ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.08.2010
ÎNSCRIS: 14.06.08
AUG-2010
2 AD. + 1 COPII

Servicii ireprosabile

Am ales Vila Rocco in urma celorlalte impresii postate aici si nu ne-a parut rau. Am facut rezervari din timp, insa inainte de sosire a aparut o problema si a trebuit sa devansam cu o zi sosirea. Cand am sunat sa vad dak ne pot primi mai repede cu o zi, m-a impresionat in mod placut faptul ca Oana (asa se numeste administratoarea pensiunii) avea nr meu de tel salvat si stia cu cine vorbeste. Bineinteles ca a facut tot posibilul sa avem camera chiar dak am sosit cu o zi mai repede.

O alta bila alba a fost faptul ca desi check in-ul la camera se facea la ora 12 au inteles faptul ca noi calatoream noptea cu un copil sub 1 an si deci am ajuns mai repede si au facut tot ce a fost posibil sa ne cazam cat mai repede.

Administratorii sunt persoane sociabile si care incearca prin tot ce pot sa te faca sa te simti bine.

Conditiile din pensiune sunt foarte bune, curatenie in camere, camerele mari, lenjerie si prosoape curate.

Acces la bucatarie utilata cu mai mult decat strictul necesar... inclusiv scaunel de masa pentru copii.

Insa cel mai important pentru o familie cu copii un loc de joaca amenajat in interior generos cu multe jucarii.

De asemenea noua ne-a fost foarte util caruciorul pe care ni l-au pus la dispozitie (un bagaj in minus de carat).

In concluzie a fost un concediu placut iar la anul dak vom merge din nou pe Litoralul romanesc cu siguranta vom alege aceeasi vila.

Trimis de anca in 30.08.10 22:42:05

VIZUALIZĂRI: 2026 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (anca); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster20*
[30.08.10 23:35:32]

Acces la bucatarie utilata cu mai mult decat strictul necesar...

Se poate acorda o notă la acest capitol, la fel si pentru "plaja & marea" si "distractie si relaxare" care au ramas descoperite? Am aprecia daca s-ar putea incarca si niste poze, pentru ca impresiile sa fie si mai convingatoare.

fluturas1*
[30.08.10 23:49:47]

Nu ai scris nimic despre preţul pe care l-ai plătit.

ancaAUTOR REVIEW
[31.08.10 08:15:31]

Din pacate capitolul plaja si marea lasa de dorit. Apa marii a fost calda si limpede, destul de curata as zice daca treci peste cocenii de porumb fiert, resturile de servetele peturi si doze de bere. La fel si pe plaja, puteai gasi la un loc de la scoici la capace, peturi si doze de diferite tipuri, precum si mucurile de tigari si cojile de seminte care nu aveau cum sa lipseasca.

Pe langa toate acestea: comerciantii ambulanti. Din fericire fiind cu bebe mic cu noi nu am stat prea mult pe plaja... am incercat sa facem aerosoli pe faleza intre dughenele de gogosi, shaorma, si hamsii.

La capitolul distractie... nu am completat deoarece nu am cautat distractia.

Cat despre afirmatia legata de bucataria bine utilata voiam sa spun ca se gaseau de la aragaz, cuptor cu microunde, combina frigorifica, robot de bucatarie cu blender pentru copiii si tot felul de vase si ustensile utile.

ancaAUTOR REVIEW
[31.08.10 08:18:33]

Cazarea a costat 700 RON pentru 7 nopti, transportul a fost cu masina si masa am servit-o la autoservire pranzul si dimineata si seara la pensiune din cumparaturi proprii.

In total am cheltuit 1600 RON pentru tot sejurul.

webmaster20*
[31.08.10 09:35:16]

Multumim pentru completari, sunt utile pentru cei ce isi doresc un sejur aici. Ar mai fi de adaugat faptul că denumirea completa a ultimului capitol este distractie si relaxare si poate fi completat si de cei care au un sejur placut si relaxant, cum inteleg ca este cazul de fata.

anca, fluturas1*
Alte impresii din această RUBRICĂVila Rocco: