ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.08.2010
ÎNSCRIS: 30.08.10
AUG-2010
2 AD. + 1 COPII -- v: 4 [ani]

Grand Efe, un sejur de nota zece!

NE-AM INTORS ASEARA DINTR-UN SEJUR LA HOTEL GRAND EFE. SPRE MAREA MEA SURPRINDERE AM FOST SUPER MULTUMITA DE CE AM GASIT ACOLO.

AM TOT CITIT IMPRESIILE POSTATE AICI SI IMI CAM FACEAM GRIJI. LASAND LA O PARTE CALATORIA CARE A FOST OBOSITOARE DAR FOARTE FRUMOASA, ODATA AJUNSI LA HOTEL, PE LA 14.30 AM FOST CAZATI IMEDIAT, 2 CAMERE AU AVUT VEDERE SPRE MARE SI PISCINA, 2 SPRE PARCARE, CARE E INTR-O PADURE DE PINI. CAMERELE DESTUL DE OK, CU TREI PATURI, CURATELE, IN NICI UN CAZ DE 4 STELE, CAM DE 3.

MOBILA UN PIC CAM VECHE, INTRETINUTA TOTUSI DESTUL DE BINE, BAIA CU CADA. CURATENIA, ZILNIC, ASTERNUTURILE SCHIMBATE DE 2 ORI PE SAPTAMANA, PROSOAPELE ZILNIC.

MANCAREA, MAI MULT DECAT SUFICIENTA. TREI MESE PRINCIPALE CU 20,30 DE FELURI DE MANCARE LA FIECARE MASA, DECI CRED CA SI CEI MAI PRETENTIOSI AVEAU DE UNDE ALEGE.

CAM TREI FELURI DE MANCARE CU CARNE, PUI, PESTE, VITA, O GRAMADA DE AMESTECURI DE SALATE, LEGUME CAT CUPRINDE SI DULCIURI SUPER BUNE.

INTRE MESELE PRINCIPALE SE MAI SERVEAU HAMBURGERI, PIZZA, CARTOFI PRAJITI, SPAGHETE SI NISTE CLATITE UMPLUTE CU CARTOFI PE CARE NU LE-AM INCERCAT. A, SI MAI DADEAU NISTE CORNURI UMPLUTE CU GEM SAU CIOCOLATA SI TOT FELUL DE FOIETAJE PE LA 17.

PATRU PISCINE, 2 PENTRU ADULTI, 2 PENTRU COPII, FIECARE CU CATE 2 TOBOGANE. FI-MIU A STAT NUMAI LA PISCINA, EL NU A MERS LA MARE FIINDCA AVEA VALURI. E DE INTELES, ARE DOAR 4 ANI.

PLAJA DESTUL DE REA, CU PIETRE SI IN APA LA FEL, DAR BANUIESC CA NU PREA AU CE FACE IN PRIVINTA ASTA. SEZLONGURI, UMBRELE PLAJA GRATUIT.

PENTRU CINE NU VOIA SA FACA PLAJA PE MALUL MARII PUTEAU STA LA UMBRA LEANDRILOR DIN FATA HOTELULUI SAU LA PISCINE.

A, BAUTURILE, AM UITAT DE ELE. EU AM BAUT NUMAI SUCURI DE LA DOZATOR DAR AVETI GRIJA CA SUNT INSUPORTABIL DE DULCI ASA CA EU CEREAM JUMATATE SUC, JUMATATE APA. PENTRU BARBATI BERE LA DISCRETIE, VIN, SI TARIILE LOR DE PE ACOLO. SOTUL MEU A FOST MULTUMIT DE GIN SI A MAI BAUT NISTE CONIAC BUN.

IN PRIVINTA DISTRACTIEI AVEAU O ECHIPA DE ANIMATORI CARE ORGANIZAU TOT FELUL DE JOCURI SI CONCURSURI LA PISCINA, DAR EU NU PREA AM STAT PE ACOLO.

SEARA ERAU IN FIECARE SEARA SPECTACOLE, A FOST UN CONCURS DE MISS, UNUL DE DANS, O SEARA TURCEASCA SI IN ULTIMA SEARA A VENIT O TRUPA DE FETE CARE AU FACUT UN SPECTACOL ACVATIC SUPERB.

PENTRU AMATORII DE ASPORTURI SE JUCA VOLEI PE PLAJA, TENIS, BILIARD, MINIGOLF.

AVEAU SALA DE FITNESS DAR NU AM CALCAT PE ACOLO. PLIMBARI CU BARCA, CU BANANA, ASTA CONTRA COST. INGHETATA CONTRA COST CAFEAUA CAM SLABUTA DAR PANA LA URMA AM GASIT CAFEAUA CU LAPTE CARE ERA ACCEPTABILA.

SEARA AVEAU MINI DISCOTECA PENTRU COPII SI AL MEU BAIETEL ERA NELIPSIT, FIIND FOARTE INCANTAT DE FELUL CUM DANSAU ANIMATOARELE SI INCERCAND DIN GREU SA INVETE SI EL.

AVEAU SI O CAMERA DE JOACA PENTRU COPII, UNDE DESENAU, AVEAU SI JUCARII SA SE JOACE, FACEAU CU EI TOT SOIUL DE ACTIVITATI.

PAREREA MEA ESTE CA, PENTRU BANII DATI, NE-AU OFERIT CHIAR MAI MULT DECAT NE ASTEPTAM PERSONALUL AMABIL, DESI NU AM DAT NIMANUI NIMIC, SPRE MAREA MEA RUSINE, NUMAI CA SOTUL MEU E IMPOTRIVA BACSISULUI, SPUNE CA DA DESTUL IN TARA. PER TOTAL, UN SEJUR EXCELENT, O EXPERIENTA FRUMOASA, PE CDARE AS REPETA-O ORICAND.

DACA DORITI SA MA INTREBATI ALTE DETALII VA AJUT CU DRAG.

Trimis de KATY74 in 30.08.10 19:22:32
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 3223 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (KATY74); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[30.08.10 20:12:33]

Pur si simplu ma dor ochii cand incerc sa citesc acest review, datorita literelor mari si a faptului ca e scris intr-un singur paragraf!

Am rescris titlul cu litere normale, mai mult nu sunt in stare sa fac la ora asta...

[30.08.10 20:17:26]

Atunci nu-l cititi,nu v-am obligat,nu?

geni
[30.08.10 20:30:17]

Fara suparare, nici nu-l vor citi prea multi . Eu nu am reusit, pacat! Credeam ca vrei sa ne convingi...

Este de 10? Poate da, mai degraba poate nu... habar n-am!

[30.08.10 20:51:07]

Nu vreau sa conving pe nimeni de nimic. Eu doar mi-am spus parerea despre acest sejur. Nu astept note, nu sunt la vreun examen, nu, sau poate voi asa considerati? Si credeam ca va intereseaza impresiile nu litere mari, litere mici, paragrafe si semne de punctuatie. L-am scris in graba si cu asta basta. Nu va convine, stergeti-l si gata.

[30.08.10 21:29:14]

L-am impartit in cateva paragrafe, poate reuseste cineva sa-l citeasca totusi.

Katy74 , ne intereseaza impresiile, dar scrie totusi cu litere mici sa poata fi si citite.

[30.08.10 21:40:48]

Multumesc pentru ajutor. Recunosc ca arata mai bine asa.

fluturas1*
[31.08.10 00:26:36]

Scris aşa este foarte obositor de citit.

fluturas1*, geni, KATY74
Alte impresii din această RUBRICĂGrand Efe Club [Ozdere]: