ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.09.2010
ÎNSCRIS: 08.07.10
AUG-2010

Nu m-am asteptat

Am fost in 28-29 August. Hotelul este relativ la intrarea in Velico Tarnovo. Hotel comunist care pe dinafara nu-i dai mai mult de 2 stele. Este compus din doua corpuri.

La receptie inteleg engleza si raspund in engleza, trebuie sa fii ingaduitor. Chiar si pe interior arata destul de vechi dar totusi renoveaza. etajul 5 si 6 sunt complet renovate si arata diferit fata de cele vechi. Liftul este vechi si nu are usi.

Daca nu esti atent te julesti de perete cand urca sau coboara.

Camera a fost super. Intrarea in camera se face pe baza de cartela magnetica. Cu adevarat de 4*, cu bar, aer conditionat integrat, balcon imens cu 2 scaune. O remarca negativa: la baie curgea apa pe sub cada prin faianta cu toate ca deabia era terminata renovarea.

Restaurantul era si cu bufet suedez si cu meniu fix. Noi am avut meniu fix, dar nu am murit de foame. Foarte serviabili.

Piscina era la etajul -2, pana sa ajungi la piscina era o masa ping pong. La piscina primei prosoape gratuite. Nu era mare dar suficienta cat sa inoti. Exista si bar la piscina si terasa.

Pana la Tzaravetz am mers cu taxiul. Pretul este de 1 leva/km. Este un orasel frumos si parca mai bine promovat decat alt oras de al nostru cu vestigii istorice.

Cred ca mai mult de 2-3 zile terminati cam tot de vizitat. Cam atat

Trimis de fanespoitorul in 01.09.10 20:46:50
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: sofia, albena, balcik, sunny beach, bansko

VIZUALIZĂRI: 2656 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (fanespoitorul); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

magdalena
[12.11.10 13:02:39]

Cumva acest hotel este unul si acelasi cu: Interhotel Veliko Tarnovo?

fanespoitorulAUTOR REVIEW
[12.11.10 13:06:41]

imi este greu sa raspund daca este acelasi hotel. Este pe malul raului Yantra langa un monument national. Este cam comunist la exterior.

magdalena
[12.11.10 13:12:08]

Pacat ca nu ai fotografii... Iti trimit un link si te-as ruga sa imi confirmi: click aici.

Multumesc!

fanespoitorulAUTOR REVIEW
[12.11.10 13:42:50]

Da Magdalena. este acelasi hotel. Atentie totusi, noi cand am fost am stat la etajul 6 chiar deasupra restaurantului din poze si era cam parasit. In poze arata mult mai bine. Hotelul este ok in interior mai ales partea reamenajata, dar trebuie sa fii ingaduitoare. Sa nu stati la ultimul etaj, nu ajunge apa calda si risti sa ramai cu sapunul pe tine si sa te clatesti cu apa rece. Succes

[12.11.10 13:48:07]

Corectat in fisa hotelului denumirea exacta a hotelului si adaugat site-ul acestuia.

Multumim @magdalena pentru sesizare si @fanespoitorul pentru clarificare!

fanespoitorul, magdalena
Alte impresii din această RUBRICĂInterhotel Veliko Tarnovo: