ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.09.2010
AUG-2008

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Sub orice critică

Nu recomand

Nici nu stiu de unde sa incep. Eu am mers cu familia iubitului meu dar printr-o scoala vreo 100 de elevi. Am ajuns acolo cei de la receptie sunt fara chef de viata, usa de la camera mi-a placut ca era de siguranta nu de lemn cum e deobicei. Intradevar spatioasa cu chicineta insa vasele erau murdare si incomplete.

De curat era curat si plasma pe perete, la dus umpleai toata baia de apa pe jos si de aceea in fiecare baie este cate un mop. Dotarile sunt ca deobicei uscator, aer conditionat.

Fiind de mancat nu se pune problema sa fie acolo, asa ca am mancat la o terasa unde apropo aveam de mers cam 15 min, unde mancarea era ORIBILA!! o sa va pun poze sa evitati, uleioasa uleioasa uleioasa (nu sunt pretentioasa cand mi-e foame mananc orice, dar imi era greata pur si simplu cand vedeam cum curge uleiul de pe paleta), iar cel care iti pune mancarea in farfurie ti-o tranteste cu mai marea scarba.

Dimineata foarte saracacios mic dejun: un fel de cascaval si un fel de sunca plus salata. La desert seara ba era lubenita, ba un jeleu dezgustator.

Revenind la vila: amplasarea ei este intr-o zona care abia acum se construieste, este in capatul statiunii, departe de centru, cam 45 minute, iar seara este groaznic prin imprejurimi iluminat deloc, cu buruieni imense cu drumuri de pietris, noua ne era foarte frica pe acolo.

Pe langa astea ai de mers pe jos pe langa soseaua principala pe unde se circula cu viteza si e periculos. Deci in concluzie nu recomand decat pentru cei care vor sa doarma putin si in rest sa aiba alta ocupatie decat de a sta la vila :))))

Ca un sfat recomand sa vizitati cascada lui Zeus, iar croaziera pe insula skiathos este acceptabila.

Trimis de Leteacristina in 07.09.10 17:22:11
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 2599 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Leteacristina); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

mihaelacazacu
[08.09.10 09:28:14]

Pacat ca la prima vacanta in Grecia ai fost un pic dezamagita dar iti recomand ca data viitoare sa te documentezi mai bine.

Eu am stat 2 zile pe internet sa vad ce mai spun si altii despre locul in care voiam sa merg si nu am dat gres!!!

LeteacristinaAUTOR REVIEW
[09.09.10 02:00:37]

Da stiu. Dar eu eram la liceu pe acea vreme si am mers cu scoala si in paralel cu familia iubitului... nu stiam la ce sa ma astept... iti doresc vacante cat mai frumoase!!! o zi buna!

rasputin40*
[13.09.10 14:07:57]

Cunosc vila Petite Sirene doar de din afara ei. Ma intriga faptul ca ai spus ca este la 45 de minute de centru. In realitate este la 10 minute de centru. 45 de minute faci de acolo pina in Olympic Beach si mai bei si o bere pe drum

Leteacristina, mihaelacazacu, rasputin40*
Alte impresii din această RUBRICĂVilla La Petite Sirene: