ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.08.2010
ÎNSCRIS: 18.08.10
JUL-2010

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Calvar

Am fost la Romance in 2010 si a fost groaznic.

Parcarea a fost foarte buna si exterioara si subterana fara sa platesti nimic.

La receptie ne-au spus ca nu cunosc agentia si nu ne pot caza. Pana la urma s-au lamurit lucrurile si ne-au cazat la et 1 si 2. A fost groaznic sa stam la etaje diferite. Au zis ca nu mai au camere la acelasi etaj.

Camera foarte frumoasa. Noua ne-au schimbat lenjeria de 3 ori pe saptamana (de fiecare data cand o murdaream). Foarte curat. Puteai sa te uiti la meci la televizorul de la receptie unde se strangeau foarte multi oameni. Era loc pentru toti.

Apa piscinelor (interioara si exterioara) foarte curata. Erau sejlonguri, dar nu penrtu toata lumea. Trebuia sa iti rezervi de seara cate un sezlong ca sa il ai dinimeata.

Masa era un CALVAR. Restaurantul frumos aranjat, dar mancarea lasa de asteptat. Daca nu veneai cand se deschidea masa nu mai gaseai nimic. (oricum ne era nimic bun de mancare) Dimineata mai gaseai ceva de mancat, la pranz nimic si seara cate ceva. Eu am platit cate o salata bulgareasca pt ca nu aveai ce sa mananci. Daca nu aveai all-inclusiv (noi aveam all-inclusiv) (ospatarii se uitau daca ai bratara) (numai cei ce aveau all-inclusive aveau bratara) nu puteai sa bei nici apa, nici suc, nici bere... nimic.

Inghetata daca voiai iti cumparai.

La ora 15-16 (nu mai stiu sigur) se serveau prajiturele, dar daca nu te duceai repede nu mai prindeai.

Era forte aproape de plaja daca voiai sa stai unde apa era plina de alge, de pietre si era foarte aglomerat. Daca voiai undeva unde sa nu fie aglomerat nici apa murdara trebuia sa te duci la 1 km. departare, la plaja privata a celui mai apropiat hotel. (noi acolo am facut plaja) Animatie nu exista, decat pentru copii, care aveau un club foarte mic i8n care se jucau cu niste cuburi.

Daca mergeti la hotelul Romance NU va luati mese si atunci va fi un concediu reusit.

Trimis de alinus10 in 18.08.10 14:01:49
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 3335 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (alinus10); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 200 PMA (din 1 vot)
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 35.10 EUR pe cameră

valimi
    [18.08.10 14:36:39]

Romance este de 5* sau de 4*? Sistemul AI pare un fel de pensiune completa...

alinutzza140*
    [18.08.10 14:49:18]

Nu pot sa cred ca la AI nu poti sa gasesti chiar nimic de mancare. Chiar asa de ratat a fost concediul?

pepsi70ro
    [18.08.10 16:30:18]

N-am prea inteles faza cu cele 2 camere, ati fost o familie cu copii si ati avut doua camere?

Sa inteleg ca tu esti copilul?

[28.08.10 23:52:29]

din documentarea mea rezulta ca hotelul este de 4 stele, astfel ca am corectat notatia eronata (5*) de la definirea hotelului.

bogdanalexandru
    [12.08.11 18:52:40]

hotelul este cu mult peste tot ce exista in constantin si elena, sala de fitness, o mica piscina interioara, internet, tot personalul vorbeste engleza (fapt extraordinar pentru Bulgaria), camere extrem de luxoase, piscina exterioara, maxim 300 de metri pana la plaja unde gasesti toti all-inclusivistii nemultumiti ca nu au gasit destul salam la micul dejun! pe scurt, am vazut din intamplare review -ul de mai sus si ma mir pentru ca remarcile postate sunt departe de realitate

PS wow am remarcat o pata de 2 cm pe mocheta!!! lol lol lol

[12.08.11 19:18:14]

@bogdanalexandru: asteptam impresiile tale de acolo scrise ca review nou. Procedand astfel, ai ocazia ca prin notele si evaluarile proprii sa contribui la o medie mai reprezentativa a acestei destinatii. Daca doresti, copiaza textul de mai sus (eventual completeaza-l cu cateva alte detalii) si reincarca-l folosind linkul ADAUGA IMPRESII NOI (vezi imediat mai jos)

valeria2012
    [16.03.12 18:29:45]

mda, nu stiu ce sa mai cred, dar parca e prea de tot sa acorzi o nota atat de slaba. In fine, din poze pare un hotel luxos, mi-e greu sa cred ca poti fi atat de nesatisfacut incat sa acorzi note de ''0''.

Oricum multe din remarci sunt putin ridicole... evident ca daca nu aveai all inclusive nu puteai sa...

alinutzza140*, bogdanalexandru, valeria2012, valimi
    Alte impresii din această RUBRICĂRomance Hotel: