ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.08.2010
ÎNSCRIS: 19.08.10
AUG-2010

Către satisfăcător

ARTICOL ARHIVAT

Asa si asa pentru pretul platit e ok!

Am platit 400 de euro si in principiu a fost bine.

Am plecat cu masina din Bucuresti pe Vama Veche (am vrut sa facem mai mult prin Romania stiind cum sunt radare pe acolo). Drumul a fost ok dar dupa ce am trecut vama pana am ajuns la Nisipuri este o portiune foarte urata de drum care are limita de viteza 40.

Hotelul este foarte greu de gasit, ne-am plimbat ceva timp am mai intrebat cateva persoane si pana la urma am reusit sa ajungem. Am sa va explic putin celor care ajungeti la acest Hotel.

Cum intrati in statiunea Nisipurile de Aur aveti pancarte pe marginea drumurilor cu sageti spre hoteluri, Kaliakra nu o sa il gasiti asa ca trebuie sa faceti stanga spre hotel Orizont treceti de niste bariere apoi faceti stanga si apoi dreapta.

Parcarea hotetelului este foarte mica, noi am avut mare noroc ca am ajuns pe la ora 11 si nu voiau sa ne lase sa parcam pana la ora 14. 00 dar am dat 5 leva celui care se ocupa cu parcarea si ne-a dat un loc super tare (am pus poza este cea cu portocaliu pe plafon). In concluzie fara spaga nu aveti loc de parcare!

Am ajuns, ne-au cazat la ora 14. 00.

Noi am avut camera cu vedere la parc iar celalat cuplu care a fost cu noi au avut camera cu vedere la mare. Noi nu am avut probleme cu camera in schimb prietenii nostri au inceput cu stangul.

Camera era pe la etajul 5 cu vedere laterala la mare, cu un balcon foarte urat, aerul conditionat si minifrigiderul nu functionau si era o caldura afara. Au coborat jos la managera (o tipa de 25 de ani) au incercat sa vb frumos sa le schimbe camera dar spuneau ca este ful hotelul si nu au camere. Pana la urma au trebuit sa faca un intreg scandal si in 2 ore au venit si au reparat aerul si au schimbat minifrigiderul. i usile deschise la balcon ca va intra in camera (am cunoscut acolo niste romani care o patisera si le-au furat bani)

Daca aveti camere cu balcoane lipite unul de altul sa nu lasat

Piscina este ok, sezlongurile foarte putine (se trezeau de la ora 5 diminieata sa puna prosopul pe ele si acolo ramaneau toata ziua).

Plaja, marea si statiunea sunt foarte curate.

Apa marii este limpede, plaja nu foarte aglomerata

Pretul pentru 2 sezlonguri si o umbrela 21 de leva/zi

Hotelul dispune de Beach Bar de unde iti poti lua cu tine la plaja bauturile.

Mancarea a fost buna dar aceeasi in fiecare zi. Deja dupa 4-5 zile nu mai stiai ce sa alegi ca erau aceleasi feluri de mancare.

Tocanitele foarte bune.

Salatele prea incarcate cu tot felul de sosuri si maioneze.

Fructele aceleasi mereu (mere, portocale, nectarine si pepene)

Inghetata este foarte buna

Vinul alb cu Pepsi o bunatate, cel rosu nu este foarte bun.

La bar daca nu dai spaga primesti bautura in pahare mici daca dai spaga se schimba in pahare mari.

Seara aveau spectacole.

Animation Team nu prea aveau chef de treaba dimineata la inviorare la piscina.

In concluzie Hotelul nu este in nici un caz de 4 stele, are cam 2 stele +

Are marele avantaj ca are o amplasare super chiar langa mare, intr-o zona linistita cu plaja curata. Vacanta a fost frumoasa pana la urma pentru ca nu suntem niste persoane foarte pretentioase si la bani platiti eu zic ca la noi in Romania nu ai conditi mai bune.

Multa Bafta!

Trimis de iuli_k84 in 19.08.10 18:31:25
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipurile de aur

VIZUALIZĂRI: 2562 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (iuli_k84); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Parcarea hotelului

[19.08.10 18:52:05]

Imi cer scuze vad ca s-au amestecat la un moment dat cuvintele. Am vrut sa scriu daca aveti camere cu balcoane lipite de ale vecinilor sa nu lasati usa balconului deschisa ca intra in camera (a patit lucrul asta cineva de acolo).

VIO-or
[20.08.10 00:25:57]

Hotelul era f. usor de gasit daca intrai pe la urmatoarea intersectie spre Hotel Melia Grand Hermitage, faceai stanga si imediat ajungeai in parcarea hotelului.

Am 2 intrebari la care te rog frumos sa-mi raspunzi.

1. Cu ce agentie ai mers tu in luna august 4 persoane cu 400 de euro, 6 nopti, precum ai scris in datele review-ului, ca nici cu 2 persoane nu pusca.

2. Daca tu ai clasificat acest hotel de 2 stele te rog sa-mi spui un singur hotel de pe litoralul nostru tot de 2 stele, cu 2 piscine exterioare +una interioara, all inclusive, asezare pe plaja, etc.

doctorul45
[20.08.10 11:04:19]

'salut

la banii platiti si eu consider ca a fost super. La noi gaseai la particulari cu baia pe hol. Si totusi acesta e pretul: 400euro / 4pers / 6nopti?

[20.08.10 20:00:30]

Am platit 400 de euro de cuplu adika 2 persoane. Am fost 2 cupluri de aceea am scris asa. Nu stiu de ce sunteti asa ofensat (a) de ceea ce am scris, nu sunt numai pareri de rau. Ma refeream ca re 2 stele la servicii si la felul cum arata hotelul nu era vorba de piscine ca pana la urma te duci la mare nu sa stai la piscina, dar ma rog fiecare cu parerile lui.

VIO-or
[21.08.10 01:37:33]

Te-am rugat frumos sa-mi raspunzi, daca vrei.

Nu stiu agentia cu care ai plecat pt. ca la 33 de eur/pers. in perioada asta eu nu cunosc. Cea mai ietina o stiu la 41eur/pers, dar asa era 492 eur+taxa statiune.

Recunosc ca sunt unele probleme de menagement la acest hotel dar sa-l clasifici la 2 stele inseamna ca n-ai fost demult in hotelurile noastre de 2 stele de pe litoral sa vezi ce servicii primesti.

Sunt unele criterii pt. care se acorda stelele hotelurilor, nu pentru mare, dar vorba ta ,,fiecare cu parerea lui ,,.

[21.08.10 15:36:07]

Eu nu am dat stele pentru mare ci pentru cum arata hotelul in general. Daca ai fost la acest hotel si vrei sa imi spui ca acele camere sunt de 4 stele sau servirea este de 4 stele si chiar si mancarea cred ca te inseli. Eu am facut comparatie cu alte hoteluri din Bulgaria de 4 stele in care am mai fost si in 2008 si 2009 si care au conditii cu mult mai bune, nu am comparat cu Romania decat ca si pret.

Agentia este ****** si era un pret de 37 euro/noapte camera cu vedere parc la care am avut un discount de 7% pentru ca mai folosisem serviciile agentiei.

Daca mai ai si alte intrebari?

webmasterXY*
[21.08.10 15:42:59]

@iuli k84 numele agentiei de turism il poti spune numai printr-un mesaj privat, din cate inteleg vacanta ta a fost frumoasa, deci nominalizarea agentiei nu-si avea rostul aici.

doctorul45, iuli_k84, VIO-or
Alte impresii din această RUBRICĂKaliakra Palace LTI Hotel: