeta, celeste, sandu.53
Alte impresii din această RUBRICĂDescoperă Barcelona: