ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.09.2010
ÎNSCRIS: 08.09.10
SEP-2010

Mergeti cu incredere - calitate/ pret este OK

Buna ziua,

Aceasta a fost prima experienta pe litoralul vecinilor nostrii si am ramas placut impresionat de ce am gasit. Am gasit oferta pe net, am sunat si am platit 25 eur pe zi Ultra All Inclusiv. Acest pachet Ultra trebuia sa includa bauturile internationale dar cand am ajuns am avut la dispozitie doar bauturile locale!

Ultra All Inclusiv la hotel Elena inseamna ca barul este deschis non stop, iar in general in alte hoteluri barul se inchide la ora 22:00 sau 23:00.

A doua zi am citit pe impresiile de aici si am plecat cu mari dubii legat de hotel Elena mai avut copilul cu mine. Nu am gasit prea usor hotelul mai ales ca bulgarii nu vor sa te ajute deloc iar taximetristii vor escorta pana la hotel contra cost.

Nu exista sampanie la sosire :)))) sau poate e bine sa ceri la bar-ul de la intrare cand ajungi :))))

Am ajuns in jurul orei 15:00 si ne-am cazat imediat. La receptie am primit un bon de masa pentru pranzul din ziua plecarii pentru ca in momentul in care am sosit la hotel restaurantul s-a inchis.

In ceea ce priveste camera de hotel pot sa spun ca a fost ok: curat, spatioasa, dotarile mentionate in oferta (mai putin bauturile care trebuiau sa fie in frigider).

E bine sa iei camera cu vedere spre mare!

Mancare diversificata (am evitat tot ce avea maioneza) cat si salate

Fructe: pepene rosu, prune, mere, struguri

Desert: inghetata, prajituri (cam aceleasi)

Daca pentru pranz si cina mai am cateva comentarii la micul dejun a fost ireprosabil.

Chelnerii isi dau tot interesul sa te asezi la o masa curata si te ajuta de cate ori ai nevoie.

Piscina interioara cat si sala pentru aparate si ping pong se inchide la ora 17:00

Hotelul dispunde de 4 baruri: la holul principal, la piscina, la sala de mese si etajul 1

De la hotel pana la plaja faci cam 7 minute.

Parcarea este o problema in zona si sper sa aveti noroc sa gasiti la hotel (doar cateva locuri) iar taxa este de 6 leva/zi. Nu parcati pe trotuarul din fata hotelurilor pentru ca le ridica, chiar daca nu sunt semne, iar din explicatiile altor turisiti romani care s-au trezit fara masini... acolo nu ai cu cine sa te certi si esti nevoit sa platesti chiar daca ai dreptate!

In fiecare seara aveau 2 animatori pentru copii care isi dadeau tot interesul. Copilul (5 ani) a fost incantat.

Pentru banii pe care i-am dat raportul calitate pret este foarte bun! Toti care s-au plans sunt niste pretentiosi care vor la 2 lei sa aibe conditii ca in Maldive :)).

Hotelul era plin de romani (aporx 85%) si doar aici am avut nemultumiri. Romanii strica hotelul nu altceva. Toti isi pun in farfurii mancare, din care nu mananca nici jumate. dar se duc si sa mai ia... sa fie :))... si mai trimit si copiii :))))... doamneeeee! Normal ca le e rau la cata mancare bagau in ei si toate amestecate... sa apuce ei din toate :))

Bulgarii au hoteluri mai bune decat la noi si la preturi mai mici dar sunt departe dar cluburile de la noi sunt peste cu mult!

Mergeri cu incredere ca merita!

Trimis de Crossy in 08.09.10 11:42:23
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 4651 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Crossy); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

valimi
    [08.09.10 12:34:48]

Conditii bune pentru bani putini... contrast perfect fata de turismul romanesc de pe Litoral.

Puncte de la mine!

georgian7784
    [08.09.10 12:42:55]

Eu plec pe data de 14 sept la acest hotel. Aveti sa-mi dati ceva sfaturi?

[08.09.10 12:52:22]

Nu stiu daca ai copii, probabil ca nu, dar pot sa-ti spun din experienta ca orice copil vrea fel de fel de mancaruri pe care le vede, dar pe care numai le gusta din curiozitate; copii in general nu mananca mai mult decat au nevoie oricat ai insista; referirea ta la romanii cu copii nu mi se pare corecta.

georgian7784
    [08.09.10 13:04:13]

Nu am copii,suntem 4 adulti.

[08.09.10 13:05:26]

georgian,

Eu nu am avut probleme si daca ai sesizeaza agentia daca nu poti rezolva acolo.

Daca pleci pe la Ruse iti spun ca drumul este bun!

Daca ai intrebari... oricand te ajut cu ce pot

Concediu placut!

Mihaela,

Am o fetita de 5 ani si ca orice copil are pofte... asta nu inseamna ca il las sa vandalizeze restaurantul!

Mentionez ca este util acest forum... dar treb sa stii sa faci aprecieri corecte

[08.09.10 15:48:08]

Pretul este de 25 eur/pers/zi sa nu se inteleaga gresit

Flaviu
    [08.09.10 17:20:39]

Se pare ca principala problema a romanilor (mai corect spus, a unora dintre romani) este... romanul de langa ei.

Ne mai intrebam de ce nu suntem respectati de altii.

fluturas1*
    [08.09.10 21:23:47]

Vad ca la acest hotel parerile difera, unii multumiti, altii mai putin, probabil după pretenţile fiecăruia.

[09.09.10 16:34:32]

Referirea ta nu a fost la comportament ci la cantitatea de mancare si unii mananca mai mult iar altii mai putin!!

Eu in concediu am grija mea si a copiilor mei, nu ma intereseaza cat de civilizati sau mai putin civilizati sunt ceilalti. Nu pot fi complexata de comportamentul celorlalti pentru ca oamenii te judeca individual nu vazadu-i pe altii. Nu exista padure fara uscaturi, asa ca nu trebuie sa-ti fie rusine de comportamentul celorlalti!!!

[09.09.10 16:51:59]

Oricum trebuie sa-ti spun ca nici aprecierile tale referitoare la romanii care strica hotelul sau atmosfera din hotel nu sunt corecte precum crezi!!!

[10.09.10 01:04:05]

50% din romanii care se aflau in hotel aveau aceeasi calitate ... aici nu e vorba de apreciere a fost realitate... cel putin in perioada cand am fost.

Cum e sa te certi cu fata de la receptie ca nu ai perete des sus pana jos pe balcon in ambele parti si sa faci scandal sa-ti puna?

Daca sare cineva peste perete si-l jefuieste )

Sa fim seriosi!!!

Sincer nu mi-a pasat de ei si dupa cum bine zici nu are cum sa-ti fie rusine de comportamentul altora... dupa cum vezi acestea sunt niste amanunte (vezi notele pe care le-am acordat). Nu vreau sa intru in polemica cu tine dar... am fost de la Germania pana in Suedia si Finlanda si nu am vazut asa ceva cu in nici un hotel! Indiferent de cate stele avea...

Multumesc de comentarii si sa ai grija de cei mici!

enik83
    [04.07.11 23:29:01]

sincera sa fiu... fara suparare... nu sunt deacord cu tine Crossy...

conditiile sunt jalnice pt un hotel care se vrea a fi de 4 stele...

plus ca nu recomand famililor cu copii sub 2 ani... pt ca nu au ce manca...

am cerut sa imi faca la bucatarie ceva cu blender-ul... si s-a spus ca nu se poate!!!

si nu pot lua mancarea nici sus... si atunci copilul ce mananca???

am stat 2 zile si ne-am intors...

sunt multe de spus... dar nu ma intind.

[05.07.11 10:36:39]

Hotelul NU este de 4*!!! Asta e clar. Poate de aici vin si nemultumirile unora. Nu stiu cat ai dat tu dar eu am platit in jur de 25 EUR / noapte. Ce pretentii sa am?!

Nu vreau sa le tin parte... doar mi-am spus parerea cum de fapt ai facut si tu!!!

Astfel urmatorii turisti stiu la ce sa se astepte!

O zi placuta!!!

Crossy, enik83, Flaviu, fluturas1*, georgian7784, mihaelacazacu, valimi