ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.08.2010

Foarte nemulțumit
Către satisfăcător
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Doar impresii personale... ... negative

Am ajuns pe 23.08.2010, ora 12.30, la receptie te intampina o pustoica tupeista care-si rupe mainile facandu-ne sa intelegem ca pana la ora 14.00 nu se fac cazari (multi turisti, pesonal insuficient, etc.). Parcarea free, daca gasesti loc prin zona hotelului, daca nu, te descurci si o parchezi mai incolo.

La ora punct 14.00 luam cardul + trei tichete pentru prosoape+ trei bratari puse la maini de personalul hotelului si ajustate.

Surpriza la intrarea in camera, desi am vizitat inainte si ne-am rugat sa nu stam la parter (la ei etajul 1), oriunde priveai era nisip, pe hol, pe scari si nici urma de vreo perie sau ceva sa te stergi pe picioare, am primit cam. 175, la parter. Miros crunt de mucegai, nisip pe la baza mobilei, mobila umflata, dezlipita, neingrijita, cabina dusului gata sa cada. Cei drept erau niste prosoape curate, albe (dupa trei zile au adus doua aproape gri), sampon, sapun lichid, WC curat.

Piscina intr-adevar curatica, nisip curatel, cu sezlonguri free.

Personalul sub orice critica, trebuia sa-i ocolesti tu sa nu te loveasca cu mopul, cu corpul, o mimica de te ingheta, parca tu erai cel care trebuia sa le faci servicii.

Bauturile la discretie, slabe (botezate) ca pe tot litoralul bulgaresc all inclusive, dar un plus pentru cocktail-uri, cu bauturi locale, dar facute de un profesionist au gust.

In final, ce m-a facut sa-mi scriu impesiile (negative) a fost faptul ca am fost furat.

In primele doua zile nu ne-a deschis nicio menajera usa, a treia zi a venit cineva si ne-a scimbat 2 prosoape (cred ca trebuia sa stergi cu ele pe jos ca sa fie vizibil murdare). Brusc, in zilele urmatoare, in fiecare zi, venea cineva si schimba prosoapele, dadea cu mopul (mirosul de mucegai nu disparea), chiar nu stiam ce sa zic. Am zis in zilele urmatoare, de neam, natie, Bulgaria si prostia mea. Am facut intamplator un monetar si surpriza, lipseau bani, nu multi 10 leva si 10 euro. Am tot calculat dar am ajuns la aceleasi sume. Am mers la managerul hotelului (un baiat mediocru cu gulerul camasii ros), nici nu ne-a ascultat pana la capat si ne-a intrabat daca avem dovezi, ce sa-i mai zic? I-am spus ca am vrut doar sa-l informam si ca nu doream scandal, dar l-am avertizat ca de refulat o s-o fac undeva (poate aude si vede cineva).

In incheiere, doar atat, luati-va masuri de precautie din timp si nu acceptati doar reclamele umflate ale agentiilor care nici n-au trecut prin locurile pe care le promoveaza.

BAFTA!!!

Trimis de petre3 in 28.08.10 19:16:28
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nessebar Mare

VIZUALIZĂRI: 4025 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (petre3); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 2000 PMA (din 5 voturi)

aalinutza18
[09.09.10 15:43:09]

primul review realist....bravo...

cristinan*
[10.09.10 13:23:15]

am fost si eu la acelasi hotel, cam in aceeasi perioada: 21-29 aug (voi posta si review-ul meu).

1. "ora 12.30, la receptie te intampina o pustoica tupeista care-si rupe mainile facandu-ne sa intelegem ca pana la ora 14.00 nu se fac cazari (multi turisti, pesonal insuficient, etc.). " - noua ni s-a inmanat cheia de la camera la 12.30 maxim, iar personalul de la receptie vorbea destul de bine engleza... ciudat este ca am fost si in aceeasi perioada cu tine...

2. "oriunde priveai era nisip, pe hol, pe scari si nici urma de vreo perie sau ceva sa te stergi pe picioare" - dc ai fost cazat la parter pe care scari spre camera era nisip? sincer eu intram numai dispre piscina/plaja si nu am vazut nisipul de care vorbesti. evident ca mereu veneau turistii cu nisipul pe picioare, dar de asemenea erau si doamne cu mopul care curatau...

3. "Personalul sub orice critica, trebuia sa-i ocolesti tu sa nu te loveasca cu mopul, cu corpul, o mimica de te ingheta, parca tu erai cel care trebuia sa le faci servicii" - e adevarat ca nu prea zambeau, dar e adevarat si ca erau "disperati", care in goana lor dupa diverse nu reuseau sa stea 5 sec pana li se curata drumul (pe care tot "disperatii" il presarau cu de toate: mancare, suc, ceai, zahar, etc...)

4. "Mancarea aceiasi zilnic, cei drept variata, daca iti plac sarmale din orez, sos cu coaste si fasole, dar si altele." - aceeasi, dar variata?! sarmale au fost intr-o singura seara, iar fasolea cu "coaste" la fel (iar sotului meu chiar i-au placut). banuiesc ca nu avea rost sa mentionezi variatiunile de carne: porc, vita, pui, preparate la gratar, cuptor sau in mancaruri, cu diverse gartinuri sau tot felul de mancaruri, cu carne sau nu.

referitor la "furt" - la receptie este anunt prin care spun sa nu lasi lucruri de valoare in camera, pt ca ei nu raspund, si sa folosesti seiful. dar costa! cred ca si pe hartia cu regulile hotelului scria chestia asta, in romana.

parerea mea este ca te asteptai ca la pretul achitat sa poti servi icre negre, pentru ca hotelul este clasificat la 4*. din pacate cred ca toti am constatat ca 4* bulgari nu este egal cu 4* la turci, dar si pretul e la jumatate...

petre3AUTOR REVIEW
[10.09.10 14:48:43]

Iti urez sa te mai duci!

aalinutza18, cristinan*
Alte impresii din această RUBRICĂRubin (Roubin) Hotel: