ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.08.2010
    ÎNSCRIS: 04.08.10
    AUG-2010
    2 AD. + 1 COPII -- v: < 2 ani

Concediu linistit

La solicitarea lui VIO, o sa imi scriu si eu parerile despre acest hotel. Mi se pare corect sa fac asta, intrucat si eu mi-am bazat alegerea pe parerile celorlalti useri de pe acest site. Am avut un concediu linistit, ceea ce am si cautat. Avem un copil mic, deci nu am cautat decat un hotel decent, fara prea multe extravagante. Asta am cautat, asta am gasit.

O sa detaliez putin.

Am ajuns la hotel in jurul orei 16, cazarea s-a facut fara nici cea mai mica problema.

In ceea ce priveste cazarea eu sint multumit 90%, asta din cauza ca intotdeauna este loc de mai bine :), dar nu am obiectii majore.

Am stat 10 nopti, am avut 3 randuri de lenjerii de pat si prosoape curate, cu mentiunea ca prima curetenie a fost facuta la cererea mea.

La capitolul bautura (tarii) nu pot sa ma pronunt, nu sint bautor. In ceea ce priveste berea pot spune ca a fost de o calitate medie, ce pot ei face din punctul meu de vedere, este sa o serveasca la pahare mai mari.

Dar am rezolvat problema comandand 2 beri odata. Sucurile, vorbesc de cele acidulate, mi s-au parut OK, la fel, servite la pahare cam mici. Cele neacidulate mi s-au parut de o calitate indoielnica.

La capitolul mancare totul in regula, este adevarat ca se poate mai mult (in sensul diversificarii)... dar depinde ce asteptari ai si ce iti doresti. Din punctul meu de vedere a fost OK. Un minus as acorda capitolului "desert". Desi in principiu ai de unde alege, sint doar cateva feluri care mi s-au parut cu adevarat bune, dar aici trebuie spus ca sint ceva mai pretentios la capitolul asta.

Ce m-a deranjat a fost ca am gasit intr-o zi piersici care incepusera sa se strice (lucru vizibil) si ei totusi le-au pus pe masa. Dupa parerea mea nu ar fi trebuit sa o faca. De asemenea, cam putine feluri de fructe (ma asteptam la mai mult).

La capitolul restaurant as mentiona ca s-ar putea schimba fetele de masa mai des.

Dar astea sint detalii peste care daca vrei treci, daca nu, asta este.

Dupa cum am mai spus, anuntul de la intrarea in restaurant, era in limba ROMANA si ENGLEZA. In interior, la bar, mai era altul in limba MAGHIARA. Spre sfarsitul sejurului meu au mai aparut 2 anunturi pe usa, in bulgareste si in ruseste. E adevarat ca nu am vazut nici unul in germana, desi nemtii erau majoritari :)

In ceea ce priveste distractia si relaxarea, din punctul meu de vedere a fost in regula. Animatia nu ne-a prea interesat desi din cate am vazut animatorii erau de treaba, mi s-a parut ca isi fac munca bine.

Faptul ca exista piscina pentru copii, precum si locul de joaca a fost mai important pentru noi.

Trimis de MClauD* in 30.08.10 10:42:06

VIZUALIZĂRI: 3423 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (MClauD*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

VIO
    [30.08.10 11:54:18]

Brava,

Felicitari pt review... puncte si de la mine!!!... ai adaugat este adevarat unele problemute pe care le-am vazut si eu referitor la schimbatul fetelor de masa... este adevarat acest lucru, in rest per ansamblu vad ca ai aceeasi nota finala ca a mea... si inclin sa cred ca ai fost destul de obiectiv, ai trecut cu vederea lucruri care se pot ameliora pe parcurs nu ceva definitoriu...

In concluzie, ai spus un mare adevar este un hotel de 3* si asta arata, nu fitze... iar locatia lui este ff buna, aproape de plaja, piscina mare dar nu ff adanca si piscina pt cei micuti ff ok... per ansamblu acest hotel este asezat intro locatie linistita si daca ar mai modifica ceva in ceea ce priveste mancarea ca si sortimentatie, este o alegere buna zic... eu ,raport pret-confort-oferta (facilitati) pt SUNNY BEACH... il recomand acelora care isi doresc ceva bun nu lux... dar un hotel decent si care pt pretul pe care il are... nu ai ce pretentii sa ceri... eu zic ca pt 3* are tot ceea ce-i trebuie... parerea mea...

p. s multumesc posesorului acestui review ca mi-a urmat sfatul si il asteptam si cu alte ocazii sa ne impartaseasca si alte impresii de prin locatiile pe unde a calatorit...

raduu1972
    [30.08.10 12:14:38]

dc sa alegem Bulgaria? pai uite tocmai ne-ai aratat tu acum, felicitari, oare hotelierii de pe litoralul nostru intra si ei pe AFA? ar fii cazul

sandu.53
    [30.08.10 13:38:39]

felicitari mi-a placut, cred ca e cea mai frumoasa statiune de la bulgari... mi-a placut ce ai scris asa ca ai puncte...

raduu1972, sandu.53, VIO
    Alte impresii din această RUBRICĂNessebar Beach Hotel: