ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.08.2010

Extrem de nemulțumit
Sub orice critică

Vila Lemon Costinesti? - bani aruncati in vant

buna seara,

M-am intors de cateva zile din vacanta-la mare - costinesti vila Lemon

Sper sa fie ultima LA MAREA NOASTRA. Ne miram degeaba ca nu vin turistii straini la noi. mai bine. nu au ce sa vada, ce sa faca, le-am lasa o impresie mai rea decat o au. pe noi romanii (in special proprietarii de vile de la mare) nu ii intereseaza absolut nimic de client, decat sa faca cat mai multi bani, cu cheltuieli minime, pentru care nu platesc absolut nici un impozit. dar bine ca impozitam pensii, ajutor de somaj... etc.

La aceasta vila nu e nimic asa cum scrie in reclama pe net. NU E CHIAR 50 M pana la plaja ci vreo 200 de mers pe un drum pietruit, in camp, cu o priveliste de vis - balarii cat casa. ca sa faci 200 m pana la plaja treci pe la nudisti cobori pe niste pietre in loc de scari sau ai varianta ajutatoare de a ocoli putin mai mult de 600-700 m si cobori pe niste scari din lemn care abia se tin. Plaja e oribila. E foarte ingusta, murdara, cu pietre dar pietre sunt si in apa.

La fel ca si cele povestite sunt si gazdele.

la sosire am fost intampinati de femeia de serviciu, care ne-a condus la camera, unde nu exista un dulap de haine, nici umerase, intr-o camera tripla un pat de 1.40 si un altul de 0.70 cm, un singur prosop si fara sapun, dusul trebuia sa il tii in mana iar apa sarea din cadita (fara cabina) pe jos si acolo ramanea (ca scurgerea era mai inalta). Apoi am vizitat bucataria dotata cu un aragaz, chiuveta, si dulap jos si suspendat (ce putea incape in 2*1.5 mp) care erau dotate cu cateva farfurii ciobite, o tigaie, un cutit, cateva tacamuri si ceva oale si 2-3 castroane, 2 tocatoare si sper ca nu am uitat nimic. A urmat gratarul /barbeque care nu va asteptati ca e din ala zidit cu cos, ci e din ala care il luam la padure de obicei, parcare e destula pentru ca e camp, foisor nu exista ci doar 2 mese cu umbrele, iar curtea si gradina e tot ce se vede in prima foto de prezentare. daca te duci fara masina si fara de mancare ai pus-o rau pt ca ai de mers pana la iti-biti (unde sunt tot ei proprietari) la masa iar pana acolo nu gasesti alta terasa.

am solicitat sapun iar d-na de serviciu mi-a dat zicand ca asa are dispozitie de la sefa ca se da sapun daca se cere altfel nu are rost mai ales pentru cei care stau o zi sa le strice degeaba si apoi nu le foloseste nimeni. la fel prosoape doar unul pentru fiecare camera, indiferent de numarul de persoane. dupa ceam facut dus toti 3 am solicitat un mop pt a aduna apa si mi s-a raspuns ca nu are decat 2 care au fost curatate si dezinfectate pt ca are de facut a doua zi 10 camere. intr-an final a venit dumneaei si a adunat surplusul de apa. in tot timpul cat am stat acolo nu a batut la usa numeni pt curatenie sau gunoi zicandu-ni-se la plecare ca pt asta trebuie sa faci solicitare, iar daca stai mai mult se schimba lenjeria la 4 zile.

la plecare sefa ne-a facut un mesaj foaaaaaaaaaaarte frumos "daca nu ne convine sa nu mai venim alta data ca doar nu era sa arate in poza boschetii din fata casei si ca e ultima strada si ca de aia nu e pe harta satelit ca e drum de tara si ca de fapt bucataria e una de vara fara vesela si tachamuri iar ca dansa nu are stele si e foarte bine asa la preturile astea 120 ron pe zi"

sa ne fie invatatura de minte alta data vom merge pe litoralul altora ca casa si masa pe bani putini.

la sucevita si la bran, moeciu, sambata de sus piatra neamt si altelocatii de munte, ne-au intampinat propritarii daca erau acasa sau daca erau ocupati cu altceva imediat ce timpul le permitea au venit sa ne intrebe daca ne simtim bine, daca ne place, daca avem de facut obiectii la ceva si ca ne stau la dispozitie pentru orice problema

in concluzie am aruncat banii si i-a gasit d-na Lemonachis care oricum nu vede altceva in fata ochilor.

rusine!!!

daca mint, sa ma contrazica cineva

Trimis de nikketa in 31.08.10 00:44:52

VIZUALIZĂRI: 3982 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (nikketa); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[31.08.10 00:52:34]

nikketa, ai fost la vila Lemon sau la vila Evi.ta unde ai incadrat acest review?

nikketaAUTOR REVIEW
[31.08.10 00:59:22]

la Lemon

nikketaAUTOR REVIEW
[31.08.10 01:00:46]

am pomenit ceva de evi.ta?

oricum sunt vecine

[31.08.10 01:06:32]

Pai l-ai incadarat la Evi.ta. Daca cauta cineva impresii despre vila Lemon nu o sa le gaseasca daca tu scrii la rubrica destinata vilei Evi.ta.

Reviewul va fi mutat la o rubrica ce va fi creata pentru vila Lemon.

[31.08.10 08:31:59]

mutat la rubrica vilei Lemon (nou-creata pe site)

nikketa