ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.08.2010
ÎNSCRIS: 30.03.08
AUG-2010

Sub orice critică

Un hotel murdar!

Murdaria generala este ceea ce caracterizeaza cel mai bine acest hotel, in camera timp de 7 zile nu s-a facut o data curatenie, gresia de pe balcon si din baie avea deja strat de mizerie, geamurile nesterse cred ca de la inaugurare, sala de mese alunecoasa unde zilnic au fost incidente de alunecare, gresia din jurul piscinelor clicoasa intratat incat scaunele de plasic nu mai rezistau si se rupeau unul dupa altul din cauza lipsei de aderenta.

Mancarea acceptabila cu conditia sa fii vegetarian, sa nu iti doresti sa mananci o mancare cu gust.

Un singur plus la calitatea bauturilor. Animatie slaba (feriti-va sa stati pe scaunele de plastic).

Atat eu cat si cumnatul meu, o alta familie din Cluj am avut placerea de a face toxiinfectie alimentara.

Nu recomand acest hotel decat daca doriti o vacanta ratata.

Trimis de soryn68 in 31.08.10 14:43:24

VIZUALIZĂRI: 3044 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (soryn68); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Dimineata,ora 7,masa de pe terasa cu primii clienti

adynutza26
[31.08.10 16:06:14]

Poate ca era bine sa pui si pretul, care, cred eu, este pe masura conditiilor...

pepsi70ro
[31.08.10 18:53:46]

Cine spunea ca litoralul bulgaresc este numai miere?

[01.09.10 14:29:41]

680 euro/7 zile ,transport individual

[01.09.10 16:46:43]

Adaugat pretul sejurului in caseta tehnica, multumim

comelady
[02.02.11 09:04:29]

Buna... eu am fost anul trecut la helios la nisipuri... am citit review-urile si nu imi vine sa cred ce scrieti. Eu am fost la inceputul lunii Iulie am platit 750 e pt 2 persoane cu masina noastra pt o camera dubla la 5 stele. Nu stiu exact care a fost difrenta intre 5 si 4 stele (bratari albastre respectiv portocali... cu exceptia restaurantului) insa camera a fost curata spatioasa cu plasma si balcon destul de mare, in camera lengeria de pat s-a schimbat o data la 2-3 zile, in schimb zilnic ne facea patul, si ne schimba prosoapele si ne aducea apa... asta fara spaga!!! Mancare ok... dar nu deosebit de buna dar in nici un caz nu mureai de foame... ca si la alte hoteluri din BG. Noi am fost multumiti, vremea nu a prea tinut cu noi in schimb toate bune... singurele minusuri au fost distanta pana la plaja parcarea destul de mica... am fost pana la Varna cu masina la delfinarium si la intoarcere am lasat masina destul de departe... a trebuit sa pandim un loc de parcare pana la eliberarare. In rest merita la banii astia! Nu ratati Aquapolisul... la 2 pasi de hotel. Bafta merita!

[03.02.11 15:41:27]

Ma bucur ca te-ai simtit bine, imi mentin afirmatiile. Greseala mea a fost ca am ales aceasta destinatie dupa ce in anii precedenti am avut altele incomparabile. La banii pe care i-am respectiv i-ai dat gaseai un hotel in Kusadasi (Turcia) unde garantat aveai alte conditii si vreme buna.

[07.02.11 22:47:23]

Poţi să îmi spui te rog dacă acest hotel este acelaş cu Doubletree by Hilton. Le-am gasit separat în ofertele agenţiilor dar au aceleaşi fotografii şi pe GOOGLE EARTH apare aceeaşi locaţie.

Cum era apa la piscina interioară în aprilie?

Am pus aceste întrebări la mai mulţi colegi de forum în ideea că o să îmi răspundă cineva în timp util, pentru că aş vrea să merg acolo de Paşte.

Avea hotelul acesta două sigle cu două denumiri diferite???

Ceva e dubios!

În fotografii apar aceleaşi clădiri pentru ambele hoteluri, doar unghiul din care sunt făcute fotografiile este diferit...

Aştept un răspuns edificator ştiind că ai fost acolo.

[08.02.11 14:57:25]

Este unul si acelasi, cand am fost nu avea denumirea schimbata. Doubletree Varna Golden (fostul HELIOS SPA 5*) este situat în centrul staţiunii, la 300 de metri de litoralul Mării Negre.

Temperatura apei la piscina interioara era acceptabila in perioada in care am fost.

[08.02.11 22:22:08]

Multumesc pentru informatii. Sper ca s-a mai schimbat cite ceva in bine de anul trecut pina acum, tinind cont ca acum apartin de Hilton asa cum spunea cineva pe forum.

Am de gind sa merg acolo. Sper ca nu risc prea mult. Nu as vrea sa am o vacanta ratata.

Toate cele bune!

[18.02.11 19:34:04]

Hotelul Helios Spa era format din doua corpuri unul de 5 stele si unul de 4 stele. Corpul de 5 stele a fost preluat de lantul Double Tree by Hilton si l au renovat. A fost inaugurat in decembrie 2010.

Ce am apreciat la acest hotel este faptul ca are sauna si baie de aburi gratuit. Au o sala de fitness moderna. Eu mi am facut rezervare pentru anul acesta in luna Mai. Lucrez in turism si in vara nu pot sa imi iau concediu. Sunt convinsa ca am facut alegerea corecta si abia astept sa imi petrec sejurul acolo.

[18.02.11 19:39:11]

Ştiu că este foarte solicitat şi apreciat. Pentru Paşte nu se mai găsesc bilete. Cred că a contat foarte mult că a fost preluat de o companie serioasă şi a fost renovat.

duduca_26
[26.04.11 13:32:12]

Din pacate preluarea de catre compania serioasa nu s-a facut simtita. Sau poate ca ma insel si atata poate compania, dar daca asta e tot ce poate DoubleTree by Hilton, este deplorabil.

[26.04.11 13:37:01]

puteti sa imi spuneti mai multe, ce anume nu v-a placut? ati fost acum de Paste?

pleteab
[29.04.11 19:55:49]

Nu faceti prostia sa va duceti, din punctul meu de vedere Hilton si-a patat grav obrazul cu panarama asta de hotel

[30.04.11 10:50:39]

din comentariile astea nu mai intelegi nimic, cred ca o parere clara poti sa iti faci daca mergi personal. Eu lucrez in turism si am avut clienti acolo care au fost super multumiti.

Am prieteni care merg pe data de 02.05.2011, abia astept sa se intoarca sa vad ce parere au avut

[30.04.11 10:53:18]

Corpul de 5* care are acum numele de Hilton a fost renovat si inaugurat in dec 2010, cum de s a murdarit asa tare din dec pana acum cand nici nu prea au fost turisti nu pot sa inteleg sub nici o forma. Abia astept sa merg sa ma conving, fie ce o fi, banii i am platit deja. Nu o sa mor o saptamana.

adynutza26, bose, comelady, duduca_26, isabelaisa, pleteab, soryn68
Alte impresii din această RUBRICĂHelios Spa & Resort: